MEZARCI

2000 model 323 lpg dgiderken benzine gecme

Arkadaslar aracim 3/4 gundur yolda normal seyir halinde gostergede belli olmayacak sekilde benzine geciyor ve sonra tupten gelen o tik sesi varya gaza gectigini duyuran o ses geliyor yaklasik 5 sn suruyor ama gostergede herhangi bir degisiklikol muyor sadece tik sesi geliyor gaz da devam ediyor...kisa bir sure ve lpg ciye gittim oyle yapinca gel diyo adama anlatamiyorum 5 sn felan suruyo cani sikildikca yapiyor bi yardim lutfen...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kendi kendine benzinden gaza gazdan benzine geçiş bendede vardı. Ancak farklı olarak benim araçtaki sistem rolantideykende yapıyordu sorunu çözmem uzun sürmedi. Seninki rolantide yapıyorsa kaputu aç lpg düğmesinden hariç birde motor kısmında elektronik bir lpg otomatiği olacak benzinden lpg ye alan. Küp şeklinde küçük saydam kutulu içi görünen. Gözle onu takip et otomatik attığında içindeki yaylı sac parça nın temas ettiği yer değişir. Ya bozulmuştur yada elektriksel bir sorun vardır. Ben lpg kitini değiştirdim sorun çözüldü. Değişim yapana kadar lpg düz sistem olması sebebiyle benzine ihtiyaç duymadığım için sac parçasını lpg kısmına sabitleyerek benzine geçişine engel olma yoluyla kullandım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bende ki atiker sirali sistem olsugunfan boyle bir parca gormedim ama durduk yerdede boyle.birsey olmaz.sanirim reglator sensoru olabilir diyenler var bi bakacam oraya da durum a gore artik rolantida degil arad cani istediginde yapiyo iste bilmiyom bakam saolun

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.