Jump to content

Mazda 323 1.8 Otomatik Motor Yağı Değişimi

Ramasu5261
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar motor Yağı degısımını kendı yapan varmı yağ fıltrsı tam olarak nerede Karter tıpası tam olarak nerede hangi yağ kullanılmalı resimli anlatım sitede varmıdır acaba yada yardımcı olacak

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hiç uğraşmaya değmez benzin istasyonlarında ücretsiz değiştiriliyor ben petrol ofisinde değiştiriyorum yakin olduğundan tavsiye ederim 10 40 ülkemiz şartlarına uygundur

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bencede tıpayı açıp yağı değişsen bile filtre işii sıkıntı bazen sıkışık olduğunda filtre anahtarı gerekbiliyor, zaten yağ aldığınız yer ücretsiz değişir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10w-40 kullanabilirsin, altına girdiğin an karterin sağ alt tarafında tapayı göreceksin, filtre ise bloğun arka tarafında ve tam ortasındadır, alttan elini uzattığında çok rahat ulaşırsın ancak bu konuda hiç deneyimin yoksa bilen biri değiştirsin, filtreyi tam oturtamazsan başına büyük bela alırsın, arkadaş zaten söylemiş, pek çok yağ aldığın yer ücretsiz değişim yapıyor hiç riske atma ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar bundan önceki aracım pegeout 306 idi onun yağ su bujı degısımlerini ben yapıyordum sureklı Mazda da ılk tecrübem tabi Bu bi yağ degıstırmeye 150 200 tl istiyorlar 60tl yağ 30 tl filtre çok çok 100 tl zannetmeyın yağ aldığınız yerde ücretsiz oldugunu yağ fıyatının ısıne koyuyorlar ucretı ne gerek var fazlada 50 100 verıcem onunlafa bujılerımı degıstırırım dıye düşünüyorum bu aksam Aracın altına bir gireyim bakalım nedir sizinle paylaşacağım arkadaşlar sonucu

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Naptın birader 200 liraya motor indiriyor adamlar :D git 60-70 liraya yağı al, sanayide lifti olan birinden rica et 10-20 liraya değiştirir sana.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bırader 200 liraya inen motordan hayırmı gelir ilkdefa duyuyorum sen soyle hangı ustaya gıttıgınıde ben gıtmeyeyım ona

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadasım senın derdın nedir ne Lüzumsuz yorumlar yapıyorsun yok 200 motor iner falan daha fazla uzatıp birbirimizi kırmayalım hayır burda formdan yararlanmaya çalışıyoruz sızın gıbı 200 e motor ındıren ınsanlar Yüzünden Arabaların hepsi hasat durumda o guzel Yorumlarını kendını sakla motorla alakalı varsa yağ degısrımı ıle ılgılı yorumun ona yap Arkadaşım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadasım senın derdın nedir ne Lüzumsuz yorumlar yapıyorsun yok 200 motor iner falan daha fazla uzatıp birbirimizi kırmayalım hayır burda formdan yararlanmaya çalışıyoruz sızın gıbı 200 e motor ındıren ınsanlar Yüzünden Arabaların hepsi hasat durumda o guzel Yorumlarını kendını sakla motorla alakalı varsa yağ degısrımı ıle ılgılı yorumun ona yap Arkadaşım

Benim bir derdim yok, birbirimizi kırmayız, kırılan sen olursun laflarına dikkat et bu 1. sana yardımcı olmaya çalışıyoruz, 200 liraya yağ değişimi yapan bir yer Türkiye'de yok sen biraz daha araştırma yap bu 2. beni tanımıyorsun, o yüzden hakkımdaki yorumlarını kendine sakla bu 3, bu saatten sonra muhatabım değilsin, kendin mi değiştirirsin, 2000 tl ye mi değiştirirsin buyur tercih senin bu 4, son olarak, senin arkadaşın falan değilim bu da 5, hadi sana iyi günler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sana daa uzun yazardım ama çalışıyorum onun ıcın hıc uzatmıyacam polemiğe girip senin seviyene inmeyecem

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...