07ds671

3.Nesil Mazda3 Far Ayarı Nasıl Yapılır?

değerli forum üyeleri gecenlerde bir hayli rahatsiz oldugum gece yolculugunun ardindan yeni mazda 3 un farlari yani kisalari cok dusuk oldugundan dolayi yolculuk esnasinda cok zorlandım.aracim sense paketli ve manuel far ayari yok.yolculugun sonunda kafama takildi ve gece saat 2 de usenmedim netten biraz arastirdim kendimin yapabilecegi ve cok basit bir yontemle farlarin ayarlarini yukselttim bunun icin bicok kisi servise gidip yaptırmış.ayarlar su sekilde yapiliyor.farlarin hemen arkasinda beyaz plastik disli biryer var arkasindaki bosluga 1 tl lik metal para tam uyuyor ben onunla yaptim cokta basit oldu saat yonunun tersine ceviriyoruz ve farlar yukseliyor bukadar basit yani.umarim benim gibi bu durumdan rahatsiz olan arkadaslara faydali olmusumdur.syg.

Devrim Babacan, Anarchist, obivan ve 1 diğer kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ilginç sen paketinde AFS var diye biliyodum..otomotik ayarlanmıyo mu??

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ilginç sen paketinde AFS var diye biliyodum..otomotik ayarlanmıyo mu??

Otomatik ayaklanıyor ama limitlerini belirlemek için yapılan bir işlem olsa gerek.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

sens paketinde afs var dogru ama o virajlarda ise yariyi yukseklik ve alcaklik kont yapmiyo.veya otomatik yapiyosada ben yeterli bulmuyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Eger arac icinde yukseklik ayari icin manuel dugme yoksa yukseklik ayari otomatik. Ancak Mehmet'in belirttigi gibi otomatik ayar limitlerini degistirmek icin yapiliyor olabilir. AFS virajlarda farlari saga ve sola cevirmek icin yukseklikle ilgisi yok yani. Ama AFS olan bir aracta zaten yukseklik ayari vardir zaten fakat bu otomatik. Farlar halogen mi? Yukseklik ayarindan ziyade ben farlarin siddetinden sikayetciyim. Isik siddeti cok dusuk geliyor bana.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

farlar xenon kisa ve uzun siddeti kayet tatminkar.tek sikayetim kisalarin mesafesiydi onuda hallettim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.