CengoRX

Mazda 323F Lantisler Neden 07 Plaka?

Merhabalar öncelikle sahibindende lantislere bakarken bütün hepsi çoğunluğu 07 plaka benim lantis aracım da 07 plaka neden Lantislerin Antalyada olduğunu bilen var mı? Yani orda mı distrübütör varmış? Merak ettim konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim  :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İlginç bir tespit olmuş :) Konya'da gördüklerim hep 42. Antalya'da çok satılmış olabilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

WZVlrq.jpg

Plakamız 01, sıkıntı yok  O0

Ilgaz-p bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Lantis kullanan kardeşler sizi yakaladığım iyi oldu hemen bi kaç soru sormam gerekiyo 96 97 modellerle 98 model lantisler arasındaki fark nedir bilginiz varmı birde lantis in tekleme gibi kronik sorunu var diyolar doğrumudur kasasına duruşuna hayranım aracın almayı düşünüyorum aylardır ama bi yandan korkuyorum bakımları üzer diye sizce lantis alırken kaporta hariç bakılması gereken en önemli şeyler nelerdir

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

http://www.club323f.com/forum/index.php

sadece Lantis modeline yönelik İngiltere'de bir site var. Orada 3 ana modele ayırmışlar BG 89-94, BA 94-98 ve BJ 98-03 gibi. O sınıflandırmaya göre 96 97 veya 98 hepsi aynı arada pek fark yok ancak tabi sadece o siteye göre konuşursak.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Lantis kullanan kardeşler sizi yakaladığım iyi oldu hemen bi kaç soru sormam gerekiyo 96 97 modellerle 98 model lantisler arasındaki fark nedir bilginiz varmı birde lantis in tekleme gibi kronik sorunu var diyolar doğrumudur kasasına duruşuna hayranım aracın almayı düşünüyorum aylardır ama bi yandan korkuyorum bakımları üzer diye sizce lantis alırken kaporta hariç bakılması gereken en önemli şeyler nelerdir

96-97-98 arasında donanım farkı hariç motor yürüyen aksam farkı yoktur, hepsi aynıdır. Tekleme diye kronik bir sorun yok şayet benim aracım 5 yıldır 1 kez bile teklemedi. Tekleme sorunu yok, uyduruk takılan Lpg sistemi var. Bir apaçi'nin elinden çıkmamış olmasına bak, araba yıllarca 18 jant ve 3 cm yay üzerinde gezmiş olmasın yeter ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

96 97 modellerle 98 modeller arasında ön kaput sanki 96 97 lerde tamponla arasında açıklık var gibi 98 lerde o yok başkada kaporta farkı göremedim

Lantis alınırken nerelere dikkatli bakılmalı arkadaşlar sizce

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

1996 model Lantisim vardı. 1.8 motordu ve çok seriydi. Aks kecelerinden yağ akıtma sorunu vardı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.