Mümin

Dünya Geneli Model Bazında Otomobil Satış Adetleri

Sizden ricam adetlere ve tablolara dikkatle bakmanız, çok uçurum bilgiler var bence.

İnternette gezerken karşıma çıkan bir liste arkadaşlar. aslında yeni değil; 2012 yılına ait. Fakat konu Tüm dünya olunca şu anda da aman aman bir değişiklik olmayabilir.

2011.jpg

Dünyadaki satış adetlerine göre firmaların Türkiye pazar bilgisi (Dünya ve Türkiye Pazarı adetleri ve değişimleri bakımından dikkat çekenler belirtilmiştir)

ddd.jpg

2014 tüm satış adetlerine göre markaların satış adetleri (Mazda 1.380.000)
Dünya sıralamasında 13. sırada yer alıyor. Dolayısıyla Türkiye kotası satış artarsa rahatlıkla artacaktır. 
sas.md.jpg

Kaynak : Birçok sitenin derlemesidir.

PAN ve Mehmet Özdemir bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Çok güzel bir derleme olmuş mümin. Türkiye pazarı tüm Japonların çekimser bir pazarıymış demek ki. Tüm üretimlerini göz önüne getiren tabloda Toyota dahil 1000'de 5'e yaklaşan Japon yok.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Peugeot 308 i ben mi göremedim yoksa hakkaten yok mu ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu arada Mazda 2015 sonu 2 milyon satış adedini yakalayabilecek ivmede ilerliyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu arada Mazda 2015 sonu 2 milyon satış adedini yakalayabilecek ivmede ilerliyor.

Bildiğim kadarıyla üretim kapasitesi 1.500.000 adet. su sebeple 2milyon istese de olamaz. Meksika da mıydı neydi orda bir fabrika daha açılınca kapasite 60bin adet daha artacaktı diye hatırlıyorum.

Türkiye'ye Honda gibi bir fabrika açsalar ne güzel olur. 

2222yuto bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.