Oinone

Mazda 323 (Lantis) Yağ Kaçırma Sorunu

Merhaba foruma yeni katıldım. 96 model 1.8 otomatik vites lantis satin aldım. Araba rezil halde sahibi elini sürmemiş arabanin hiçbir yerini yaptırmamış. Rot ve balans ayarı yaptırdım kamber kaster ayarı bozulmuş kaldırıma vurmuslar sanırım. Pendik sanayide bir şaseci ye duzelttirdim.Klima patlak çıktı yaptırdım şimdi de motor sağ köşeden çok fazla yağ kaçırıyordu, pendik sanayi de japon motorundan anlayan bir ustaya götürdüm contadan kaçırıyor degismesi lazım fakat orjinal conta takman lazım dedi. Yarin kartal sanayi ye gideceğim orada conta soracağım fakat contanin orjinal olup olmadığını nasıl anlayacağım? Bir diğer sorum da bildiginiz iyi bir usta varmı? Şimdiden teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yağı hangi contadan kaçırıyor , büyük ihtimalle, sübap kapak contasıdır, o konuda ustanız haklı servisten orjinal almalısınız, orjinal parçaları yetkili servisler satar şase numaranızı söyleyip alabilirisiniz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

NoFear'ın dediği gibi y.serviste orjinal olur, Internet dahil diğer yerlerde eşdeğer üretimleri olur.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kartal oto sanayi de orjinal buldum (sanırım). Bir usta bulup degistirdim.Motoru bir yer bulup alttan yıkayıp bakacağım başka kaçak varmı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.