Jump to content

Mazda 3 Reflex'e Power Farı montajı

h_sahin
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar merhaba 2015 mazda 3 reflexe, sıfır yada çıkma power modelinin farı bulunup montajı yapılsa;

1-Led Gündüz farları çalışır mı?

2-ds1 yada ds2 xenon kit satın alınsa uyum sağlarmı ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Neden olmasın.. Xenon far sorduğunuzda bunu tavsiye etmek istemiştim size. DS1 - DS2 xenon kitine neden ihtiyaç duyulacak ki? Onu da Power'dan bulsanız?

Adaptif far mekanizması da olacak değil mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Neden olmasın.. Xenon far sorduğunuzda bunu tavsiye etmek istemiştim size. DS1 - DS2 xenon kitine neden ihtiyaç duyulacak ki? Onu da Power'dan bulsanız?

Adaptif far mekanizması da olacak değil mi?

Üstadım açıkcası o kadar detaylı bilgiye sahip değilim fakat benim istediğim diğer insanların gözünü almadan xenon'a sahip olmak. En düşük maliyetle nasıl bir sistem kurulmalı sizce? Muayene zamanı söktürüp önceki farları da takabilirim sıkıntı değil.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çekinceniz sadece karşı tarafın gözünü almamaksa ve muayene dönemi çıkarıp, halogenleri takarım diyorsanız, bu kadar masraflı bir işe girmenize gerek yok. Takın bir Xenon kiti olsun bitsin. Sizin mercekler de sorun çıkarmaz. Muayeneden geçmemesinin nedeni otomatik yükseklik ayarının olmaması.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok detaylı bilgiye sahip değilim ama taktırmayı istedikten sonra taktırırsınız. Gündüz farlarında sıkıntı olacağını sanmam sonuçta sizin de aracınızda gündüz farı var yani gündüz farı için olan bir elektrik hattı zaten mevcut. Fakat  bir araca sonradan, muayeneden sağlıklı bir şekilde geçmesinde sakınca olmayacak şekilde xenon far takmak masraflı. Xenon farlı araçların muayeneden geçmesi için;  1-  Mercekli far grubu olması lazım ( reflexte sıkıntı yok)

2- Far yıkama sisteminin olması lazım diye hatırlıyorum( emin olmamakla beraber)

3- Otomatik far yükseklik ayarı özelliği olması lazım.

Bu özellikleri sonradan taktırmak hem mazda gibi Türkiye'de çok bilinmeyen otomobiller için zor olacaktır hem de maddi boyutu yüksek olacaktır.

Belki yararlı olur şöyle bir örnek vereyim,  bu tür komplike sistemleri vw araçlara takan bir yer var.  Orada muayeneden geçmesinde sakınca olmadan led far taktırma işlemi  yanlış bilmiyorsam  8.000 TL gibi bir şey tutuyordu.

Far grubunu ucuz fiyata muhakkak bulursunuz biryerden ama muayeneden geçişinde sıkıntı olmaması için çok uğraşmak lazım açıkçası.

Ama mesela Power far grubu taktırıp uyuyorsa halojen far taktırırsanız hiçbir sorun çıkaracağını sanmam

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok detaylı bilgiye sahip değilim ama taktırmayı istedikten sonra taktırırsınız. Gündüz farlarında sıkıntı olacağını sanmam sonuçta sizin de aracınızda gündüz farı var yani gündüz farı için olan bir elektrik hattı zaten mevcut. Fakat bir araca sonradan, muayeneden sağlıklı bir şekilde geçmesinde sakınca olmayacak şekilde xenon far takmak masraflı. Xenon farlı araçların muayeneden geçmesi için; 1- Mercekli far grubu olması lazım ( reflexte sıkıntı yok)

2- Far yıkama sisteminin olması lazım diye hatırlıyorum( emin olmamakla beraber)

3- Otomatik far yükseklik ayarı özelliği olması lazım.

Bu özellikleri sonradan taktırmak hem mazda gibi Türkiye'de çok bilinmeyen otomobiller için zor olacaktır hem de maddi boyutu yüksek olacaktır.

Belki yararlı olur şöyle bir örnek vereyim, bu tür komplike sistemleri vw araçlara takan bir yer var. Orada muayeneden geçmesinde sakınca olmadan led far taktırma işlemi yanlış bilmiyorsam 8.000 TL gibi bir şey tutuyordu.

Far grubunu ucuz fiyata muhakkak bulursunuz biryerden ama muayeneden geçişinde sıkıntı olmaması için çok uğraşmak lazım açıkçası.

Ama mesela Power far grubu taktırıp uyuyorsa halojen far taktırırsanız hiçbir sorun çıkaracağını sanmam

Bence en önemli soru power far grubunu nasıl nerden ne kadara bulacaksınız

Fikri olan var mı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence en önemli soru power far grubunu nasıl nerden ne kadara bulacaksınız

Fikri olan var mı

Mazda bayileri yardımcı olabilir, tabi isterlerse.  Mazda, Türkiye'de depo açtı diye duydum ama o olmasa da mazda türkiye, tüm yedek parçaları Belçika'da bulunan ve Avrupa'daki mazdalar'a  parça stoğu yapan depodan sipariş edebilir.

İnternetteki bildiğimiz sitelerden de bulmak mümkün ama her zaman mümkün olmuyor. Örneğin ebayden baktım şimdi 1. ve 2. jenerasyon için buldum ama 3. jenerasyon için bulamadım.

Sadece mazda parçası satan siteler de var. Forumda çok eskiden bahsi çok geçti. Ama sitenin adını hatırlayamadım orada vardır büyük ihtimalle.

Ya da çıkmacılarda, otosanayilerde vs. bulabilirsiniz ama mazda3 Türkiye'de çok popüler olmadığı için bu biraz düşük bir ihtimal.

Bana kalırsa en sağlam yol, mazda Türkiye'den sipariş etmek, ikinci yol ise internetten bulmak

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Xenon veya beyaz ampül göz almaz, ayarsız far göz alır. 

Gece geliş-gidiş dağ yolunda sıkça gidip geliyorum, nebiçim halojen sarı farlar var gözümü kör ediyor (iyi küfür ediyorum).

Öyle xenonlar , öyle beyaz ışık veren ampüllü farlar var ki gelip geçtiğini bile farketmiyorsunuz , yolunu aydınlata aydınlata geçip gidiyor.

Far ayarımızı kaliteli bir lastikçide veya elektrikçide tam olarak ince ayar yaptırdıktan sonra hangi ampülü takacağımız tamamen kendi keyfimize kalmış birşey.

( merceksiz fara xenon ampül takılması tabiki de yanlış bir şey ben onun dışındaki seçenekleri kast ediyorum )

Motion' ın farlarını Power' a dönüştürme fikri benim de kafamda var, motion'un ön farları mercekli Xenon ama arka farları biraz gariban duruyor, özellikle arka farları Power donanım led yapmak istiyorum. Çıkma bulmak neredeyse imkansız, internet üzerinden onda bir fiyata bile bulsam eve getirip taksalar bile gene de almam, prensip olarak internet üzerinden hiç birşey almam. 

Servisten fiyat alıcam ama tahminen 2 bin lirayı geçer .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ön veya arka farlar olsun hangisini takacaksanız takın uyum sağlar tabi ki de sonuçta aynı aracın farları.

Far yıkama ve adaptif farlar, ayrı bir olay onların ön farların takılması için engel teşkil edeceğine ihtimal vermiyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Xenon veya beyaz ampül göz almaz, ayarsız far göz alır. 

prensip olarak internet üzerinden hiç birşey almam. 

Nasıl prensip bu.... niye ki

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hem kart güvenliği için, hem parayı kaptırmamak için, hem gelen kutunun içinden salatalık çıkmaması için, hemde benim her aldığım ürün illa ki bozuk çıkar, bozuk çıkarsa sorun yaşamamak için internetten kesinlikle alışveriş yapmam. 

Herhangibi bir sorun çıksa gidip konuşulacak hiç bir muhatap yok, gelmese, yanlış gelse, bozuk çıksa, salatalık çıksa, derdinizi anlatacağınız, hesap soracağınız kimse yok.

Sadece sahibinden. com a ilan verirken doping falan yapıyorum. Onun dışında internete bulaşmadım bulaşmayada niyetim yok .

:)

Bir tane akıllı geçinen akrabam farklı zamanlarda internette yarı fiyatına satılıyor ucuza alıyorum diye 6-7 tane İphone aldı , telefonların her birisini 500 - 600 TL gibi rakamlara aldı, hepsi oyuncak çıktı :D şimdi çocukları oynuyor . Hala akıllanmadı üstüne 2 defa da salatalık mağduru oldu toplamda en az 5 bin kaptırdı. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Nasıl prensip bu.... niye ki

Görerek, tek tek inceleyerek yanlış yapmadan, işi şansa bırakmadan almak istiyor demekki,:) Garantici.

Hem kart güvenliği için, hem parayı kaptırmamak için, hem gelen kutunun içinden salatalık çıkmaması için, hemde benim her aldığım ürün illa ki bozuk çıkar, bozuk çıkarsa sorun yaşamamak için internetten kesinlikle alışveriş yapmam. 

Herhangibi bir sorun çıksa gidip konuşulacak hiç bir muhatap yok, gelmese, yanlış gelse, bozuk çıksa, salatalık çıksa, derdinizi anlatacağınız, hesap soracağınız kimse yok.

Sadece sahibinden. com a ilan verirken doping falan yapıyorum. Onun dışında internete bulaşmadım bulaşmayada niyetim yok .

:)

Bir tane akıllı geçinen akrabam farklı zamanlarda internette yarı fiyatına satılıyor ucuza alıyorum diye 6-7 tane İphone aldı , telefonların her birisini 500 - 600 TL gibi rakamlara aldı, hepsi oyuncak çıktı : :Dşimdi çocukları oynuyor . Hala akıllanmadı üstüne 2 defa da salatalık mağduru oldu toplamda en az 5 bin kaptırdı. :D

hahahahah , geçmiş olsun ama bu kadar da olur mu yahu.. Çocukları oynuyor dedin sesli güldüm valla :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yakın gelecekte dünya da internet dışı alışveriş yok kadar azalacaktır. Güvenilir siteler üzerinden alınırsa hiç bir sorun çıkmaz yavaş yavaş alışın derim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçen aylarda Türkiye'de en çok satış yapan internet satış sitelerinden birine kaydoldum, birkaç kere ucuza birşeyler aldık, sonra çok beğendiğim ama gereksiz pahalı olan bir markanın t-shirt'ünü uygun fiyata buldum o sitede. Sipariş ettim.  Ürün yok oldu. Kaybolmuş. Kargo şirketi suçu siteye, site suçu kargo şirketine atıyor.  Şikayet bırakıyoruz '' biz size döneceğiz '' ama dönüş tabiki yok. En sonunda  tabiki tartıştık. Üstüne üstlük kargo bayisinde çalışan terbiyeden payını almamış bir çalışan  tabiri caizse '' artizlenince ''  tartışmalar büyüdü. Bu kadar kavga sonucunda, günleri kovalamaktan pes ettikten sonra paramızı iade ettiler.

İnternetten alışverişi sadece ucuz şeyler için yapıyorum şahsen.  Anahtarlık, ipad kabı vs. Bunun dışında ben de şahsen internetten alışveriş yapma taraftarı değilim.

Herkesin kendi bileceği iş tabi.. Ben de çok taraftarı değilim ama millet internetten ne alışverişler yapıyor sorun olmadan.

Biraz şans işi. Bir bir klişe olarak '' şanssızlık gelir beni bulur'' diyorum.

Giderim malı bayisinden alırım, en azından karşımda muhattabım olur. Bir daha pahalı birşeyi şahsen internetten almayı tercih etmem, çünkü içim rahat etmez.     

Ben en iyisi bu mevzuu hakkında başka bir konu açayım, bu konu dağılmasın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yakın gelecekte dünya da internet dışı alışveriş yok kadar azalacaktır. Güvenilir siteler üzerinden alınırsa hiç bir sorun çıkmaz yavaş yavaş alışın derim.

Azı karar, fazlası zarar demişler.. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Peki arkadaşlar 3.jenerasyon mazda 3ün kısa ve uzun ampül tipi nedir? h7 mi h11 mi?

Birde bu araç içerisindeki aydınlatma lambalarını adı soyadı nedir bilen varsa bunlarıda led ile değiştirmek istiyorum. Önceki aracımda led idi ve şimdi sarı sarı yanınca afedersiniz tuvalet lambası gibime geliyor :)

http://www.precisionled.com/mazda-3-premium-led-interior-lights-kits-2014-present.html 

yukarıdaki linkte komple set olarak vermişler isim ve numaraları bilinse TR'dende temin edebiliriz diye düşünmekteyim.

Edit: Link

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...