Jump to content

Mazda 3 Reflex'e Power Farı montajı

h_sahin
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Peki arkadaşlar 3.jenerasyon mazda 3ün kısa ve uzun ampül tipi nedir? h7 mi h11 mi?

Birde bu araç içerisindeki aydınlatma lambalarını adı soyadı nedir bilen varsa bunlarıda led ile değiştirmek istiyorum. Önceki aracımda led idi ve şimdi sarı sarı yanınca afedersiniz tuvalet lambası gibime geliyor :)

http://www.precisionled.com/mazda-3-premium-led-interior-lights-kits-2014-present.html 

yukarıdaki linkte komple set olarak vermişler isim ve numaraları bilinse TR'dende temin edebiliriz diye düşünmekteyim.

Edit: Link

İstersen seni bu konuya alalım  :) />

http://www.mazdaclubtr.com/topic/22165-3-nesil-mazda-3-i%C3%A7-ve-d%C4%B1%C5%9F-led-ayd%C4%B1nlatma/

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

http://www.aliexpress.com/item/Car-Styling-New-MAZDA-3-2014-Angel-Eye-Fog-Lamp-LED-Daytime-Running-Light-MAZDA3-drl/32413685704.htmlbu ürünü gordunuz mu , bu urun o ledteki merceğin oradakı ledlemı satılık yoksa sadece sis farı çevresinimi kaplıyor ? sis farının ampulu kaplar şekildeyse suan sipariş edicem

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ilana ait fotolada tutarsızlık var. pek güvenilir bir ilan değil. ayrıca satıcının feedback yüzdesi çok düşük , dolandırıcı olma ihtimali çok yüksek. Hiç bulaşma derim.

Ben den sana tavsiye aliexpressten bişey alacaksan , satıcının feedback yüzdesinin en az %95 ve üstü olmasına dikkat et ve ürün yorumlarına bak.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

http://www.aliexpress.com/item/Car-Styling-New-MAZDA-3-2014-Angel-Eye-Fog-Lamp-LED-Daytime-Running-Light-MAZDA3-drl/32413685704.htmlbu ürünü gordunuz mu , bu urun o ledteki merceğin oradakı ledlemı satılık yoksa sadece sis farı çevresinimi kaplıyor ? sis farının ampulu kaplar şekildeyse suan sipariş edicem

Sanırsam sadece sis farı bölgesi için olan parçalar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Benim elimde 3 nesil power paketine ait 2 adet orjinal zenonlu led farlar var bunlarin montajini yapmak istiyorum ama uyumlu olurmu ve olmazsa uydurulurmu tesisat onu merak ediyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...
14 dakika önce, 61kdeniz :

Uygun olsa bile alınır mı ?

Fiyatı 540 Usd X 3.4848 Kur= 1.881,79.-Lira

Fiyatından ötürü gümrüğe tabi olacak.

338,72 Lira %18 Kdv binecek= 2.220,51.-Lira

Birde üzerine %...? gümrük vergisi biner.  

Toplamda artık ne kadar mal olur bilmiyorum..

Ürünün sağ salim hasarsız şekilde gelip gelemeyeceği riski..

İkinci el temiz bir Power bakın derim. :fiuw:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

31 dakika önce, İlhan :

Uygun olsa bile alınır mı ?

Fiyatı 540 Usd X 3.4848 Kur= 1.881,79.-Lira

Fiyatından ötürü gümrüğe tabi olacak.

338,72 Lira %18 Kdv binecek= 2.220,51.-Lira

Birde üzerine %...? gümrük vergisi biner.  

Toplamda artık ne kadar mal olur bilmiyorum..

Ürünün sağ salim hasarsız şekilde gelip gelemeyeceği riski..

İkinci el temiz bir Power bakın derim. :fiuw:

Bazen gümrüğe takılmıyor ilhan hocam şansın varsa, ben ona göre plan yapmıştım :) Benim merak ettiğim bu şekilde reflex'e montajında sıkıntı çıkar mı.? araştırmaya devem ediyorum bakalım belki bir gün ucuz bir şekilkde temin edebilirz;D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 dakika önce, 61kdeniz :

Bazen gümrüğe takılmıyor ilhan hocam şansın varsa, ben ona göre plan yapmıştım :) Benim merak ettiğim bu şekilde reflex'e montajında sıkıntı çıkar mı.?

Bunun net cevabını verebilmek için. Linkini gönderdiğiniz satıcıdan aynı alışverişi yapan, forumdaş Soul, Motion veya Reflex Mazda 3 sahibi arkadaşın olması lazım. 

Bizde şu ana kadar far değiştiren çıkmadı, eğer ben atlamadıysam forumda.

Y.Dışı forumlardan belki bir göz atabilirsiniz bu konuya. En azından ürünü aldığın yerin linkini bırakmıştır konusuna. Böylelikle alışverişiniz daha güveni olur.

Şahsi düşüncem farın uymaması açısından bir sakınca, problem görmüyorum. Modellerin far kasaları/yapıları aynı gözüküyor/duruyor. Sadece aydınlatma teknolojileri farklı..

Forumda arka stoplarını değiştiren Reflex sahibi vardı. O bir uyum sorunu yaşamamıştı.

Gümrüğe takılmaması için, satıcı ile yazışarak ürünün fiyatını düşük gösterme talebinde bulunuyorsunuz. Ama bunu her satıcı yapmıyor, netice bir risk onun içinde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 dakika önce, İlhan :

Bunun net cevabını verebilmek için. Linkini gönderdiğiniz satıcıdan aynı alışverişi yapan, forumdaş Soul, Motion veya Reflex Mazda 3 sahibi arkadaşın olması lazım. 

Bizde şu ana kadar far değiştiren çıkmadı, eğer ben atlamadıysam forumda.

Y.Dışı forumlardan belki bir göz atabilirsiniz bu konuya. En azından ürünü aldığın yerin linkini bırakmıştır konusuna. Böylelikle alışverişiniz daha güveni olur.

Şahsi düşüncem farın uymaması açısından bir sakınca, problem görmüyorum. Modellerin far kasaları/yapıları aynı gözüküyor/duruyor. Sadece aydınlatma teknolojileri farklı..

Forumda arka stoplarını değiştiren Reflex sahibi vardı. O bir uyum sorunu yaşamamıştı.

Gümrüğe takılmaması için, satıcı ile yazışarak ürünün fiyatını düşük gösterme talebinde bulunuyorsunuz. Ama bunu her satıcı yapmıyor, netice bir risk onun içinde.

Bilgilendirme için teşekkürler @İlhan

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

02.11.2016 at 11:33, undisputed34 :

Benim elimde 3 nesil power paketine ait 2 adet orjinal zenonlu led farlar var bunlarin montajini yapmak istiyorum ama uyumlu olurmu ve olmazsa uydurulurmu tesisat onu merak ediyorum

bi şekilde uydurulur ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende motion için power far montojıyla ilgilendim bir dönem,

Bu konuyu detaylı şekilde Muğla bayimiz Okan Bey (Mazda Gören)  ile görüştüm, maalesef far grubunun giriş noktaları uyumsuz olduğundan dolayı Farların yükseklik ayarıyla ilgili sıkıntı yaşandığından olanaksız. @61kdeniz

Okan beyin mesajını da buldum paylaşıyorum.

"Merhabalar...

Mazda3 olarak motion yada power far şekli ve ayakların düzeni aynıdır. Uyma konusunda sıkıntı olmaz ancak uygulama aşamasında,

Far arka soketleri farklı olduğu için komple yeni soket grubu uydurmak gerekir. Çözümü var.

Bixenon farlarda otomatik far yükseklik ayarı gibi far yıkama sistemi de yasal zorunluluktur. Bu sonradan nasıl olabilir?

Bixenon farlarda yükseklik ayarı otomatik olduğu için ve motion/reflex araçlarda bunun alt yapısı olmadığı için yükseklik ayarı çalışmaz. Manuel olarak da içerden kumandayı bixenon fara bağlamak mümkün olabilir ama yasal gerekliliği sağlamaz."

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu kadar uğraşa bence hiç gerek yok. Alt donanımlarda da zaten kısalar mercekli. Ucuz 4300K xenon kiti alırsınız olur biter. Powerdaki led gündüz farı çizgisini de istiyorsanız eğer, çok iyi bir ustaya farları açtırırsınız ve tüp led şerit ekletirsiniz. Power farı almaya ne gerek yahu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çift egzoz uygulaması yaparken inceleyip fotoğrafını çekmiştim. Merak eden olursa, otomatik far yükseklik ayarı bu zamazingo ile oluyor.

r69GY3.jpg 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...