Jump to content

Satılık Mazda 3 2010 Otm. İmpressive Aluminyum Gri 73.000 km

quiteguide

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar,

Geçen sene gördüğüm ilk günden beri aklımın bi köşesine yer eden yeni mazda 3 alma niyeti ile, aracımı satılığa çıkarmayı düşünüyorum. 

(Ne yalan söyliyeyim ilk mazdam olan bu kuzuya da çok alıştım, Nevşehir de bu kış -20 lerde bile hiç bi sorun çıkarmadan kahrımızı çekti, şehir içi, şehir dışı bir kere bile yüz üstü bırakmadı) 

Sahibinden.com da aşağıda ki ilanı yayınlamadan önce burada paylaşmak istedim, çünkü gerçekten dosta gidecek araba, umarım forumdan bi arkadaşa gider de ara sıra hal hatır sorarız.

Sahibinden.com'a pazarlıksız 43.750 TL'den yayına koyacağım, forumdaşlara pazarlıksız 43.250 TL. stepnesiz de olur derseniz, düz hesap 43.000 TL. Malum yeni mazda 3 de stepne yok. Olur da power donanım bir araç alırsam, 2 sezon kullandığım 4 adet Pirelli snowkontrol kışlık lastiklerini de kargo ücreti karşı tarafa ait olmak koşulu ile aracın yeni sahibine göndereceğim. Mazdacı sözü :)

Bir haftaya kadar yayına koyacağım ilan aşağı da ki gibidir, ilanda ki kıyaslamalarda siz değerli abilerimi, kardeşlerimi tenzih ederim.

Hayırlısı olsun.

İlanı lütfen sonuna kadar okuyun, yazılanın haricinde kafanıza takılan bir şey varsa o zaman arayın.

Baştan belirteyim pazarlık payı yok!

Aracımın kilometresi KESİNLİKLE orjinaldir. İzmir Yeni Oto çıkışlıdır. Servis kayıtları mevcuttur. Hep aile aracı olarak kullanılmıştır. 50.000 kmden beri şahsıma aittir. Alır almaz motor yağı, yağ & hava filtrelerini değiştirilmiştir. 54.000 ve 64.000 bakımlarinda İzmir Yeni Oto'dan özellikle getirttiğim mazda orijinal motor yağı, yağ filtresi, hava filtresi ve bujileri değiştirilmiştir, maf sensorune boğaz kelebeğine kadar temizletilip bütün bakımlarını yapılmıştır.

Geçen sene, aracı aldığım da üzerinde fabrikadan çıkma lastikleri vardı. Tanesi 225 TL'ye orjinal toyo marka 4 adet lastik aldım.

68000 km de şanzıman yağını orjinal mazda 3 dexelia AT-V ile değiştirdim. Şanzımanı ve vites geçişleri tek kelime ile kusursuzdur.

Aracımla seyir halinde iken asla ve asla tasarruf amaçlı vitesi boşa alma işlemi yapmadım.

İçinde hiç sigara içmedim, tavan ve koltuklar gayet temiz.

4 cam amerikan 3 m çizilmez cam filmi ile kaplanmıştır.

4 cam altı krom kaplama yapılmıştır.

Paslanmaz krom egzoz ucu takılmıştır.

Farlara photon xenon effect beyaz ampül, ön sinyallere amerikan park uygulanmıştır. 

Yeni motor koruması yapılmıştır. 

Paspaslar 3d havuzlu paspaslarla yenilenmiştir. 

Alüminyum siboplarin ömrü lastikçiler sayesinde fazla olmadığı için yurt dışından getirttigim kitle tüm siboplari degistirdim.  2 tane elimde fazladan var, aracı alan arkadaşa ücretsiz vereceğim. Lastik basınç sensorleri sorunsuz calismaktadir ve yol tutuşu kusursuzdur. Lütfen TPMS uyarısı bilgisayardan silinen araçlarla kiyaslamayin.

Yedek anahtarı ve stepnesi hiç kullanılmamıştır, kitapçığı ve bakım kayitlari hala muhafaza edilmektedir.

Temmuz bandrollü yatırıldı.

İlk muayenesi haziran ayında yapildi. 2017'ye kadar geçerli. 

Satış için (kredi, rehin vs.) hiç bir engeli yok. 

Şehir dışından gelecek arkadaşlar, 3-5 gün önceden haber verirse müsaitlik durumunu ona göre ayarlayabilirim.

Çalışmayan tek aksamı far yıkamadır. Araçla off -road yapmadığım için üzerinde durmadım, yalnız alan arkadaşın çalışmadığını bilmesini isterim. Değişmesine gerek yok, mazdadan anlayan iyi bir oto elektrikçisi halledebilir.

Yakıt olarak (Nevşehir) Şehir içi 8 - 9 litre.

Şehir dışı 100 km sabit hızda(Konya - Nevşehir arası) 5 - 6 lt yakmaktadır. Video kısmında 2 dklik videosu mevcut, izleyebilirsiniz. 

Yakıt tüketimi bana makul geldiği için LPG taktırmayı hiç düşünmedim, yalnız, iyi bi ustaya herhangi bi kit taktıran arkadaşların şehir içi tüketimi kmde 20-25 krş arası değişmekte ve de motor LPG'ye son derece uyumludur. Sakin kullanımda 80.000 km de sübap yenileyen mazda sahipleri var.

Aracı bilmeyen arkadaşlar için;

Mazda 3ler dünyanın en sorunsuz tork konvertörlü 4 ileri tam otomatik şanzımanına sahiptir. 4. vites 2 kademeli olduğundan 5. vites görevi yapar ve yüksek hızlara kolaylıkla çıkmanıza imkan sağlar.Neredeyse motor ömrü kadar uzun ömrü vardır şanzumanın. Trigeri zincirlidir.

Aynı kasa makyajlı 2011,2012,2013 mazda 3'lere göre eksiği yoktur aşağıda ki artıları vardır.

> - Ön cam ısıtma / buz çözücü 
> - Anahtardan sunroof ve  camlarin tamamen açılıp/kapanmasi.
> - Yedek anahtari sustali olmasi
> - 4 cam tek  dokunusla  acilip kapanmasi..
> - Cam anahtarlarin  isikli olmasi..
> - Sunroof da sıkışma koruma mekanizması olması

Kesinlikle boyanan değişen parçası vs. yoktur. Tramer kayıtlarında 1 adet kazaya karıştığı ve 0 TL hasar kaydı olduğu görünüyor. İlk sahibi önün de seyreden ve aniden duran bir araca dokundurmuş, sag ön tampon ayağı kırılmış, sağ sis farının ayağı kırılmış, far ayakları çatlamış. Servisin komple parça değişimi teklifi üzerine, gerekli işlemler sanayi de yapılmış. Bu durum kafaniza takılmasin, 2 kez farklı yerlerde boya ekspertizi yaptırdım. Sonuç olarak: KESINLIKLE BOYASIZ DEĞİŞENSİZ olduğu bilgisine ulaştım.Aracı il sınırlarında istediğiniz ustaya göstermek, istediğiniz yerde ekspertiz yaptırmak sizin de en doğal hakkınız. Ciddi arkadaşlar iletişime geçerse ŞASİ VE MOTOR numarasını veririm.

Karaktersizin biri sağ ön çamurluğu 20 cm kadar çizmiş. Park halinde iken arka tampona biraz dokundurmuşlar. Ön tampon altlarında ve arka tampon da rütuşlar vardır. Genel görünümü bozacak şeyler değil. Aracı eşim de kullandığı için, ufak tefek çizikleri mevcuttur.

Aracımdan son derece memnunum satma sebebim yeni mazda 3 almaktır. Takas yoktur.

İlanın başında da belirttiğim gibi pazarlık payı yoktur, satılma aciliyeti, karşı taraf ile doğru orantılıdır. Al-satcıya değil, kullanıcıya gidecektir.

Vakit ayırdığınız için teşekkürler.

edit: resimler, video & şehir dışı yakıt verisinin alındığı güzergah.

Yakup (Mehmet) 

İLETİŞİM: 05436430095

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hayırlı satışlar, bu arada benim gibi kafası karışanlar için tek satırda yanyana aşağıdaki gibi, 

Model Yılı - Paketi - Kmsi - Rengi - Şanzımanı şeklinde yazarsanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hayırlı olsun.. Güzelce açıklamışsınız aracı, tez zamanda satılır, siz de yeni Mazda3'e kavuşursunuz umarım :)

Mehmet hocam iyi dilekleriniz için teşekkürler, hayırlısı olsun. Kafam da belli bi sure var. Satılmaz ise takacam bi Brc, 20 kuruşa mazda nereye ben oraya :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Açıklama harika. Yani aracı begendirmek için laf dolduruşu değil gerçekler var. Bir tek otomatik vitesi boşa almanın ne gibi sakıncası var onu anlamadım. Not: Otomatik araba bayagı kullandım fakat hiç sahibi olmadım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Açıklama harika. Yani aracı begendirmek için laf dolduruşu değil gerçekler var. Bir tek otomatik vitesi boşa almanın ne gibi sakıncası var onu anlamadım. Not: Otomatik araba bayagı kullandım fakat hiç sahibi olmadım.

Yağlamayı kesiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

anlatım güzel, ve ben araç alacak olsam böyle anlatan birinden almak isterim. fakat gel gelelim ki milletimiz okumayı sevmiyor. gereksiz detayları çıkartarak sadeleştirirseniz satma olasılığınız artar. çünkü millet bu kadar anlatıyorsa var birşey diye hiç okumuyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kesin emin olmamakla birlikte vitesin yağlanmasını durduruyor deniyor. Buda vitese zarar veriyor deniyor. Ayrıca yakıt sarfiyatını artırıyor.

Boşa almaya gerek yok zaten.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

anlatım güzel, ve ben araç alacak olsam böyle anlatan birinden almak isterim. fakat gel gelelim ki milletimiz okumayı sevmiyor. gereksiz detayları çıkartarak sadeleştirirseniz satma olasılığınız artar. çünkü millet bu kadar anlatıyorsa var birşey diye hiç okumuyor.

Hiç sorun değil hocam, ilanda da belirttiğim gibi,mazdanin kıymetini bilecek kullanıcıya gitmesini istiyorum. Gerçekten mazda 3 sahibi olmak isteyen biri seve seve okuyacaktır. Bir de telefonda gereksiz muhabbeti, kendimin ve karşı tarafın zaman kaybını önlemek için hemen hemen her detaya değindim. Mazdayi tercih edenlerin, diğer kesimlerden her yönden farklı olduğunu 1 yıldır üyesi olduğum bu güzel forum sayesinde zaten anladım. Boş adam da okumasin, aramasin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hiç sorun değil hocam, ilanda da belirttiğim gibi,mazdanin kıymetini bilecek kullanıcıya gitmesini istiyorum. Gerçekten mazda 3 sahibi olmak isteyen biri seve seve okuyacaktır. Bir de telefonda gereksiz muhabbeti, kendimin ve karşı tarafın zaman kaybını önlemek için hemen hemen her detaya değindim. Mazdayi tercih edenlerin, diğer kesimlerden her yönden farklı olduğunu 1 yıldır üyesi olduğum bu güzel forum sayesinde zaten anladım. Boş adam da okumasin, aramasin.

arayıp da arabayı tekrardan soranlara sinir olacaksınız o zaman. :D toyota yarisimi satarken böyle detaylı anlatmıştım. ama arayıp hala aracı soranlar vardı. :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arayıp da arabayı tekrardan soranlara sinir olacaksınız o zaman. :D toyota yarisimi satarken böyle detaylı anlatmıştım. ama arayıp hala aracı soranlar vardı. :D

Telefonda ki 'kapat' tuşu ne güne duruyor :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İyi dilekleriniz için hepinize teşekkürler arkadaşlar, resimleri ve videoları ekledim.

Videolarla ilgili olarak, memleketim Konya'nın Bozkır ilçesinde (merkeze 90 km uzakta, Konya Ovası ile alakası yok, Torosların yanı başı) opetten depoyu doldurdum + yakıt katkısı ve mesafe ölçeri sıfırladım. Yakıt göstergesinde ki İlk diş tam 77 km de düştü.

Tüm dişler bitince, depo 43 lt benzinle doluyor. Yani yedek depom 12 lt yakıt alıyor. Yukarı da belirtmeyi unutmuşum :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hayırlı satışlar kardeş. Allah gönlüne göre versin. Ukalalık olarak algılamazsan sana tavsiyem bu şekilde bitirme ödevi gibi bir metinle ilana çıkarma. Arabanın orijinal olduğunu ancak bir kaç ufak çizik olduğunu yaz ve fotoğraflarla oralarını göster yeter. Lastiklerin yeni olduğunu göstermek içinde yakından fotoğrafını çekebilirsin.

Kimse totalin ürettiği sözde orijinal mazda yağıyla yada kauçuk paspasa ve sahte xenon ampule tav olmaz. Kaportanın düzgünlüğüne ve motorun sağlıklı olmasına bakar insanlar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hayırlı satışlar kardeş. Allah gönlüne göre versin. Ukalalık olarak algılamazsan sana tavsiyem bu şekilde bitirme ödevi gibi bir metinle ilana çıkarma. Arabanın orijinal olduğunu ancak bir kaç ufak çizik olduğunu yaz ve fotoğraflarla oralarını göster yeter. Lastiklerin yeni olduğunu göstermek içinde yakından fotoğrafını çekebilirsin.

Kimse totalin ürettiği sözde orijinal mazda yağıyla yada kauçuk paspasa ve sahte xenon ampule tav olmaz. Kaportanın düzgünlüğüne ve motorun sağlıklı olmasına bakar insanlar

Olurda bir gün galericilik yapar 10 - 15 bin tllik bir araç satarsam, tavsiyeleri kesin dikkate alacam.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
  • Yeni Oluştur...