Jump to content

Mazda 323 Soğutma Sistemi, Kalorifer Soguk Su Dönüş Borusu Delinmiş

Ahmet ÇINAR
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

2ZvqLxe.jpg

Abiler keyifli formlar.

Aracimin su eksilttigini fark ettim kontrol ettigimde resimdeki boru delinmis soktum kaynattirdim ama ne kadar saglikli oldu bilmiyorum borunun curuk oldugu aşikar.yenisini bulamadim.nerden temin edebilirim,bana yardimci olabilecek varmi

ca25181434ebdae5fc05adf2d53085fd.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ankara'da parça bulunur bence. Yaren otomotivi ara yenisi var mı sor. Yenisini bulamazsan çavuşoğlu ve selçuk oto çıkmayı ara.

Çokça büküm yeri olmasa bildiğin yarım parmak boru aslında. Aşırı çürümediyse bu kaynakla işini uzun süre görecektir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yaren e gittim bu gun yokmus abicim.cikmacidan alicam parca belki bundan daha kotu olucak cunku icerisinde su yok uzunzamandir pas ve incelmeye vaslamistir.aynen dediginiz gibi 1/2 capinda boru yapilabilir ama bir tarafi kanalli ve oring var ve girdigi yere sabitlenmiyor uzerindeki kelepceler tutuyo

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tornacıların yapamayacağı iş değil aslında. Boruyu mengenede eğer gerekirse ısıtır, kanallarını frezede açar, kaynak yapılacak yerleri kaynatır. Gerekli yerleri roketle taşlar ve oring yuvasıda açabilir. Ama bu işlemler için yüksek fiyat çekebilir. Başayar ve herterden yenisinin fiyatını bir sor. Çok pahalıysa dediğim gibi tornacıya gidip eskisinin aynı ölçüsünden yaptırabilirsin

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çıkma bulabilirisin rahatlıkla ama çıkmanında senin aracındakinden  iyi olacağının garantisi yok, japonculardan sor varsa yan sanaisini al yoksa yetkili servisten bir sor bakalım ne kadarmış orjinali belki uygundur. Ayrıca çok rahatlıkla yapılabilir bu boru egsoz falan yapan imalathanelere bir sor bakalım veya tornacılara.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bulabilirsem parasina bakmicam abi alcam:)cunku cok skntili bi parca seyir halinde felan delinirse contayi yakinca farkina varirim Allah korusun.bu gun bikacyere daha bakcam abi bulamazsam komple degistircem borulari rakorku hortum yaptircam

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...