abdullah

Geri giderken "SCBS" Devreye Girer mi ?

Merhaba arkadaşlar, 2 sorum olacak, 1.Geri geri giderken SCBS devreye girermi? 2. Telefon rehberimdeki Türkçe karakterleri aracın monitöründen göremiyorum, (İ) harfi yerine (I) harfini görebiliyorum dolayısıyle arayacağım kişiye monitöden ulaşamıyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Abi girmez çünkü önden çarpmalara yönelik bir güvenlik sistemi bu. Tüm sensör, kamera vs aracın önünde. Bu akıllı şehir fren desteğini, İstanbul Parkta test etmiştim. Sanırım hızım 40 km filandı, gayet güzel çalışıp devreye girmişti.

Türkçe karakter konusuna gelince otomobilinde yapabilecek bir şeyin olduğunu düşünmüyorum. Ama akıllı telefonunda ki rehberinde kayıtlı kişilerde kullanılan Türkçe karakterleri değiştirebilirsin.

arabalar bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

yeni mazdalarda giriyor diye biliyorum. Bir tane de tanıtım videosu var

abdullah ve GökayT bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Adı üstünde SCBS-R , böyle bir özelliği daha önce seyrettiğim hiç bir yabancı tanıtım videosunda duymamıştım büyük ihitmalle JDM pazarı opsiyonudur ama belki makyajlı kasalarda Avrupa pazarınada gelir, veya sonradan takmak için kitleri falan piyasaya çıkabilir . Güzel bir özellik çok kullanışlı ve çok faydalı. Olsa da kullansak keşke :D .

abdullah bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Abi girmez çünkü önden çarpmalara yönelik bir güvenlik sistemi bu. Tüm sensör, kamera vs aracın önünde. Bu akıllı şehir fren desteğini, İstanbul Parkta test etmiştim. Sanırım hızım 40 km filandı, gayet güzel çalışıp devreye girmişti.

Türkçe karakter konusuna gelince otomobilinde yapabilecek bir şeyin olduğunu düşünmüyorum. Ama akıllı telefonunda ki rehberinde kayıtlı kişilerde kullanılan Türkçe karakterleri değiştirebilirsin.

Teşekkür ederim, önden çarpışmalar malum ist. trafğinde başıma çok geliyor ama çok çok iyi birşey önde araç yada yaya olunca eğer ayağım frende değilse aniden duruyor,çok başarılı. telefona gelince çok canımı sıkan birşey değil idare edebilirim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Adı üstünde SCBS-R , böyle bir özelliği daha önce seyrettiğim hiç bir yabancı tanıtım videosunda duymamıştım büyük ihitmalle JDM pazarı opsiyonudur ama belki makyajlı kasalarda Avrupa pazarınada gelir, veya sonradan takmak için kitleri falan piyasaya çıkabilir . Güzel bir özellik çok kullanışlı ve çok faydalı. Olsa da kullansak keşke :D .

Amerika'da bu özellik var diye biliyorum. Avrupa'daki araçlarda da vardır büyük ihtimal.

Bir tek abd ve japon pzarında olup avrupa'da olmayan ön ızgaradaki kanat aydınlatması galiba

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Geri geri giderkende giriyor arkadaşlar. Öne giderken olan çok başarılı evin önünde bir çiçeğin dalını algılayıp zınk diye durdu ve motor kendini kapattı. Geri viteste hiç denemedim.

Ama videolarda geri viteste de çalıştığını gösterir epey örnek mevcut.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.