Jump to content

Mazda 626 Yağ Tavsiyesi

blanebate
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar aracım 86000km almıştim 10w40 sehell helix yağ koymuştum. karter contasından yağ kaçırdigi için tamir edilene kadar biraz yağ kaçırdı 1 lt ilave etmiştim şu an km 96000 oldu yağı değiştirmek gerek ben araç lpgli olduğu için 15w40 düşünüyordum ama internette yağ üreticilerinin sayfasında araç marka modele göre tavsiye alinca castrol sitesinde castrol magnetec 5w30ap. Mobiloil sitesinde mobil1 esp formula 5w30 alternatif olarakta 10w40-10w50 öneriyr açıkçası teddutte kaldım 15w 40 lpg mi yarı sentetık 10w40 mi yoksa tam sentetik 5w 30 motor durumu iyi araç orjinal 96000 oldu seneden seneye izinlerde kullanılmış bazende 2 -3 sene yatmış almancıdan aldım açıkcasi 5w 30 denemek istiyorum ama tereddütteyim yinede

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben hep benzin istasyonlarında değişim yaptırıyorum genelde petrol ofisinin 10 40 ını kullandım son değişimimde opetin lpg li araçlar için olan 10 40 ını denedim gayet iyi subap sesi azaldı 10 40 harici denemek yağ kaçaklarına sebep olabilir 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Allah allah benim ustam 20 50 yağ kullandiriyo. Yanlış mı yapıyoruz. Bizim araçlarda 10 40 mi kullanmak lazım.

20/50 yağ kalındır. aracınız yağ yakmıyorsa kullanmaya gerek yok. 10/40 ideal.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

20/50 yağ kalındır. aracınız yağ yakmıyorsa kullanmaya gerek yok. 10/40 ideal.

Hocam 600 km önce yağ değişimi yaptım. Yağ çubuğu dün baktığımda yarimin altına düşmüş. 20 50 ye devam mı etmek lazim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Demekki 600 km de yarım ltr yağ yakmış, aracınız 4 ltr yağ alıyor desek nerdeyse 5000 km dolmadan yağın tamamını yakmış olursunuz, bu çok fazla bir kayıp, eğer keçe,conta v.b. bir yerden kaçırmayor hakkatende yakıyosa malesef bir motor bakım zamanı gelmiş demektir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abiler kardeşler zaten artık ben bu arabaya para yetistiremiyorum. ön takımdan sesler geldiği için dün arabayı tamirciye bıraktım rot başları kolları ve aks başları değişimi için toplam 210 tl tuttu bugün şevk ile arabamı almaya gittim bide ne göreyim ustanın mi beceriksizliği yoksa parçanın miladı doldu aksın dişleri sıyrılmış. yedek parça da bulamadık komple sağ aks hicbiryerde yok. arabam kaldı iyice canım sıkıldı. pazartesi ikitelliye gidip çıkma komple sağ aks bulacak. sonrada arabayı satışa koyacam. artık yeter bu kadar masraf. arabami cok seviyorum ama beni batırdı artık satma zamanım geldiğini düşünüyorum. bu sıkıntıları sizlerde yasiyormusunuz. ustalara artık akraba olduk araba sayesinde

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Büyük geçmiş olsun karar sizin ben mazdayi tamircilerden beni uzak tutuyor diye cok sevdim biraz sans biraz da geçmişinde nasil kullanıldığıyla alakali sanirim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abiler kardeşler zaten artık ben bu arabaya para yetistiremiyorum. ön takımdan sesler geldiği için dün arabayı tamirciye bıraktım rot başları kolları ve aks başları değişimi için toplam 210 tl tuttu bugün şevk ile arabamı almaya gittim bide ne göreyim ustanın mi beceriksizliği yoksa parçanın miladı doldu aksın dişleri sıyrılmış. yedek parça da bulamadık komple sağ aks hicbiryerde yok. arabam kaldı iyice canım sıkıldı. pazartesi ikitelliye gidip çıkma komple sağ aks bulacak. sonrada arabayı satışa koyacam. artık yeter bu kadar masraf. arabami cok seviyorum ama beni batırdı artık satma zamanım geldiğini düşünüyorum. bu sıkıntıları sizlerde yasiyormusunuz. ustalara artık akraba olduk araba sayesinde

yunus bey 626 aracınız 90 model için ise tek tek iç-dış aks kafaları mevcut komple almanıza gerek yok eğer milde dişli sorunu varsa onuda tornacıya götürüp doldurup yeniden diş açsın böyle daha kolay ve ucuz olur.yardımcı olurum parçalar için

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ikitelli de çıkma aks bulamadım. tekrar ustaya döndüm o zaman maslakA dediğiniz gibi aks tamiri yapanlara gönderdiler. aldım aks i maslaka kazançlı akstı sanırım gittim. adam baktı dedi sizin aks mili 23 diş takılmaya çalışılan aks kafası 25 dis hatta dedi mazda ların sağ ve sol akslari biri 23 biri 25 gibi sanki dedi. eleman hemen ellerindeki uyumlu 23 dis aksı taktı cuk diye oturdu şu anda sorunum daha ucuza çözüldü. bu 23 25 olayını bilen birileri varsa bizi aydınlatabilir mi. jakopar bey parça konusunda devamlı ihtiyaç oluyor gibi. ayda bir bişeyler bozuluyor. siz istanbuldaysaniz sizinle irtibata geçelim. tanışmak isterim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1990 model bir araçtan bahsediyoruz, sizden öncede biraz bakımsız ve hor kullanıldıysa bu tarz masraflar çıkması olasıdır, bence aracınızı güzelcene tamir ettirip güvenerek binin aksi halde satıp aynı bütçeyle başka bir araç aldığınızda bu bahsi geçen masrafları gene yapmak durumunda kalabilirsiniz. Harcadığınız miktar zaten yürüyen aksam için o bölümlerinde belli zamanlarda bakımı ve değişimi gerekir son derece normal bir durum aksa gelince daha önce bu sorun yoktuda tamire verincemi ortaya çıktı ustanız yanlış yapmış olmasın size.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Araç ilk aracım olduğu için acemilik oldu alırken. dediğiniz gibi aracın bihayli hurpalandigini kötü kullanıldığını şimdi daha iyi anlıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Araç ilk aracım olduğu için acemilik oldu alırken. dediğiniz gibi aracın bihayli hurpalandigini kötü kullanıldığını şimdi daha iyi anlıyorum.

Geçen hafta cumartesi günü 4 günlüğüne memleketim Amasya'ya geçmiştim.  Arkadaşımın 94 model 1.4 Broadway arabasını kullandım. Bizim mazdaların ne kadar konforlu olduğunu, yol tutuşunun ve içindeyken verdiği güvenin kat be kat üsütn olduğunu tasdik etmiş oldum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

Bende aracıma 20/50 yağ kullanıyorum.kışın 10/40 kullanıyorum.yağ yakma problemim yok.yazın kalın yağ harareti önlüyor.performans iyi oluyor.kışın kalın geldiği için 10/40 daha rahat ettiriyor motoru.aracım 90 model.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benimde baya bir kafam karışmıştı sitelerde hep 5/40 tavsiyeyesi çıkıyor ama ustalar 10/40 aşağısını tavsiye etmiyor ben deneyelim dedim ama cesaret edemedim shell helix 15/40 gas koydum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benimde baya bir kafam karışmıştı sitelerde hep 5/40 tavsiyeyesi çıkıyor ama ustalar 10/40 aşağısını tavsiye etmiyor ben deneyelim dedim ama cesaret edemedim shell helix 15/40 gas koydum

En doğrusu olmuş bence, sebebini yazmıyorum çok bilgili üyeler saygı sınırlarını aşıyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...