Misafir

Mazda 626 98 Otomatik Şanzımanı Manuele Çevirmek

Bu konuda 34 ileti var

Arkadaşlar öncelikle merhaba

Mazda 626 1998 HB Kullanıcısıyım aracım otomatik vites bana çok sıkıntı çıkarttı artık şanzımanı tamir ettirmekten bıktım. Aracımı manuele çevirmek istiyorum size sorum manuele çevirince araç randıman verir mi uyum sağlar mı ondada sıkıntı çekmek istemiyorum.önerebileceğiniz bu işi yapabilicek usta var mı önerilerinizi ve cevaplarınızı bekliyorum

Teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Merhaba halit nasıl sıkıntı yaşıyorsun

Kaydırmamı yapıyor

Vites geçişleri mi ağır

Geçişlerden sonra boşa mı atıyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Vites sadece l de çalışıyor diğer vitesler yok manuele çevirmeyi düşünüyorum araba zorla yürüyor sanki devir yüksek ama araba zorluyor kendini merhaba

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bi usta ile görüştüm istanbulda garanti veriyorum hiç bi sıkıntı çıkmayacağına diyo ama inanmalı mıyım ?

2000 tl ile 2200 tl arasında diyo bu şekilde aracıma müşteri bulabileceğimi sanmıyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bulunabiliyorsa iyi bir çıkma otomatik şanzımanla değiştirmek daha mantıklı değil mi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bencede, sıkıntısız bir çıkma şanzımanla eski şanzınanı takas et, zaten ustalar eskiyide onarılabilr diyosa, çıkmayı alırken fiyat avantajı sağlarsınız aynı model ve şanzımanın çıkmasını araştırınız, geçmiş olsun.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Çıkma şanzımanı bulduğumda bi kaç sene sonra yine aıkıntı çıkarır diye korkuyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Manuele çevirmek daha masraflı olur, yaptır arabayı sat sonra manuel alırsın.

Mazdanın oto şanzımanları kullanım hatası ve bakımsızlık dışında sorun çıkarmaz, şu andaki şanzıman neden ve ne zaman sorun çıkardıki ???

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arabayı aldım 4 ay sonra hold ışığı yanıp söndü ve 1.3. Vites harici vites değiştirmedi istanbula gittim onu yaptırdım 1500 tl ye sonra arabayı birine sattım adam parayı ödeyemedi ve arabayı geri aldım aldığımda bu şekildeydi yani neden ve ne zamanını bilmiyorum aldığımdan beri sıkıntı yaşıyorum şanzımanda o yüzfen bıktım artık değiltirp rahat rahat binmek istiyorum artık arabam orjinal temiz şanzıman hariç hiç bir sıkıntısı yok o yüzdende satmak istemiyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Manuele çevirmek daha maliyetli ve riskli olabilir. Kaldı ki bir de üzerine randıman alamazsanız, daha büyük sıkıntı. O yüzden iyi düşünüp karar verin derim.

Düzce'de Mazdacı Ayhan abi var. Bilmiyorum belki biliyorsundur zaten. Ona ulaştığında sana yardımcı olur. Kendisine selamımı söyleyebilirsin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Manuele çevirmiş birisi yok mu yada tanıdığı olan

siz ne söylerseniz söyleyin "manuel" e çevirmeyi kafasına takmış :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ayhan abiyle görüştüm manuele çevirmemi söyledi ilhan bey

Halit o zaman hiç maceraya atılma bence. Sonra daha çok başın ağrıyabilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İyi bir otomatik şanzımancı bulun derim, Japonların şanzımanları kolay kolay bozulmaz. Hiç olmadı çıkma şanzıman bulun.

Geredede, Karabük veya Bolu'da kimseye elletmeyin. Aracınızı çekiciyle ya Ankara'ya ya da İstanbul'a Mazda Ekinci Adem ustaya götürün. Orada işlemleri yapsınlar.

Çok basit olabileceği gibi çok masraflı da olabilir çözümü. Selenoidler değişmediyse ondan kaynaklı olabilir, haliyle herşeyin bir ömrü var.

Mehmet Özdemir bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

mutlu bey ankarada bildiğiniz bi şanzımancı var mı iyi bi usta

İlhan bey yani diyosunuz ki manuele mi çevireyim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Anlaşılan arabanı seviyosun ve manuele çevirmek istiyosun lakin dediğim gibi çok parça gerekir bu işlem için, yeniden proje gerekir, aracın sistemdeki bilgilerinin değişimi gerekir, sonrasında manuel şanzıman bedava değil, bir sürü para ödemeniz gerekir, üstünede usta el emeği ödemeniz gerekir. Bence bir çıkma şanzıman at veya tamir ettie sat gitsin sonra gider manuel bir araba alırsın.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Çıkma şanzıman attığımdada maliyet aynı oluyo adem ustayla görüştüm ben çeviririm diyo şuan toplam maliyeti 2500 tl şimdi yaptırıp sattığımda sattığım adam yine sıkıntısını çekicek. Adamın benim arkamdan sövmesinide istemiyorum açıkca

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Otomatik şanzıman düzgün kullanıldıkça bir sıkıntı yaratmaz. Yağını ve süzgecini 50-60 bin km.de 1 değiştirmezsen, durmadan P'ye alırsan, ya da durmadan geriye alırsan, agresif kullanırsan elinde patlar tabiki de.

Ankara'da yetkili servis var Herter, ben orayı kullanıyorum. memnunum.

İstanbulda Ekinci servis var Adem usta, yılların mazdacısı. 

Önce onarımı mümkün mü ona  bakılmalı. O yaştaki araca iyi bir bakım yapılması gerekir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.