Jump to content

Wentgas Taktırdım Memnunum Artık Tüplü ve Mazdalıyım. :)

differentfire
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

İyi günler. Hafta içi 2007 model Mazda 3'üme Wentgas marka lpg taktırdım. Atiker'in yan ürünüymğş. İtalyan yapımı. Şuan için memnunum arabada 130 140 tan sonra biraz ses artışı ve biraz titreme oluyor. umarım 1000 km'yi geçince ayardan sonra düzelicektir. 4000-5000 devirden sonra benzine geçiyor. (1000 km'ye kadar bu şekilde olması gerekiyormuş.) 350 km'lik yolu 60-70 Lira arasında bir fiyatla geldim oda 0,18-0,20 kuruş yapıyor. :) bu durum beni gayet mutlu etti.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hayırlı olsun, fakat yüksek hızlarda lpg de kullanmazsanız uzun süre subap sorunu yaşamazsınız. Benzine geçme devrini de 4000 e düşürürseniz çok uzun süre sıkıntısız binersiniz.

Ama yüksek devirde lpg ile kullanırsanız da malesef sonuçlarına katlanırsınız.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İyi günler. Hafta içi 2007 model Mazda 3'üme Wentgas marka lpg taktırdım. Atiker'in yan ürünüymğş. İtalyan yapımı. Şuan için memnunum arabada 130 140 tan sonra biraz ses artışı ve biraz titreme oluyor. umarım 1000 km'yi geçince ayardan sonra düzelicektir. 4000-5000 devirden sonra benzine geçiyor. (1000 km'ye kadar bu şekilde olması gerekiyormuş.) 350 km'lik yolu 60-70 Lira arasında bir fiyatla geldim oda 0,18-0,20 kuruş yapıyor. :) bu durum beni gayet mutlu etti.

Üstad bende lpg konusunu düşünüyorum sana birşey sormak istiyorum. Ben piyasada bilindik markalara bile temkinli bakıyorum hani ustanın iyi olması gerçeği yüzünden o sebeple, sen wentgas markasını taktırırken (az bilinen bir marka olduğunu düşündüğüm için) nasıl bir düşüncen vardı, ustamı seni ikna etti yoksa eş dost mu yoksa lpg nin hepsi aynı en makulu ucuz olanı mı dedin (örneklerimi lütfen yanlış anlama)

Teşekkürler. Saygılar.

(Not: yakıt değerleri gerçekten düşman kıskandırır. Güzel ve tasarruflu sürüşler nasip olur inşallah.)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Üstad bende lpg konusunu düşünüyorum sana birşey sormak istiyorum. Ben piyasada bilindik markalara bile temkinli bakıyorum hani ustanın iyi olması gerçeği yüzünden o sebeple, sen wentgas markasını taktırırken (az bilinen bir marka olduğunu düşündüğüm için) nasıl bir düşüncen vardı, ustamı seni ikna etti yoksa eş dost mu yoksa lpg nin hepsi aynı en makulu ucuz olanı mı dedin (örneklerimi lütfen yanlış anlama)

Teşekkürler. Saygılar.

(Not: yakıt değerleri gerçekten düşman kıskandırır. Güzel ve tasarruflu sürüşler nasip olur inşallah.)

Dostum arabayı almaya gittiğimiz abi tavsiye etti hatta beraber gittik gösterdik. Araba al sat işi yapıyor kendide uzun vade buneceği araç oldumu gidip oraya taktırtıyor kendisi de. Gerçekten olay ustada bitiyor yani. Takılacak kitlerin malzeme içeriği bir çoğunun hemen hemen aynı zaten yapılacak ayarlamalar önemli bence :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...