Jump to content

Kabin İçi Temizlik İçin Önerileriniz?

dalgakıran
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar merhaba. Katil olcam bu yikamacılar yüzünden! Kabin içi temizlik anlayışları resmen rezillik. Artık kendim yapmaya karar verdim. Hiç bilgim yok maalesef. Görüş,tecrübe ve önerilerinizi bekliyorum. Sevgiyle kalın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu konuda en iyisi megiuars marka istersen.Ama bana sorarsan ben yıllardır kendim arabımı yıkarım,en iyi şampuanı kullanırım içine ise duru su sadece.malzeme sert ise cam sil değilse sadece su.tehlikesi yok.Mart ta yeni mazda mı aldığımda benden sonra arkaşım volvo v40 sıfır aldı.ilk yıkama ile dış cam çerçevesi bembeyaz boya fırçasından düşen damlalar gibi oldu ve vites kolunun önündeki bölge olduğu gibi kabardı.Allahtan servis karşıladı ama kullanıcı hatası olduğunu da bildirdiler.Araca uygulanacak malzemede paraya kıymak lazım.Kolay para kazanılmıyor.araca zarar gelince üzülüyor insan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ilhan teşekkürler paylaşımın için. şu en iyi ürünleri yazar mısın

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu konuda tek bir önerim var kesinlikle zerre kadar kimyasal değdirmeyin arabanın içine( parlatıcı , besleyici süt v.b.)  sadece normal nemli havlu ile silin, damlama yapacak akıçı araç konuları kullanmayınız, dış tarafa normal araba şampuanının dışında bişey kullanmayınız. Onun dışında bişey olmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sonax' ın " araç içi genel temizleyici " si çok iyi sonuç veriyor, kumaş, plastik , metal fark etmez, aracın iç aksamının her detayında güvenle kullanılıyor, her yüzeyde yağ kir,toz,parmak izi,leke vs. ne varsa temizliyor, mikrofiber bez, veya yumuşak toz bırakmayan bir bez ile kullanmak gerekli. Aracın içinde kirli olduğunu düşündüğünüz her yeri bu ürünle temizleyin. 

Kesinlikle parlatma yapmaz sadece temizler, ben 5 yıldır araba içi temizlik için düzenli olarak bu ürünü kullanıyorum, genelde Koştaş' larda satılıyor fiyatıda gayet makul bir ürün. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Saatlerce uğraşarak arabanın içini camlarını vs. her detayını temizliyorum, ama içi temizken, dışı kirlendiğinde mecburen oto yıkamacıya gittiğim zaman hep aynı yere gitmeme ve her seferinde sadece dış yıkama yap , dışını kurula içini hiç elleme diye 50 sefer tembihlememe rağmen , adam kapı kenarını kurulama bahanesiyle kapıları açıyor, kapı kenarlarını bitirdikten sonra ani bir hamle ile o leş gibi bezle camları içeriden silmeye başlıyor, ben duuuur yaaappma diye sesleninceye kadar herif el çabukluğuyla ön cam, yan camlar, vites direksiyon, göğüs, göstergeler, her yere sürüyor o bezi , benim saatlerce yaptığım iç temizlik yalan oluyor bir anda, o yüzden artık yeni arabamda işi sıkı tutuyorum kurulama aşamasında yıkamacının başında dibinde nöbet tutuyorum, içeriye en ufacık hamle yaptırmıyorum. :jedi:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Torpido ve diğer iç plastikler için 3m leather and vinyl restorer kullanıyorum. 10 numara parlatıyor ve uzun süre toz tutmuyor, temiz kalıyor. Taban döşemeleri ve kumaş koltuklar için (gerçi artık deri koltuğum var) arap sabunlu ve sirkeli su karışımı kullanıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben içine sadece nemli bez ile siliyorum.Dışına ise megiuars'ın şampuanını kullanıyorum.sayfasına girip bak istersen orda iç temizlik malzemelri var.AMA tavsiyem sadece nemli bez yeterli :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar kaliteli olupta zarar vermeyenleri kastetmemek üzere, bazı bakım ve parlatma amaçlı kimyasalların araca çok zarar verdiğini duymuştum hatta ön göğüsün  çatladığını bile paylaşmışlardı bir konuda, diyeceğim şuki riske atmayın nemli havlu yeterlidir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar kaliteli olupta zarar vermeyenleri kastetmemek üzere, bazı bakım ve parlatma amaçlı kimyasalların araca çok zarar verdiğini duymuştum hatta ön göğüsün  çatladığını bile paylaşmışlardı bir konuda, diyeceğim şuki riske atmayın nemli havlu yeterlidir.

Ucuza kaçılırsa sıkıntı olabilir tabi ki. Kullandığım 3M'in ürünü 45 TL. Ya bunun gibi kaliteli bir ürün kullanacaksınız, ya da nemli bez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sonax' ın " araç içi genel temizleyici " si çok iyi sonuç veriyor, kumaş, plastik , metal fark etmez, aracın iç aksamının her detayında güvenle kullanılıyor, her yüzeyde yağ kir,toz,parmak izi,leke vs. ne varsa temizliyor, mikrofiber bez, veya yumuşak toz bırakmayan bir bez ile kullanmak gerekli. Aracın içinde kirli olduğunu düşündüğünüz her yeri bu ürünle temizleyin.

Kesinlikle parlatma yapmaz sadece temizler, ben 5 yıldır araba içi temizlik için düzenli olarak bu ürünü kullanıyorum, genelde Koştaş' larda satılıyor fiyatıda gayet makul bir ürün.

Ben de bunu kullanıyorum tavsiye ederim. Bunun dışında fitiller için bakım sütü kullanıyorum. Yoksa kirliyken yol sesi çok alıyor.

Yer halısını temizlemenin bir yöntemi var mıdır? Ben genelde 1 kova suya 1-2 damla çamaşır suyu, biraz deterjan kullanarak silerim ama iyi bir temizlik olmasını istiyorum. Şeytan diyor sök tüm içini halıyı çıkar güzelce temizle diye ama gözümde büyüyor. :))

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar çok sağolun tavsiyeleriniz için memnun oldum. Kazasız belasız sürüşler günler dilerim.

Üstadım ben gittim şarjlı oto süpürge aldım black decker marka ve sonax turtle wax meguiars karısık bi bakım seti oluşturdum yıkamacılardan kurtuldum size de tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

En iyisi nemli ve nano teknolojiyle üretilmiş temizlik bezleri... acayip şeylere boşa para harcamayın.

Benim için öncelikle önemli olan konsolun zor toz tutması, sonra da aracım 6 yıllık olduğu için yeni,diri görünmesi. Ayrıca konsolun güneşin olumsuz etkisinden korunması. Bunu da kimyasallar sağlıyor. Kaliteli bir ürün seçtikten sonra bence boşa değil.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yer halısını temizlemenin bir yöntemi var mıdır? 

İlk Önce aracın içini süpürün.

Eğer ki halı yıkama özelliği olan elektrikli süpürgeniz varsa veya olan bir tanıdığınız varsa ödünç alın, uzatma kablosu ve halı yıkama makinesine özel olan sıvı halı şampuanı alın. aracın kapılarını rahatça açabileceğiniz bir yerede arabayı çekin.

Halı yıkama makinesinin uzatma borularını söküp,  dar alanlar için olan küçük başlığını takın. 

Tanka doldurmak için bol miktarda suyunuz da hazır olsun.

Halı yıkama makinesi  özellikli süpürgeler, deterjanlı suyu tazyikli, köpüklü, ve ılık şekilde bir yandan püskürtürken diğer yandan kuvvetli bir vakum ile çekerek yıkadığı için halıdaki kir toz kum ne varsa herşeyi temizleyip çıkan pis suyu, pis su tankına  atıyor. 

Bu uygulamayı güzelce yaptıktan sonra ortaya pırıl pırıl, lavanta kokulu, yenilenmiş bir halı çıkıyor. Çok uğraştırıyor, sabır, emek ve dikkat istiyor, Bundan önceki arabaların iç halılarını hep böyle temizledim, halıyla da kalmayıp tavan döşemesini, kumaş koltuklarıda komple yıkamıştım hepsininde. Eğer ki gayret edip yaparsan pis su tankındaki suyun rengine, ve dipte birikenlere çok şaşıracaksın, ben her gördüğümde tekrar tekrar şaşırmıştım.

Ama o kadar uğraşamam dersen genel araç içi temizleyicisiyle sil geç yeter. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Uğraşırım uğraşmasına da, ne arabanın yanına elektrik çekecek bir yer, ne de halı yıkama makinesi süpürgem var. :) Annemin evinde var halı yıkama makinesi özellikli süpürge ama yine elektrik çekemem aşağıya kadar. Uygun şartlar oluşursa yapacağım ilk iş kısmetse. Sağolasın hocam.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...