greypratica

Araba alçaltma?

Bu konuda 36 ileti var

araba alçaltırken yay ların kesilmesi için ne düşünüyorsunuz?Böyle bir tecrübesi olan var mı acaba?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yay kesilmesi önerilmiyor, yayları değiştireceksiniz alçaltmak istiyorsanız...Bir çok konuda ilgili linkler var...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

japon araçlarda yayların kesilmesinde bir problem çıkmıyor sadece konfordan ödün veriyor buda normal zaten. Fakat fransız araçlarda bu durum tam tersi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Eğer bulabiliyorsanız tabiki spor yay alın derim ama bulamıyorsanız yay'ları kestirmenin bir sakıncası yok, mazdanın amortisörleri zaten sert olduğu için yayların kesik olması araçta bir sorun teşkil etmez.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ben sahsen yay kestiren birisi olarak tavsiye etmiyorum şu an.bir kere yay kesenler bunu cok hesaplıyarak  yapmıyor göz kararı kesiyor ayrıca ucları düzlemek için ısıyla yumusatıyor yay ı buda yapısını bozuyor metalin mesela benim yaylardan biri kırıldı kesildikten sonra .ayrıca araba resmen bir lastik topa dönüyor özellikle şu allahın belası tümseklerden gecerken araba zıp zıp zıplıyor.anladıgım kadarı ile fransız aracla japon arasındaki fark ise yayda fransızların amortisör tablası düz japonların ki oyuk düz satıhta kesilmiş bir yayın durması zor.son olarak şunuda eklemek istiyorum yay kesildikten sonra orjinal yayları bulmakta cok zor işin özü kestirmeyin eger istiyorsanız spor yay alın deneyin olmadı normal yayları tekrar takın:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Valla lantis için spor yay lazım bende yayları kestirme taraftarı değilim ama henüz bulamadım, ama bulamazsam turkish spring:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

sakın ola  kestirmeyi deneme...aksaray a bir bak orada rahat bulursun yay en fazla verecegin 300ytl olur.sonra benim gibi hurdacıda orjinal yay arama:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

mrh. arkadaşım. sana şu şekilde yardımcı olabilirim,benim mazda 323 var. arabam orjinal haliyle duruyordu fakat indirmek istedim ve yaptım. harika oldu. yaptığım işlem. 4 helazyonu söktüm ve ısıttım helazyonlar kıpkırmızı oldu ve bunları o halde mengeneye taktım ve yay arasını daralttım. soğuduktan sonra taktım görüntü mükemmeldi. ve arabam yer seviyesinden 5 cm yükseklikteydi. ayrıca aracımında yumuşadığını hissettim. çok kolay işlem. sende denemelisin. unutma! sakın amatisörleri torna yaptırıp aracını indirme!

volki7 bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sercan senin elinde o imkan var ama Çelik işiyle uğraşıyorsun :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

mazda practicaya göre spor yay yok diye duydum beyler doğrumu?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

www.vogtland.com bi bakın isterseniz. Kadıköy Mert Otonun sahibi Suat Abi yardımcı olabilir

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.