Jump to content

Ne Oluyor Bu Kia Ceed'lerin, Led Gündüz Farlarına ?

İlhan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar biliyorsunuz otomobille uzun km'ler yapıyorum. Gezme dışında her gün ev-iş-ev arası İst.-Gebze 100 Km yapıyorum.

Bir otomobil sever olarak ister park halinde olsun, ister seyir halinde olsun. Çevremde ki otomobillere çok dikkat ederim. Çok uzun zamandır bir şey dikkatimi çekiyor !

Kia Ceed'lerin Led gündüz farlarında, kronik bir problem var sanırım. Öyle ki, her gün yollarda Led farı problemli Ceed'ler görüyorum.

Problemler genelde sıralaması şu şekilde.

İki Led gündüz farından birisi yanmıyor. Bu güne kadar bu şekilde gördüğüm Ceed'lerin sayısı, ikisi birden problemsiz yanan Ceed'lerden fazla olabilir. :)

Diğer problem ise gece olduğunda kısa farlar yandığında. Gündüz modunda yanan, gündüz led farlarının. Daha düşük tonda, loş yanması gerekirken. Halen gündüz modunda, parlak yanmaya devam ediyor. Ve hatta sağ, sol led farlar arasında bile ton farkı olanını gördüm.

Ama en bomba problem ise....... Cumartesi günü tatilden dönüyorum Çanakkale üzerinden. Viraj alıyorum arkamda bir otomobil sürekli sellektör yapıyor. Dedim herhalde acelesi var, gaza yüklendim ilk müsait yerde yol verdim. Ama baktım arkadan gelen giden yok. Ama aynadan bakıyorum, halen sellektör yapmaya devam ediyor. Ama ilginçtir tam sellektör yapmada denmez, tuhaf bir sellektör diyelim en azından. Yavaşladım yanıma yaklaşmasını bekledim.. Oda ne yine kahramanımız bir Kia Ceed..Gündüz Led farları çok sık aralıklı titriyor...Gece olmasına rağmen, gündüz tonuyla yanıyor.. Benden sonra bir çok sürücü aynı duruma düşüp. Kendilerine sellektör yapıldığını sanıp, yol verdi bu sürücüye..

Bilmiyorum artık bu Ceed'lerde ucuz yollu, Çin işi Led far mı kullanmışlar artık. Bu kadar çok sık görmem tesadüf değil artık.

Not: Hyundai İ 30'larda da bir teki yanıp, bir teki yanmayan gündüz farları görüyorum. Ama Ceed kadar değil....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlginç bir tespit :)

İlkin algıda seçicilik mi diye kendi mi sorguladım. Yok değilmiş gerçekten çok görüyorum.

Bu yazıyı okuduktan sonra bende dikkat ederim artık istem dışı olarak. :D :D

Sormayın aynı durum bende de var. Biri bir şeyi aklıma sokmasın. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sıkıntı çok fazla herhalde . Kia Ceed daylight running led problem diye aratmanız yeterli.

Ohhh çok şükür ki şizofreni değilmişim. Teşekkürler Mehmet'çim. :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şu gündüz farı olayına bende  sarı angellı bmw'lerde çok rastlıyorum. Gerçi onlar gündüz farı görevi görmüyor.

2006-2011 yılları arasında üretilen BMW'lerde sarı angel aydınlatma var galiba ve çoğunun angellarından biri gidik

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Halen yollarda görmeye devam. Bu sefer işin komik tarafı "Çelik Motor"un şirket araçlarında bile görüyorum sabahları, akşamları. Malum Gebze'de çalıştığım için, şirket araçlarıyla çok karşılaşıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...