driver79

Klimanın LPG Tüketimine Etkisi

Merhabalar

Benim şöyle bir sorunum var. Genelde klima açık kullanmam 2011 mazda3 at impressive araç sahibiyim. Depoyu 75 tl küsür doldurup 360 km yol yapıyordum ve klimayı hiç açmıyordum. Aynı fiyatla depoyu doldurup bu kez klimayı ara sıra açtım daha çok kullanmaya başladım ama gidebildiğim mesafe 250 km oldu. Bu kadar etki eder mi klima lpg ye ? Acaba başka sorunlar var mıdır. Araç 73bin kmde

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu kadar etki etmesinin mantıklı bir açıklaması yok. Aynı yerden mi aldınız LPG'yi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Merhabalar

Benim şöyle bir sorunum var. Genelde klima açık kullanmam 2011 mazda3 at impressive araç sahibiyim. Depoyu 75 tl küsür doldurup 360 km yol yapıyordum ve klimayı hiç açmıyordum. Aynı fiyatla depoyu doldurup bu kez klimayı ara sıra açtım daha çok kullanmaya başladım ama gidebildiğim mesafe 250 km oldu. Bu kadar etki eder mi klima lpg ye ? Acaba başka sorunlar var mıdır. Araç 73bin kmde

Bu ölçümün %100'e yakın doğruluğunu ölçmek için. Aynı güzergahta, aynı koşulları kullanmanız lazım. Şehir içinde bu tip ölçüm karşılaştırmaları pek sağlıklı olmaz. Dur, kalk, trafik ışıkları, rampalar, yolcu sayısı, bagaj yükü, vs etken faktörler.

Ama örneğin İst.-Bolu arası bir kere Klimalı gidişle. Bir kerede aynı koşullarla klimasız gidişin karşılaştırmaları daha sağlıklı olacaktır.

Gerçekten bir problem olabilir. Yakıt aldığınız yerde sorun olabilir. Aracınızın lpg ayarlarında bir sorun olmuş olabilir...

Mehmet Özdemir bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.