61kdeniz

3.Nesil Mazda 3 Reflex Park Sensöründe Mesafe Göstergesi

Mazda 3 sedan Reflex aracımda arka tarafta park sensörü olmasına rağmen ekranda ne kadar yakınlaştığını gösteren park asistanı yok, sadece sesli uyarı var. Mazda bayisi bana ön tarafta park sensörü olmadığı için ekranda göstermiyor diye bir açıklama yaptı. Böyle bir araçda 7" ekran olmasına rağmen park asistanını ekrana vermemeleri büyük hata.  

Sormak isteğim Aracımın önüne park sensörü taktırırsam Ekranda park asistanını görebilecek miyim? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bence bu duruma "Hata" demek yanlış ve haksızlık olur. Bir "Eksiklik" dersek daha adaletli bir eleştiri olacağını düşünüyorum.

Mazda 3 kendi segmentinde ki otomobillere göre, güvenlik ve konfor olarak oldukça dolu bir otomobildir. Yiğidi öldürürken hakkını verme taraftarıyım.

Evet olsaymış güzel olurmuş. Bu konuda biz kullanıcıların isteklerini sıralamakla bitmez.

Power donanımında bu durum nasıl acaba.

Geri görüş kamerası taktıran arkadaşlarımız oldu. Onlarda kamera sonrası durum nedir acaba. Bu konuda forumda açılmış güncel konularımız var. Onlara bir göz gezdirin isterseniz. Belki size bir takım fikirler verebilir.

Günümüzde bir çok kişinin sahip olmak istediği bir otomobile sahipsiniz. Bence keyfini çıkarın.

Kazasız belasız güvenli sürüşler dilerim.

Bahsetmiş olduğum konu da bu.

http://www.mazdaclubtr.com/topic/22026-3-nesil-mazda-3-geri-g%C3%B6r%C3%BC%C5%9F-kameras%C4%B1-montaj%C4%B1/

arabalar bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bence bu duruma "Hata" demek yanlış ve haksızlık olur. Bir "Eksiklik" dersek daha adaletli bir eleştiri olacağını düşünüyorum.

Mazda 3 kendi segmentinde ki otomobillere göre, güvenlik ve konfor olarak oldukça dolu bir otomobildir. Yiğidi öldürürken hakkını verme taraftarıyım.

Evet olsaymış güzel olurmuş. Bu konuda biz kullanıcıların isteklerini sıralamakla bitmez.

Power donanımında bu durum nasıl acaba.

Geri görüş kamerası taktıran arkadaşlarımız oldu. Onlarda kamera sonrası durum nedir acaba. Bu konuda forumda açılmış güncel konularımız var. Onlara bir göz gezdirin isterseniz. Belki size bir takım fikirler verebilir.

Günümüzde bir çok kişinin sahip olmak istediği bir otomobile sahipsiniz. Bence keyfini çıkarın.

Kazasız belasız güvenli sürüşler dilerim.

Evet kendi segmentinde en donanımlı araç doğrudur zaten yüzden Mazda aldık, artık Mazdacıyız :) ama doğrularıda söylemek lazım ben en azından  7" lik o güzel ekranda o park asistanını görmek isterdim açıkçası.Bana göre hata size göre eksiklik aslında hemen hemen aynı düşüncedeyiz ;)  onun dışında aracın hakkını veriyorum  sezarın hakkı sezara...

Ben şahsen geri dönüş kamerası taktırmayı düşünmüyorum.Ön tarafa park sensörü taktırdığım takdirde Eğer 7"'lik ekranda park asistanını görebilirsem taktırmayı düşünüyorum. Ekranda park asistanı görülmez ise  ön tarafa park sensörü taktırmayı düşünmüyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Power donanımda da park asistanı yok bildiğim kadarıyla. Ön tarafa sensör takılınca park asistanı olacak açıklaması da çok mantıksız.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Evet kendi segmentinde en donanımlı araç doğrudur zaten yüzden Mazda aldık, artık Mazdacıyız :) ama doğrularıda söylemek lazım ben en azından  7" lik o güzel ekranda o park asistanını görmek isterdim açıkçası.Bana göre hata size göre eksiklik aslında hemen hemen aynı düşüncedeyiz ;)  onun dışında aracın hakkını veriyorum  sezarın hakkı sezara...

Ben şahsen geri dönüş kamerası taktırmayı düşünmüyorum.Ön tarafa park sensörü taktırdığım takdirde Eğer 7"'lik ekranda park asistanını görebilirsem taktırmayı düşünüyorum. Ekranda park asistanı görülmez ise  ön tarafa park sensörü taktırmayı düşünmüyorum.

Hepimiz burada zaten doğruları söyleyerek, doğru yanıtları bulabilmek için buradayız.

Emin olmamakla birlikte ben sensör takmakla olabileceğini düşünmüyorum. Kanımca ekstra bir yazılımın olması gerektiğini düşünüyorum. Böyle bir yazılım ve uygulama da var mıdır bilmiyorum. Bildiğim kadarıyla forumda da böyle bir talepte bulunan arkadaşımız olmadı.  Bu soruların cevabını en iyi Mazda servisi verecektir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bunun için çözüm geri görüş kamerası taktırmak.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Power donanımda da park asistanı yok bildiğim kadarıyla. Ön tarafa sensör takılınca park asistanı olacak açıklaması da çok mantıksız.

Ben var diye biliyorum? power kullanıcılarına sormak lazım ama park asistanı olan resim var.

er_photo_213484.jpg?itok=boAsGBc0

Bunu yapmak zor olmasa gerek

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Mazdayı aradım ögrendim power modelinde varmış bu özellik ama reflex'e ekleniliyor mu onlarda bilmiyorlar.

Mehmet Özdemir bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Mazdayı aradım ögrendim power modelinde varmış bu özellik ama reflex'e ekleniliyor mu onlarda bilmiyorlar.

Eminim yurt dışında ki forumlarda bu mevzu dönmüştür. Araştırmaya devam o zaman. :D

Bilgilendirme için teşekkürler. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben var diye biliyorum? power kullanıcılarına sormak lazım ama park asistanı olan resim var.

Bunu yapmak zor olmasa gerek

Power modelinde var ve çok başarılı bir sistem

arabalar ve İlhan bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Merhaba arkadaşlar,

Kanımca Power ve Power Sense paketlerinde bulunan ön ve arka park sensörlerinin ekrandaki yansıması olan park asistanı, araca fabrikasyon olarak yerleştiriliyor. Diğer paketlerdeki arka park sensörleri de araca servis tarafından ilave edilmekte sanırım.

Arka kamera uygulamasında edindiğim bilgilere göre:

Araçtaki yazılım, donanımı gördüğünde o dananım için gerekli olan alt yazılımsalı açıyor. Şöyleki: Ben kamerayı takmadan önce ekranımdaki park sörlerinin gösterimi 1. fotoğraftaki gibiydi. Kamera sinyalini alınca ikinci fotoğraftaki gibi oldu ve kamera ile ilgili ayarlar menüsü açıldı.

post-3955-0-27244500-1442059644_thumb.jp   post-3955-0-19333100-1442059681_thumb.jp

Ayrıca bizim ülkemizde ve avrupadaki araçlarda olmayan belli bir hıza eriştikten sonra kapıların otomatik olarak kilitlenmesi, yine kapıların kilitlenmesinden sonra farların önceden ayarlanan bir süre boyunca açık kalması gibi bazı özellikler, aracın yazılımında mevcut özellikler. Bunların açılabileceğini tahmin ediyorum ve üzerinde çalışıyorum.

Bu park sensörlerinin gerekli bağlantılarının yapılmasıyla ekranda yukarıdaki görüntünün elde edilebileceğini de düşünüyorum.

Mehmet Özdemir ve obivan bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Mazda 3 sedan Reflex aracımda arka tarafta park sensörü olmasına rağmen ekranda ne kadar yakınlaştığını gösteren park asistanı yok, sadece sesli uyarı var. Mazda bayisi bana ön tarafta park sensörü olmadığı için ekranda göstermiyor diye bir açıklama yaptı. Böyle bir araçda 7" ekran olmasına rağmen park asistanını ekrana vermemeleri büyük hata.

Sormak isteğim Aracımın önüne park sensörü taktırırsam Ekranda park asistanını görebilecek miyim?

Selam. Benim araç reflex. Sonradan ön park sensörü taktırdım. Ne yazık ki görsel uyarı yok. Sadece sesli.
nanotek87 bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Merhaba arkadaşlar,

Kanımca Power ve Power Sense paketlerinde bulunan ön ve arka park sensörlerinin ekrandaki yansıması olan park asistanı, araca fabrikasyon olarak yerleştiriliyor. Diğer paketlerdeki arka park sensörleri de araca servis tarafından ilave edilmekte sanırım.

Arka kamera uygulamasında edindiğim bilgilere göre:

Araçtaki yazılım, donanımı gördüğünde o dananım için gerekli olan alt yazılımsalı açıyor. Şöyleki: Ben kamerayı takmadan önce ekranımdaki park sörlerinin gösterimi 1. fotoğraftaki gibiydi. Kamera sinyalini alınca ikinci fotoğraftaki gibi oldu ve kamera ile ilgili ayarlar menüsü açıldı.

attachicon.gifparking.jpg   attachicon.gifYeniKamGece1a.jpg

Ayrıca bizim ülkemizde ve avrupadaki araçlarda olmayan belli bir hıza eriştikten sonra kapıların otomatik olarak kilitlenmesi, yine kapıların kilitlenmesinden sonra farların önceden ayarlanan bir süre boyunca açık kalması gibi bazı özellikler, aracın yazılımında mevcut özellikler. Bunların açılabileceğini tahmin ediyorum ve üzerinde çalışıyorum.

Bu park sensörlerinin gerekli bağlantılarının yapılmasıyla ekranda yukarıdaki görüntünün elde edilebileceğini de düşünüyorum.

konuyla ilgili bir gelişme var mı ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yanıt geç oldu ama parça bekliyorum. Ay sonunda gelecek.

robosapiens17 tarafından düzenlendi
İmla hatası.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Merhabalar,

Konuda bir gelişme olamadı çünkü Amerika'dan iki adet ana cam kontrol modülü almıştım. İki si de maalesef olmadı. Oradaki modellerde ana cam kontrol modülü  üzerinde bizimkilerden farklı olarak bir de kapı kilitleme butonu var. Fakat onların da yan aynaları kapatmaları mümkün değil. Onlarca cam kontrol modülüne baktım. Hepsi de aynı. Fakat Çin modellerinde bu iki modülün karması mevcut. Üzerinde hem yan aynaları kapatma hem de kapıları kilitleyip açma butonu mevcut.

1 numara bizimkinin, parça kodu: BHR9 66 350A

2 numara Amerikan modelinin, parça kodu: BHN1 66 350

3 numara Çin modelinin, parça kodu: KR11 66 350 (BKC 66 350)

Gelelim olmayışının nedenine: Bu modüller benim tahmin ettiğim gibi çalışmıyorlar. Her modülün kendine ait bir sinyal kodu olduğunu ve bu sayede kendini sisteme tanıtarak yazılımın bu doğrultuda çalıştığını düşünüyordum. Ama maalesef böyle değilmiş. Otomatik kapı kilitleme özelliği araç yazılımının içerisinde geliyor olmalı ki bu aynı zamanda farların da kapılar kilitlendikten belli bir süre sonra kapanmasını da içeriyor. Diğer bir tahmin de bunun servis aracılığı ile açılabileceği yönünde.

Cam Butonları.jpg

Anarchist, obivan ve Devrim Babacan bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
18.09.2015 13:39:06, Fener :

Selam. Benim araç reflex. Sonradan ön park sensörü taktırdım. Ne yazık ki görsel uyarı yok. Sadece sesli.

Bende öne sensör taktıracaktım ama ekranda sensör olmadan taktırsam sesli uyarının arkadan mı önden mi geleceği karıştırırım diye taktırmadım. Bende arkaya kamera taktırmaya karar verdim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.