Jump to content

Arabama insan çarptı !

xanatoliax
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Evet yanlış duymadınız dostlar , şaka gibi ama tam bir yolu dönerken yola atlayan bir insan sağ arka kapıdan çarptı aracıma ve çizik ve göçüge sebep oldu :( vokumla düzelir belki ama çizikte baya boya kalktı . Bu nasıl bir ülke nasıl bir kültür ben anlamadım anlayan varsa beri gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet yanlış duymadınız dostlar , şaka gibi ama tam bir yolu dönerken yola atlayan bir insan sağ arka kapıdan çarptı aracıma ve çizik ve göçüge sebep oldu :( vokumla düzelir belki ama çizikte baya boya kalktı . Bu nasıl bir ülke nasıl bir kültür ben anlamadım anlayan varsa beri gelsin.

Bu benimde başıma gelmişti arabada göçük olmuştu eski arabamda...

Valla bunun kültürle alakası pek yok dünyanın her yerinde oluyor youtebe kayıtları vs bile var

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mutlaka oluyor da , kuralın uygulandığı yolların mantıklı tasarlandığı , insanın eğitimli olduğu  ülkelerde çok çok az oluyor kanaatindeyim. Haaa hindistan dersen  tabi orda daha çok oluyordur  .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

insanın eğitimli olduğu  ülkelerde çok çok az oluyor kanaatindeyim. 

Bunun eğitimle alakası yok dalgınlıkla alakası var.

Benim izlediğim youtu be britanya EDS lerin kaydettiği kazalardı. koşarak çarpan elindeki malzemeyi camı kırıp içeri sokan, çarpıp takla atan vs vs.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Pan abiye katılıyorum. Dalgınlık çok oluyor özellikle büyük şehirlerde yaşayan insanlarda daha da fazla. Geçmiş olsun diyelim. Cana gelmesin önemli olan bu bence. Tam tersi durum daha kötü oluyor. Ben çarptım oradan biliyorum. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arabanın sıkıntı çıkan bölümünün resmi var mı ? Geçen benim arabama da kamilin biri sürtü kaçtı içim gitti pasta cila ile halletim. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

öncelikle geçmiş olsun..

plakayı alabildiniz mi:)

şaka bi yana bu durumlarda ne yapılıyor? tutanak tutulabiliyor mu, nedir yasal prosedür?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

öncelikle geçmiş olsun..

plakayı alabildiniz mi:)

şaka bi yana bu durumlarda ne yapılıyor? tutanak tutulabiliyor mu, nedir yasal prosedür?

tutanak tutuluyor adresi ve kimlik fotokopisi ekleniyor ama bunu kabul eden yaya bulunur mu bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arabanın sıkıntı çıkan bölümünün resmi var mı ? Geçen benim arabama da kamilin biri sürtü kaçtı içim gitti pasta cila ile halletim. 

şimdi söz hakkı doğdu ...

ismimin kamil olması sebebi ile değil, insana verilen bir ismin -ki mana değeri olarak büyük şeyler ifade eden bir ismin- nasıl olur da aşağılama sıfatı olarak kullanılmasından dolayı söz hakkı doğdu. 

Kamil isminin anlamı: 1. Bütün tam noksansız, eksiksiz. 2. Kemale ermiş olgun. 3. Yaşını başını almış terbiyeli, görgülü. 4. Alim, bilgin, geniş bilgili. – (bkz. Kemal).

bir de tasavvuf da insan-ı kamil mertebesi vardır...

İnsan-ı kâmil mutlak anlamda birdir ve o da Hz. Muhammed’dir (s.a.v). Henüz Âdem balçık halinde iken peygamber olan Muhammed’dir. Yani Hakikat-i Muhammediyye’dir. Onun yolundan giden veliler ise Hz. Muhammed’in vekilleri olmaları hasebiyle insan-ı kâmil olarak adlandırılırlar.

Ruhani, cismânî, aklî, duyulur (hissi) ve hayali tüm âlemler insan-ı kâmilde dürülmüştür. Bu âlemlerin unsurlarını kendisinde barındırmaktadır. Zira insan suret yönünden küçük âlem (mikrokozmoz) olmakla beraber, mana yönünden büyük âlemdir (makrokozmoz). Nitekim Hz. Ali bu hususta şöyle demiştir: “Sen kendini küçük bir cisim sanırsın, hâlbuki âlem-i ekber sensin ve o sende gizlidir.”

işte tam da bu yüzden yazdıklarımıza dikkat edelim...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Peygamberi okuma yazmaya bilmeyen bir dinin mensubu bile bir başka insanı cahil okumamış diye aşağılıyorsa... ne demeli bilmem ki.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arapça chl kökünden gelen cāhil جاهل z "bilmeyen, bilgisiz" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça cahala جَهَلَ z "bilmedi" fiilinden gelir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben orada genel Türkiye' de kullanılan anlamında dedim. Neyse hatamız varsa özür dileriz.  Birde rica etsem kaynaklarınıda yazar mısınız ? Bende takıntı islamla alakalı örnekleme olunca kaynak istiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu nasıl bir ülke nasıl bir kültür ben anlamadım anlayan varsa beri gelsin.

Herşey bu ifade ile başladı.. sıradan her ülkede olan bir olayı ülke insanın kültürel geriliğe bağlayan bu ifadeden başladı herşey

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Burası yeri değil ama hazır sormuşken cevaplayayım; şu ortamda o paraya alınabilecek en iyi araba.

Ben zaten bu başlığa yazmıyacaktım 

2014 Skyactiv Mazda3 Test Ve İzlenimler

bu başlığa yazacaktım ama sekme kazası yaşadım :D

ama arkadaşın dediği gibi yeni bir başlık da olabilirmiş. Yetkili arkadaşlar bu yazdığımı yeni bir başlık altına alabilme imkanları varsa iyi olur gibi hem fiyatları da tartışmış oluruz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
 Paylaş

• Yeni Oluştur...