Jump to content

2. Nesil Mazda3 Multi Media Kullanımı

emr4434
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar merhaba,

Aracımı ilk sahibinden 1 ay kadar önce aldım, kendisinin dediğine göre dokunmatik ekranı sıfır alırken taktırmış yani standart mazda 3 dokunmatik ekranı..

Geçen 1 ayda karşılaştığım bir kaç konuyu size sormak istemiştim;

- Navigasyon için güncelleme işlemini kendimiz yapabiliyor muyuz, yoksa servise mi başvurmamız gerek (yeni değişen yolların hepsi eskiden olduğu gibi kalmış kayıtlarda)

- SD karta yüklediğim filmleri izleme şansım var mı? (bir tane denedim ama ekran beyaz kalıyor ve herhangi bir şey çıkmıyor)

- TV izleme özelliği de var ancak nasıl çalıştığını önceki sahibi de test etmemiş kumandası hala ilk günkü gibi poşetinde duruyordu.

Teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ürün modeli nedir ben navigasyonu dün güncelledim ama emin deilim güncellendiğinden çok aradım buldum . Sd kartlada vidyo izlemek istiyorsan realpleyer la taşınabilir madia cihazına göre convert edicekainki cihazın görsün , tv ler pek kuvvetli deil ama iyi çeken bi yerde sabit durup tv yi açıp disket aimgesine basarsan kanalları bulup kaydeder

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benimde 2011 aracimda orj. Mazda navi var. Markası Necvox Cyclone. Eger sizinde bu markaysa internet üzerinde güncelleme sitesi var oradan sd kartiniza yeni sürümü yükleyerek güncelleme yapiyorsunuz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Ürün modeli nedir ben navigasyonu dün güncelledim ama emin deilim güncellendiğinden çok aradım buldum . Sd kartlada vidyo izlemek istiyorsan realpleyer la taşınabilir madia cihazına göre convert edicekainki cihazın görsün , tv ler pek kuvvetli deil ama iyi çeken bi yerde sabit durup tv yi açıp disket aimgesine basarsan kanalları bulup kaydeder

(Doğum telaşı vardı başımızda bir kaç gündür işlerde üstüne iyice yoğun geçti giremedim foruma cevabınız için teşekkür ederim özgür hocam. Navigasyonun markasına bakındım ancak mazda amblemi çıkıyor açılırken ve ana menüdeyken biraz kurcaladım ancak marka ile ilgili herhangi bir bilgi bulamadım. Bir kaç resim ekleyeceğim dokunmatik ekranın belki sizin ki ile aynı ise nasıl güncellendiği konusunda bilginize ihtiyacım olacak :)

http://www.imgim.com/img_20150920_115555.jpg

http://www.imgim.com/img_20150920_150242.jpg

http://www.imgim.com/img_20150920_150056.jpg

Benimde 2011 aracimda orj. Mazda navi var. Markası Necvox Cyclone. Eger sizinde bu markaysa internet üzerinde güncelleme sitesi var oradan sd kartiniza yeni sürümü yükleyerek güncelleme yapiyorsunuz.

SRK hocam üsteki mesajımda eklediğim resimlere bakarmısınız aynı markamı çünkü ben marka ile ilgili herhangi bir bilgi bulamadım ne konsolda ne de program içinde. Cihaza SD kart takılı olmayınca Navigasyon çalışmıyor buda sizde oluyor mu? 

Hocam birde güncelleme yaptığınız sitenin linkini gönderebilir misin. 

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet hocam aynı ürün benimkide navigasyon dosyaları cihaz içindeki sd kartta yer alıyor o yüzden o sd kartı çıkartırsanız çalışmaz. Size önerim mutlaka içindeki dosyaların bir kopyasını farklı bir taşıyıcıya, bilgisayara kopyalayın. Bu cihazın markası necvox kullanilan navi programının adı da mireo cyclone don't panic navigasyon. Güncelleme ile ilgili bilgileri 1 saat sonra gönderebilirim. Bu arada hayırlı uğurlu olsun Allah analı babalı büyütsün ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eğer menüyü değiştirmediyse kesinlikle Necvox değil. Bende ki Necvox, ama sizin fotoğralarda gözüken cihazın menüsü ile yakından uzaktan alakası yok.

Kaldı ki üzerinde Necvox yazıyor bende. Bu sarı çizmeli Mehmet Ağa.... Kullanım kılavuzu, garanti belgesi, uzaktan kumandası vs hiç yok mu..Oradan belki ulaşabilirsiniz markasına.

95kVAr.jpg

Myq622.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlhan hocam ayni cihaz benimki tüm klavuzlar ve belgeler elimde. Bu cihaz necvox un bir modeli sizinki ile ayni olmayabilir. Belgelerinde Necvox olduğunu belirtiyor bide ürün modeli var kıvır zıvır birseyler yazıyo. Birazdan göndereceğim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

emr4434 hocam ben naviyi güncelledikten sonra değişmiş güncelleme arayüzü fakat yöntem aynı o yüzden fotoğrafları çektim ama atmamın bi anlamı olmayacak çünkü seninkinde alt sürüm olduğu için giriş tuşları farklı. Ama bu linkten klavuzu indirin size yardimci olucaktir. Şayet navi programiniz Cyclone ise ! Baska bir program varsa onu bilemiyorum. Onun detayini vermediniz. Naviyi acinca dont panic gps sonrada cyclone yazıyorsa güncelleme klavuzunu takip edersiniz. http://www.infotech.com.tr/download/infonav/DontpanicHaritaGuncellemeKilavuzu.docx

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet hocam aynı ürün benimkide navigasyon dosyaları cihaz içindeki sd kartta yer alıyor o yüzden o sd kartı çıkartırsanız çalışmaz. Size önerim mutlaka içindeki dosyaların bir kopyasını farklı bir taşıyıcıya, bilgisayara kopyalayın. Bu cihazın markası necvox kullanilan navi programının adı da mireo cyclone don't panic navigasyon. Güncelleme ile ilgili bilgileri 1 saat sonra gönderebilirim. Bu arada hayırlı uğurlu olsun Allah analı babalı büyütsün ;)

Öncelikle o güzel duaların için teşekkür ederim sağolasın kardeşim :)

Çok sevindim seninki ile aynı marka olduğuna çünkü hiç bir bilgi bulamamıştım marka model ile ilgili..

Önceki sahibinden kalan bir SD kart vardı 2GB lık bende adamın kartı kalmış bende diye söyleniyordum meğer navigasyon ile ilgiliymiş. Şimdi SD kartı bilgisayarıma taktım dediğin gibi marka ve model ile ilgili pdf dosyaları ve dontpanic navigasyon dosyası çıktı içinden. (Navigasyon dosyaları 2013/01 olarak görünüyor o yüzden eski kalması normalmiş.)

Ben navigasyon seri numarası ve kayıt bilgilerini alıp geleyim arabadan..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

emr4434 hocam ben naviyi güncelledikten sonra değişmiş güncelleme arayüzü fakat yöntem aynı o yüzden fotoğrafları çektim ama atmamın bi anlamı olmayacak çünkü seninkinde alt sürüm olduğu için giriş tuşları farklı. Ama bu linkten klavuzu indirin size yardimci olucaktir. Şayet navi programiniz Cyclone ise ! Baska bir program varsa onu bilemiyorum. Onun detayini vermediniz. Naviyi acinca dont panic gps sonrada cyclone yazıyorsa güncelleme klavuzunu takip edersiniz. http://www.infotech.com.tr/download/infonav/DontpanicHaritaGuncellemeKilavuzu.docx

Seri numarasını ve kayıt bilgilerini aldıktan sonra senin linkini verdiğin siteden klavuz ve harita güncelleme kısmını hallettim. 

(3 ücretsiz indirim hakkım varmış :) ) harita ve lisansı indirmeye başladım. Gerekli açıklamaları takip edip güncelledikten sonra son halinin resimlerini atarım.

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eğer menüyü değiştirmediyse kesinlikle Necvox değil. Bende ki Necvox, ama sizin fotoğralarda gözüken cihazın menüsü ile yakından uzaktan alakası yok.

Kaldı ki üzerinde Necvox yazıyor bende. Bu sarı çizmeli Mehmet Ağa.... Kullanım kılavuzu, garanti belgesi, uzaktan kumandası vs hiç yok mu..Oradan belki ulaşabilirsiniz markasına.

İlhan hocam ayni cihaz benimki tüm klavuzlar ve belgeler elimde. Bu cihaz necvox un bir modeli sizinki ile ayni olmayabilir. Belgelerinde Necvox olduğunu belirtiyor bide ürün modeli var kıvır zıvır birseyler yazıyo. Birazdan göndereceğim.

Halletim çok şükür navigasyonu tabi test etmek gerek güncellenme tarihi 2015/07 olarak görünüyor ama bakalım..

Peki benim merak ettiğim (web de aradım ama bulamadım) multi media nın güncellenme durumu var mı ? (ara yüzün değişimi gibi belki ayarların artması gibi)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yazilimda güncelleniyor benim ki 4.4 mesela. Ayni sekilde don't panic navi yazılım güncelleme yaz google'a klavuzu indir gerisini halledersin ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

b30f2245ed2f59d613a1a2a7303b1031.jpg

Bende bu şekilde yazıyor. ekran görüntüsü de şu şekilde

13c16f613ccea7b372eee07d56db8227.jpg

Senin ki güncellenmiş halimi samet hocam. Gözlemlediğin değişiklikler var mı?

Birde senin dahili hafıza da 106 mb mı ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Menü aynı sadece hataları donma sorunlarını giderdiklerini söylüyorlar harici birşey değişmedi. Yazılım güncelledikten sonra görsel birşey değişmedi yani. Ilk açılırken cyclone ve dont panic navi yazisinin altinda son güncelleme sürümü yazıyor. 4.4 gibi biseydi benimki. Temmuz güncellemesi son olan zaten ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Navigasyonu hallettim dün çok şükür görsel hiç bir şey değişmedi ama bakalım yolları kontrol edeceğim. Multi media yani cihazın güncellemesi var mı diye bir araştırmak lazım. birşey bulabilirsem haber ederim :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dediğim olay zaten yazılım güncellemesi, harita güncellemesi farklı. Yazılım güncellemeside yine harita güncellemesi gibi klavuzu var onu indirip takip et çözersin işi hocam. Multimedya sistemini güncelledim ama görsel bişe değişmedi demek istediğim oydu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Anladım ben yine haritadan bahsettiğini düşünmüştüm. Tamam dediğin gibi klavuzu bulup güncellemeyi halledelim. Biraz algıda gecikme oluyor bazen o geçer inşallah :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hayırlı olsun .. Bende 2011 de alırken taktırma cehaletini gösterdim :(((((( .. ama ikinci ele yarıyor işte .. cihaz Necvox .. bendekinin aynısı ..

http://www.mazdaclubtr.com/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=4608

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...