NeBiAnd

Tıkla, arabanın dayanıklılığını test et

Bu konuda 44 ileti var

Aracınızın crash test sonuçlarını görmeniz için yapmanız gerekenler ;

- İlk hamle olarak aşağıdaki linke tıklayın.

- Açılan sayfada CRASH TEST SELECTOR bölümünün 1 numaralı kategorisine tıklayıp görmek istediğiniz arabanın markasını seçin.

- Daha sonra 2 numaralı bölüme tıklayıp aracın modelini belirleyin.

- Son olarak da 3. bölümde arabanın kaç model olduğunu gösteren yılı tıklayın.

- Tüm bu aşamalardan sonra yapmanız gereken üst bölmede otomotik olarak açılacak çarpma testini izlemek...

http://www.consumerreports.org/cro/cars/safety-recalls/carcrashtest/crashtestvideo.htm

Alıntı : http://www.samanyoluhaber.com/index.php?khide=1&ghide=1&sec=17&hid=70950

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Perde hava yastıkları yok Mazda 3'ün, öyle yandan çarpmaya kaç araba dayanır bilemiyorum zaten....

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İyiymiş eline sağlık kırmızı 3 ün çarpışma testi var bizimkilerin  :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Perde hava yastıkları yok Mazda 3'ün, öyle yandan çarpmaya kaç araba dayanır bilemiyorum zaten....

Comfort modeli test edilmiş galiba.Bu videoda görülüyorku perde hava yastıkları veya cam filmi ne kadar önem kazanıyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

dynamic te var ama dimi o perde havayastıklarından?? srs yazıo orda ben görmüştüm :P

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yok bi de görmeseydin.... :) Arabanın dışına bakmaktan iyi vakit bulmuşsun içine...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

orası öle abi vala pek bakmıyom içine :D ama artık işe göstergelere bakmakla baslayabilirim :P

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bence bir yerlerde hata var. Koskoca 6 nın hiç mi HY'sı açılmaz yav.

Volkan sence adil mi verdiğin linkteki video?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

abi o ne öle civic taa arka kapıya kadar kasılmıs :eek: mazda3te ön kapının önünde bitmiş mesele.. etrafa daha fazla parca dagılmasından yola cıkıyorsak abi civic i övmek için, şok dalgasını emen onlar zaten araba sürücü kafesine kadar ne kadar fazla dagılırsa o kadar şok absorve edilir ve sürücüye daha az g kuvveti biner.. tamamen fıss cıkmıs bence bu civic.. yan hava yastıkları meselesine gelincede testteki mz3 comfort donanımı, yani dynamiclerden dahi daha pahalı ve yeni olan bi model bu civic hb, o yüzden onların orda olmaları gayet doal.. dynamic versiyonunu denememişler, baz versiyonu esas almıslar 3ün.. ama hakkaten mz3 cok daa iyi bunları görünce daa iyi caktım durumu ;)

bu arada bugün bitane type-r la ısıklarda karsılastık abi, o karsıdan gelen arac seridinde benim hizamdaydı.. bnm camlar kapalıydı filmden cakmadı içeriyi ama elemanı takip ediyodum bende.. adam kafayı cıkardı camdan zırto nun içine düstü bee :D motor için yeni type-r ı düsünmüyosan tip için almayı da düsünme abi bence, ben bundan onu cıkardım 8:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bence Honda çok daha dayanıklı Mazda ya kıyasla...

ayrıca görünüm tamamen zevk meselesi İrfan,10 tane Mazda 3 e değişmem ben Type-R ı  8)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bende öle düsünürdüm ama adam şaşırttı beni 8:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İrfan bide burda şöyle bir durum var,sen araba üzerinde dünya değişiklik yaptın,adamın arabası muhtemelen stock  8:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

eet abi sonradan yapılma bişey yoktu arabada.. o yüzden şöle bi bakıs atmak istemiş olabilir 8:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Volkan sanki 3 te HY'ler açılmamış gibi gösterilip, aksine hondada ise gözümüze sokuluyor neredeyse.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

eet abi sonradan yapılma bişey yoktu arabada.. o yüzden şöle bi bakıs atmak istemiş olabilir 8:)

bişey daha sorucam,emin misin araba Type-R mıydı?  :'(

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

yok siyahtı :D öndeki logosu kırmızıydı ve panjuruda siyahtı..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben Mazdadaki adamın siğara içmesine bayıldım  :D siğarası bile elinden düşmüyor  :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.