Jump to content

2.Nesil Mazda 3 Jant Tavsiyesi

MhsN
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar aracımın üstünde orjinal 16" jant bulunmakta ve aracım siyah hem biraz büyülteyim hemde biraz şekilli bi jant alayım diyorum internetten karpuz jant lastik alayım diyorum biraz araştırma yaptım lastikçilere 18" taksam konforunda yakıtında bi değişiklik olur mu diye sorduğumda çoğu lastikçi pek bi değişiklik olmaz dediler eşe dosta sorduğumda ise önermiyolar yolda giderken orjinal de ki konforu alamazsın diyolar ve jantları taktıktan sonra spor yay takmama gerek varmıdır eğer bilginiz varsa siz ne önerirsiniz taktırayım mı diye ve eğer varsa sizin aklınızda daha güzel jant duracak onları da değerlendirebilirim jantların resimleri bu ikinci el veya sıfır olarak değerlendirebilirim şimdiden teşekkürler.

8839d4adb07582d2100521118fb840aa.jpg

1d5dabb0c6b2a3a835aa0acc206fc865.jpg

85235d1258bbe2365ebe3f2d55fe3c95.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba MhsN, daha önce 17" 18" 19" jant ve lastik seçimiyle ilgili forum konuları açıldığını hatırlıyorum. Konfor ve olması gereken ölçüler konusunda bilgisi tecrübesi olan arkadaşlar 18" 'de kayıp yaşandığını ancak abartılacak düzeyde olmadığını söylemişlerdi yanlış hatırlamıyorsam. Bu konuda forum konularını gözden geçirmeniz daha faydalı olacaktır.

Bunun haricinde ben 3D Tuning ile ilgili aşağıdaki konuyu açmıştım. Görsel fikir edinmeniz açısından bu konuyu gözden geçirmeniz faydalı olacaktır diye düşünüyorum. Yine aynı konu içerisinde beğendiğimiz jantlarla ilgili diğer görseller var ve bazılarında Jant Lastik ölçüsü de yer alıyor. Belki fikir edinmenize yardımcı olur.
http://www.mazdaclubtr.com/forums/topic/22970-otomobilinizi-3-boyutlu-modifiye-edin/

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba MhsN, daha önce 17" 18" 19" jant ve lastik seçimiyle ilgili forum konuları açıldığını hatırlıyorum. Konfor ve olması gereken ölçüler konusunda bilgisi tecrübesi olan arkadaşlar 18" 'de kayıp yaşandığını ancak abartılacak düzeyde olmadığını söylemişlerdi yanlış hatırlamıyorsam. Bu konuda forum konularını gözden geçirmeniz daha faydalı olacaktır.

Bunun haricinde ben 3D Tuning ile ilgili aşağıdaki konuyu açmıştım. Görsel fikir edinmeniz açısından bu konuyu gözden geçirmeniz faydalı olacaktır diye düşünüyorum. Yine aynı konu içerisinde beğendiğimiz jantlarla ilgili diğer görseller var ve bazılarında Jant Lastik ölçüsü de yer alıyor. Belki fikir edinmenize yardımcı olur.

http://www.mazdaclubtr.com/forums/topic/22970-otomobilinizi-3-boyutlu-modifiye-edin/

Konuyu inceleyeyim bi bakayım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra ...

Arkadaşlar merhaba bir sorum olacak.

Aracım 2010 mazda 3 HB . Üzerinde şuan 15'' jantlar var bunları değiştirmek istiyorum.

17'' jant kullanabilir miyim? Eğer kullanırsam bunun için kaçlık teker almam gerekir bilgisi olan arkadaş varsa yardımcı olursa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kullanabilirsiniz ama "16" janttan şaşmayın derim. Hem maliyet hemde konfor açısından "16" oldukça ideal bir ebattır. Günümüzde birde kışlık/yazlık lastik zorunluluğu olunca, lastik maliyetlerimiz zaten artıyor. O yüzden ya "15" de kalın, yada değiştirirseniz size tavsiyem "16" 

Ama konfordan birazcık ödün veririm, ve ekonomik açıdan da sıkıntı yok, görsellik benim için önemli diyorsanız. O zaman tavsiye ederim, görüntüyü kesinlikle çok değiştiriyor jant. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@İlhan'a katılıyorum. 16" en ideal janttır ama dediği gibi konfordan biraz ödün vererek 17" jantta takabilirsiniz. Tabi konfordan vereceğiniz ödün lastiğin yanak ebadına göre değişecektir. Seçeceğiniz janta göre lastik seçmeniz gerekiyor. Bu noktada 40-45-50-55 yanak ebatlarına göre konforunuz daha da düşecektir. Zira bende kendi aracımdaki 16" jantları 17" ile değiştirmek için araştırma yapıyorum. Bendeki 16" jantlarımın lastik 55 yanak ben 50 yada an fazla  45 yanak ölçüsüne geçerim diye düşünüyorum.

Ayrıca aranızın kapı içinde veya farklı bir yerinde aşağıdaki gibi önerilen lastik, jant ebatları ve hava basıncı etiketine göre de seçim yapabilirsiniz.

j4io863gaouoxf76g.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, sarioglu.burhan :

Arkadaşlar merhaba bir sorum olacak.

Aracım 2010 mazda 3 HB . Üzerinde şuan 15'' jantlar var bunları değiştirmek istiyorum.

17'' jant kullanabilir miyim? Eğer kullanırsam bunun için kaçlık teker almam gerekir bilgisi olan arkadaş varsa yardımcı olursa sevinirim.

Benim aracımda da 15" jant vardı.  Mazda'nın bir kampanya döneminde 17" jantları ile değiştirmiştim. 
Lastik ebadı olarak yine Mazda'nın 3 serisinde kullandığı orjinal ebatları kullandım. 205/50/17 
17" takarsanız araba biraz yüksek kalacaktır. 17" takmak istemenizden görselliğe önem verdiğinizi düşünüyorum bu açıdan yay takmakta gereklidir.
Konfor olarakta haliyle biraz sert tabi. 
Bir resim paylaşacaktım ama bulamadım :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

22 dakika önce, s.halilduru :

Benim aracımda da 15" jant vardı.  Mazda'nın bir kampanya döneminde 17" jantları ile değiştirmiştim. 
Lastik ebadı olarak yine Mazda'nın 3 serisinde kullandığı orjinal ebatları kullandım. 205/50/17 
17" takarsanız araba biraz yüksek kalacaktır. 17" takmak istemenizden görselliğe önem verdiğinizi düşünüyorum bu açıdan yay takmakta gereklidir.
Konfor olarakta haliyle biraz sert tabi. 
Bir resim paylaşacaktım ama bulamadım :) 

4 saat önce, spade35 :

@İlhan'a katılıyorum. 16" en ideal janttır ama dediği gibi konfordan biraz ödün vererek 17" jantta takabilirsiniz. Tabi konfordan vereceğiniz ödün lastiğin yanak ebadına göre değişecektir. Seçeceğiniz janta göre lastik seçmeniz gerekiyor. Bu noktada 40-45-50-55 yanak ebatlarına göre konforunuz daha da düşecektir. Zira bende kendi aracımdaki 16" jantları 17" ile değiştirmek için araştırma yapıyorum. Bendeki 16" jantlarımın lastik 55 yanak ben 50 yada an fazla  45 yanak ölçüsüne geçerim diye düşünüyorum.

Ayrıca aranızın kapı içinde veya farklı bir yerinde aşağıdaki gibi önerilen lastik, jant ebatları ve hava basıncı etiketine göre de seçim yapabilirsiniz.

j4io863gaouoxf76g.jpg

Teşşekkür ederim bu akşam arayacağım bu barkodu :)

Aslında aklımda hep 16'' vardı  merakımdan 17'' olurmu acaba dedim. İşin kötü yanı lastikleri yeni aldım 15'' e göre aldım şimdi pişman oldum.

İlhan hocam 16'' lere talip olabilirim. :)

Pardon 16'' ler spade35 inmiş. Onada talip olabilirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

14 dakika önce, sarioglu.burhan :

Teşşekkür ederim bu akşam arayacağım bu barkodu :)

Aslında aklımda hep 16'' vardı  merakımdan 17'' olurmu acaba dedim. İşin kötü yanı lastikleri yeni aldım 15'' e göre aldım şimdi pişman oldum.

İlhan hocam 16'' lere talip olabilirim. :)

Lastikleri daha yeni aldıysanız hiç maceraya atılmayın derim.

Bir dönem bende 17" janta geçmeyi düşündüm. Ama Savaş arkadaşımında dediği gibi 17"Jant tek başına çok fazla bir şey ifade etmiyor. Spor yay taksam bu seferde,sürtme sıkıntısı oluyor. Ben şu an standart haliyle bile evimin garajından çapraz çıkmak zorunda kalıyorum sürtmemek için. Birde dağ taş bayır her yeri geziyorum, üzerine 2 çocuklu bir aile babası olunca..Benden geçmiş artık böyle şeyler. :D

Forumda dönem dönem jant değişimine giden arkadaşlarımız, mevcut orijinal jantlarını satılığa çıkarıyorlar. Takip edip böyle bir alışveriş yapabilirsiniz.

Keyifli forumlar diliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar bende jantlarımı değişiyorum , şuan araçtaki jantlarım bunlar isteyenle anlaşırız  :) 16 inç hatasız

mazda3-wheel-16-inch.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, yalaguzusak61 :

Arkadaşlar bende jantlarımı değişiyorum , şuan araçtaki jantlarım bunlar isteyenle anlaşırız  :) 16 inç hatasız

mazda3-wheel-16-inch.jpg

Hocam ne istiyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 saat önce, sarioglu.burhan :

Sizin jant bundan mı?

jant.jpg

Benim aracim 2009 model 1.Nesil Mazda 3. Jantlarim da resimdekinden709

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

Arkadaşlar 4 adet mazda 3 16 inç jant satılıktır hatası kırığı çiziği yoktur. fiyatı 700 liradır . isteyen arkadaşlar özelden mesaj atabilir ,

20160402_132142.jpg

20160402_132157.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 6 ay sonra ...

215/40/18 yada daha büyük  jant takıp aracını alcaltan varmı sürtme oluyormu bilgilerini paylasırsanız sevınırım 2011 sedan m3

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

46 dakika önce, rodostolu :

215/40/18 yada daha büyük  jant takıp aracını alcaltan varmı sürtme oluyormu bilgilerini paylasırsanız sevınırım 2011 sedan m3

17 takan var ama 18'e daha rastladım forumda şimdiye kadar. alçaltma için yay tercih ediliyor genellikle. aşağıdaki konu yardımcı olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...