Jump to content

2.Nesil Mazda 3'te Kullanılması Gereken Antifriz.

quiteguide
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar merhaba,

Dün antifrizi ölçtürdüm, -15 e kadar dayanıklı çıktı. Komple değiştireyim diyorum.

Mazda nın tavsiye ettiği fl 22 coolant malum ülke de yok. Yeni kullanacağım antifriz sizce hangi marka olmalı ve kırmızı mı yeşil renk mi...

Tesekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba yetkili servisin bu konuda ki yanıtı "Yeşil" renk.

Bu arada bu konuda ilginizi çekebilir.

İlhan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba yetkili servisin bu konuda ki yanıtı "Yeşil" renk.

İlhan hocam, şu iki yer kafamı kurcaladı. 

http://arababara.com/sogutma/mazda/3.html

http://www.speedol.com.tr/hangi-tip-antifriz-kullanilmalidir-organik-inorganik-antifriz-rengi-onemli-midir/

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Vallahi internette bu tip bilgi kirliği çok fazla. Bu her türlü aramada böyle.

@okkko Mazda Muğla Gören Bayi/Servisin sahibi. Bu tip konularda bilgili ve tecrübeli. Onun yanıtına güvenirim.

Dilerseniz birde Ankara - Eskişehir'de ki servisleri telefonla arayıp sorabilirsiniz. En azından bilgiyi tazeleyip, teyit etmiş olursunuz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Vallahi internette bu tip bilgi kirliği çok fazla. Bu her türlü aramada böyle.

@okkko Mazda Muğla Gören Bayi/Servisin sahibi. Bu tip konularda bilgili ve tecrübeli. Onun yanıtına güvenirim.

Dilerseniz birde Ankara - Eskişehir'de ki servisleri telefonla arayıp sorabilirsiniz. En azından bilgiyi tazeleyip, teyit etmiş olursunuz.

İlhan hocam, bugün antifrizi totalin kırmızı antifrizi ile degistirdim. 6 litre tamamen değişti. Artık hayırlısı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 10 ay sonra ...

İlk olarak merak ettiğim antifiriz değişimi için bellirli bir süre var mıdır,yıl olarak ya da km olarak bunu bilen var mıdır?İnternette araştırmama rağmen net bir cevap bulamadım,ben de araç 7 yaşına geldiği için ne olur ne olmaz diye değiştirdim,tabi nasıl olduğunu bilmediğim için tanıdığım birine gittim,o da adam da kafamı basmadı yoksa bilmediğinden mi,içinde yeşil antifiriz vardı,kırmızı koyalım dedi ben de onayladım,radyatörden boşalttı,tabi motor içinde ki boşalmadı onu sonradan öğrendim,kırmızıyı doldurduk yeşille kırmızı karıştı saçmasapan birşey oldu,merak ettiğim bu karışım motora zarar verir mi?Ya da ne bilim koruyuculuğuna özellikle bilgisi olan arkadaşlar varsa cevap yazarsa sevinirim. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Neyse kimse cevap yazmamış ben de bu arada işin aslını öğrendim,gerçekten yeşil ile kırmızı karıştırmak iyi bir şey değilmiş,bu sefer güvendiğim bir motorcu da su ile devirdaim yaptırarak karışık olan antifirizi tamamen boşalttık,bu sefer tek renk kırmızı ekledik,başına bu tür bir olay gelen bir arkadaş olursa durum bu yani.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba konunuz Hafta sonuna gelmesine ilave olarak. Birde Konya MazdaClubTR buluşmasının kurbanı olmuş sanırım. Buluşma oldu, olacak, kim geliyor, hoş geldi sefa geldi, hadi güle güle derken atlanmıştır. :)

Antifrizle ilgili forumda  aslında faydalı bir konumuz mevcuttu.

Geçmiş olsun size..Bilgilendirme için teşekkürler..

21 dakika önce, maverick7881 :

Neyse kimse cevap yazmamış ben de bu arada işin aslını öğrendim,gerçekten yeşil ile kırmızı karıştırmak iyi bir şey değilmiş,bu sefer güvendiğim bir motorcu da su ile devirdaim yaptırarak karışık olan antifirizi tamamen boşalttık,bu sefer tek renk kırmızı ekledik,başına bu tür bir olay gelen bir arkadaş olursa durum bu yani.

Not: Forumda ki mevcut konu altında birleştirilmiştir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...