Jump to content

Mazda 6 2010 Necvox MultiMedya

sampiyonosman
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

http://www.necvox.com.tr/NECVOX-DVA-MAZDA-MZ-6-HD-BLACK-EDITION-7-INCH-NAVIGASYONLU-MULTIMEDYA_123.html#0

arkadaşlar diğer konularda bahsetmiştim 2010 model mazda 6 aracımı satın aldım.

üzerinden yukarıdaki link de attığım oem navigasyonla birlikte geldi.

bildiğim kadarıyla bu ürün serviste takılıyor anlaşmaları var.

bu navigasyon inanılmaz yavaş ve uyuz. türkçe karakterlerdede heryerde bozulmaz var.

telefon için bluetooth entegrasyonuda rezalet. yavaş ötesi çalışıyor.

kısacası bu cihazı kullanan güncelleme yapabilen yada bunu değiştirip yerine doğru düzgün birşey almış olan arkadaş varmı.

radyo kaydetmeyi bile bulamadım 3 günde.

yardımlar için teşekkürler.

birde araç içi menü varmı ?

aynaları otomatik tuşla kapatıyoruz ama kapılar kapanınca kapat demek için.

yada farları aç demek için.

yada haraket halinde kapıları otomatik kitle demek için.

inanılmaz karışık bu araç.

ama genel olarak sevdim :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim aracımda da Necwox multi medya var. 2 ay öncesi bozulana kadar kullanıyordum.

Kullanım boyunca ki izlenimlerim şu şekilde.

Cihazın ekranı bir kere dokunmatik değil. Bastırmatik ve hatta yer yer vurdurmatik desek yeridir.

Mp3 çalma menüsünde ekrana dokunarak müdahale etmek tam bir eziyet. Ben burada ekran kalibrasyon kalemini kullanarak menüyü kullanıyordum.

Navigasyon sürekli güncel tutmak gerekiyor. Güncelledim mi peki ? Hayır güncellemedim.

Dediğim gibi bozuluncaya kadar kullandım. Benden önce ki sahibi taktırmış araca. Bozulunca aracımın kendi orjinal teybini taktım. Ve aynen şöyle dedim..

Oh beee dünya varmış..Neden mi ? ben bu cihaz takılıyken müzik dinlemiyormuşum aslında. Ses kalitesinde, tizliğinde, yüksekliğinde bu kadar mı bariz fark olur. Necwoxta sesi yükselttiğim anda başlıyordu boğulma ve kayıplar. 

Günümüzde android multi medya sistemler çıkmışken. Bu cihazlar bence artık çok ilkel kalıyor. Ön kokpitte görüntüyü makyajlamadan başka bir işe yaramıyor. Bu cihazın bence hiç ama hiç bir cazibesi yok. Sizin yerinizde olsam hiç düşünmeden orjinal "Bose" teybimi takarım guzuma. 

Navigasyon mu lazım ? Yandex bir çok yerde iyi iş görüyor. Hiç gerek yok derim Necwox'a...Umarım orjinal teybi duruyordur. Yoksa da onu temin yoluna gidin derim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, sampiyonosman :

birde araç içi menü varmı ?

aynaları otomatik tuşla kapatıyoruz ama kapılar kapanınca kapat demek için.

yada farları aç demek için.

yada haraket halinde kapıları otomatik kitle demek için.

inanılmaz karışık bu araç.

ama genel olarak sevdim :)

Aslında o kadar da karışık değil. Zamanla parmaklarınız alışıyor.

Aynaları sadece o tuşla kontrol edebiliyoruz. Farları veya kapı kilitlerini dediğiniz şekilde kontrol edemiyoruz. Bunlar aracın elektronik eksiklikleri.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba öncelikle mazda6'nız hayırlı olsun, keyifli sürüşler.

2010 mazda6'da ince ayarları yapabileceğiniz araç içi menü yok maalesef.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

8 saat önce, İlhan :
6 saat önce, Mehmet Özdemir :

Aslında o kadar da karışık değil. Zamanla parmaklarınız alışıyor.

Aynaları sadece o tuşla kontrol edebiliyoruz. Farları veya kapı kilitlerini dediğiniz şekilde kontrol edemiyoruz. Bunlar aracın elektronik eksiklikleri.

Peki bunu araç beyinleriyle haşir neşir insanlar bildiğim kadarıyla bir çok araca program olarak atıp istediğini yaptırabiliyorlar.

Mazdada bunu deneyen bildiğiniz birileri varmı acaba?

3 saat önce, GörkemYetim :

Merhaba öncelikle mazda6'nız hayırlı olsun, keyifli sürüşler.

2010 mazda6'da ince ayarları yapabileceğiniz araç içi menü yok maalesef.

Benim aracımda da Necwox multi medya var. 2 ay öncesi bozulana kadar kullanıyordum.

Kullanım boyunca ki izlenimlerim şu şekilde.

Cihazın ekranı bir kere dokunmatik değil. Bastırmatik ve hatta yer yer vurdurmatik desek yeridir.

Mp3 çalma menüsünde ekrana dokunarak müdahale etmek tam bir eziyet. Ben burada ekran kalibrasyon kalemini kullanarak menüyü kullanıyordum.

Navigasyon sürekli güncel tutmak gerekiyor. Güncelledim mi peki ? Hayır güncellemedim.

Dediğim gibi bozuluncaya kadar kullandım. Benden önce ki sahibi taktırmış araca. Bozulunca aracımın kendi orjinal teybini taktım. Ve aynen şöyle dedim..

Oh beee dünya varmış..Neden mi ? ben bu cihaz takılıyken müzik dinlemiyormuşum aslında. Ses kalitesinde, tizliğinde, yüksekliğinde bu kadar mı bariz fark olur. Necwoxta sesi yükselttiğim anda başlıyordu boğulma ve kayıplar. 

Günümüzde android multi medya sistemler çıkmışken. Bu cihazlar bence artık çok ilkel kalıyor. Ön kokpitte görüntüyü makyajlamadan başka bir işe yaramıyor. Bu cihazın bence hiç ama hiç bir cazibesi yok. Sizin yerinizde olsam hiç düşünmeden orjinal "Bose" teybimi takarım guzuma. 

Navigasyon mu lazım ? Yandex bir çok yerde iyi iş görüyor. Hiç gerek yok derim Necwox'a...Umarım orjinal teybi duruyordur. Yoksa da onu temin yoluna gidin derim.

Ne yazıkki aracın orjinal teybi bende yok. Galeri tarzı biyerden aldığım için satan kişiyede ulaşabilirmiyim bilmiyorum. Android de bunu denemiş bose un hakkını verebilcek kalitede ürün deneyen arkadaşlar varmı forumda acaba?
Fakat duygularıma çok karşılık bi cevap olmuş emeğiniz için teşekkür ederim.

Tekrar ufak tefek şeyler için kirlilik yaratmayım. Normalde aracın orjinalini bozmayı çok sevmem. Hatta trafikde sonradan yapma led yapanları gördükçe dalgada geçerim kendi kendime. Fakat bizim araçlara çok yakışmış bence resimdeki uygulama. Ayrıca yeride tamponda açık sanıyorum.  Bu uygulamayı deneyen varmı forumda acaba?

Birde 2009 trafiğe çıkış 2010 model aracım mercek far fakat xenon değil xenona geçmek istiyorum bunla ilgili deneyimlerinizide merak ediyorum. Teşekkür ederim.

Edit. Mesajı attıktan sonra resimdeki siteden aratarak bi kac ürün buldum

http://www.dhgate.com/product/super-bright-osram-led-chips-daytime-running/246393607.html#s2-10-1a|241746599

http://www.dhgate.com/product/super-bright-mazda-6-core-wing-led-daytime/193322810.html#s1-13-1b|4007961151

http://www.dhgate.com/product/2x-led-drl-driving-daytime-running-day-fog/246655982.html#s1-15-1b|3593207663

fakat fiyatı ucuz sayılmaz.

super-bright-led-daytime-running-lights-drl.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence de fotoğraftaki uygulama güzel olmuş. Forumda mazda3'e aynı uygulamayı yapanlar olduğunu hatırlıyorum. Ancak bildiğim kadarıyla tampondaki o bölge led gündüz farı için boş bırakılmış değil, yüksek süratlerde otomobilin daha stabil olmasını sağlamak amacıyla spoyler görevi görmesi ve içinden geçen havanın fren disklerini daha çabuk soğutması için açık bırakılan hava kanalları. Tabi şu da var; bu kanallar aracın sportif görüntüsünü pekiştirmek için yapılmış olduğunu düşünüyorum, led far uygulaması yapılınca aracın stabilitesinin bozulacağını pek sanmıyorum ;) 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

valla 28500 km de aldığım araç mazda servisi bizzat onayladı. İstanbuldan aldım ankaraya geldim. bazen 220 lere çıktım bazen yavaş sürdüm. Ama çok net söyleyebilirim ki 140 km den sonra sanki açık cam varmış gibi gürültü var bu arabanın içerisinde.Motor sesi değil inanılmaz rüzgar sesi alıyor. Viraj yeteneği evet çok iyi. Ama o delikleri ledle doldurursam birşey değişmez bence :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@şampiyonosman çok yakışmış led ler harika duruyor bende aracımın aynı yerinde boşluk var gündüz farı taktırmayı düşünüyorum piyasada daha ucuza kaliteli led ler bulunabilir 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ozaman musait olduğumda bende araştırıyım sizlerde araştırın bu konuyu hızlandıralım :)  bencede daha ucuz bulabiliriz 200 250 dolar çok bu iş için :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@şampiyonosman http://www.eniyim.com/topics/247/ankaranin-en-iyi-modifiye-magazasi adreslere bir bak tavsiyem nerden alırsan al led' in metal ile camın birleştiği yere kaliteli su geçirmez silikon yap her ihtimale karşı ne olur ne olmaz oto yıkamacıdaki tazyikli su ledi bozabiliyor çünkü başıma geldi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@emekli silikon konusunu dikkate alıcam ama gönderdiğiniz listedeki mağazaların çoğunu sevmem 17 18 yaşlarında hepsiyle haşir neşirdim.  belki birtek fm tuninng açıksa hala :) yada kendim yapmaya çalışıcam.

lütfen aracındaki necvoxun rezalet ekranının yerine alternatif kullanmış birileri sesimi duysun fikir beyan etsin.

bu cihazı ha kırdım ha kırıcam. usb kullanmaya başladım flac müzik atıyorum hala cızır cızır bose sistemi rezil ediyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, sampiyonosman :

@emekli silikon konusunu dikkate alıcam ama gönderdiğiniz listedeki mağazaların çoğunu sevmem 17 18 yaşlarında hepsiyle haşir neşirdim.  belki birtek fm tuninng açıksa hala :) yada kendim yapmaya çalışıcam.

lütfen aracındaki necvoxun rezalet ekranının yerine alternatif kullanmış birileri sesimi duysun fikir beyan etsin.

bu cihazı ha kırdım ha kırıcam. usb kullanmaya başladım flac müzik atıyorum hala cızır cızır bose sistemi rezil ediyor.

Allah sabırlar versin. O cihaz Bose müzik sisteminin içine ediyor. Buna bire bir arkadaşımın Mazda 6'sında şahit olmuştum. Onun aracında da bu multi medyadan vardı. Ekran görüntüsü, menü 90 lı yılların atari görüntüsü gibiydi resmen..Ses performansı aynı keza sorunluydu.

Ya orjinal teybinin arayışına gireceksin. Yada Pioneer, Alpine markalarının teyp çerçevesi eşliğinde bu ürünlerden birisini tercih edeceksin. Kaliteli bir ürün almak istiyorsan. 

IMG_0078.jpg

attachment.php?attachmentid=177430&d=128

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bugün necvox  ankara servisi hi-tech ile telefonla görüştüm vardığımız nihai sonuç resimlerdeki gibi çerçeve ile alpine yada pioneer kullanmak oldu.

Arkasından ankarada çok meşhur pioneer mehmet ile görüştüm oda android cihazlarımız var çerçeve ile onu yapalım. ama bose sistemin hakkını almak istiyorsanız

alpine yada pioneer kullanalım dediler. Benimde aklımda bu fikir çok yattı.  İlerleyen süreçde sanırım alpine yada pioneer kullanıcam. Tabiki orjinal teyp bulursam 

denk gelirse onuda yaktırabilirim. Ama necvox durmucak asla üzerinde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...