Jump to content

World's Top 100 Cars... including Mazda 3 and Mazda 6...

Guest infsphinx
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

• Yanıt 48
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• MuRDoC_111

6

• Murat b

5

• X-Pace

5

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Guest sevimli06

golf ün mazda 3 ün önünde oldugu listeyi sallamam bile :nea:

Benim jantlar golf yüzünden gümledi zaten ama sonuçta tozumu yuttu..  :D banada 2.350 ytl maal oldu bu boy gösterme.. :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sevimli06

skoda octavia da 1. ona bakarsan altında BMW 5 serisi var...

o zaman toptan listeyi sallamayalım...

Boşverin listeyi arkadaşlar... Kimin kimlerden üstün olduğunu herkes biliyor listelere gerek yook...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest infsphinx

kompakt aile arabasında Mazda 3 4. olmuş altında Focus var...

aile arabasında Mazda 6 2. olmuş üstünde octavia var...

skoda baya bir para vermiş gibime geliyor bu siteye ha kıllanmaya başladım... skoda octavia nın 98-2004 arası modeli de 5. olmuş aynı listede...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

listenin genelinden bahsediyodum zaten, sadece gözüme en fazla carpan örnegi verdim.. ne arabalar var listede ama üsttede yazdıgı üzere "the people have spoken" sadece milletin içinde gezip dolasıp onların fikirlerini alma yöntemiyle olusturulmus yani bilimsellikten uzak bi sıralama.. kısacası bi anket yani.. aynı anketi burda yapsan mazda ilk 20ye bile giremez ama bu mazda nın o sıralamayı hakettiği anlamına gelmez..

hem sen sadece linki eklemissin bizlere aracılık etmissin konuyu acarak, listeyi sallamam derken sana bişey demedim ki o lilsteyle benim aramdaki sorun :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest infsphinx

irfan kardeş... biraz da yaşına veriyorum bu ataklığını ... ben seni destekler bişi yazdım zaten... sana karşı bişi yazmadım ki...

bu 2 oluyo seninle anlaşamadımız... biz mazdacıyız abicim farklı düşünmeyiz zaten...

golf mok yesin bizim guzular yanında ben kullandım golf V i yani... focusu ve kısa zamanlı olsa da corollayı...

biliom yani hangisinin ne mok oldunu aynı fikirdeyiz zaten...

Mazda 3 le bence alakaları bilem yok bizim guzularda herşeyden önce bir ruh var bence... kendine ait bişiler var bizim arabalarda... diğerlerinde ara ki bulasın...

gidip bu site de octavia yı 1 e koymuş BMW 5 ler falan da bu listedeyken şimdi gel de güven zati bu listeye...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Nasıl bir şeçim uslü kullanılıo acaba?Tüm dünya insanları mı seçiyor ki böyle bir başlık kullanabilmişler.Acaip :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

golf ün mazda 3 ün önünde oldugu listeyi sallamam bile :nea:

vala bence ataklıkla ya da yasla alakası yok üsttede alıntı yaptım zaten arkaarkaya okununca pekte destekler hissi vermiyor en azından o hissi vermesi vermemesi ihtimaline göre daa düsük bence, biraz zorlamak gerekiyor öle anlamak için :) "ona bakarsan" ve " o zaman" gibi aksi düsünceyi yansıtacak kelimeler smiley kullanmadanda yazılınca öle anlasılması cok dogal kaldıki yanlıs anlasılsa bile daa önceki anlasmazlıgımız hangi konudaydı hatırlamıyorum farketmemişim bile, saymaya gerek yok yani :)

sonuc itibariyle gereksiz bi muhabbet oldugu kanısına varırız kanımca 2mizde :D anketin mantıksızlıgı üzerinde hemfikir oldugumuz anlasıldıgına göre Allah bizi 3. kez yanlıs anlasılmalara düsmekten korusun, amin yarappi :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim jantlar golf yüzünden gümledi zaten ama sonuçta tozumu yuttu..  :D banada 2.350 ytl maal oldu bu boy gösterme.. :D

abi ses getiren hiç bişi ucuza patlamaz , hele ki yürürle ilgili :D sen dua et jantla yırtmışsın , bunun viraj demiri var rotları aksı var , şanzıman kovanı var , karteri var fln fln allahtan 5tane somun sökerek halledilecek bişi olmuş... şifreyi unutmasan iyiydi ama... :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu tip listeler yanıltıcı olabılır...mesela trde 1 mılyon kullanıcı arasında anket yapın anket sonuclarında megane punto 307 focus corolla hepsı mazdadan ustun cıkar...normal bir sonuc bece.. mazdanın 6. cıkması bıle basarı bence honda civicin ust sıralarda olmasını yargılamak lazım...ne yakıtı ne performansı fabrıka verılerını tutmayan yalanla dolanla satılmıs bır araba..ınsanlar nasıl memnun kalmıslar anlamıyorum...

Pavlov'u bilir misin Kadir? Şartlan(dırıl)mışlardır. O kadar reklama can mı dayanır?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Golf'ün Mazda 3'ün önünde olması çok normal bişey bence,hakkı o zaten...

abi golf te kullandık, inan hiç normal bişey deil :) ben hayatımda o kadar başa bela, sorunlu bi araba daa görmedim 8:) 8v 102 hp lik aşırı benzin yiyen ve 12sn nin üstünde 0-100km si olmasını saglayan dandik ve eski motorunu gectim, ne malzeme malzeme ne işçilik işçilik.. gögsündeki ya da kapı kollarındaki plastige hafifce tırnagın sürülse bile çizgi cıkıyo bembeyaz ve geçmiyo bi türlü.. plastiği tok bi ses vermek yerine trampet gibi ses veriyo.. daa ne dandiklikleri var say say bitmez.. servise veriyon arabayı yarın gel diyolar bi gidiyosun depo yarıya inmiş, yarıdaysa bitmek üzere.. hem aracın kendisi 5 para etmez hemde servis anlayısı.. 1daa yanına yaklasmayacagım bi markadır vw..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence fena bir liste değil.Biri 7. diğeri 11.

Golf'ün Mazda 3'ün önünde olması çok normal bişey bence,hakkı o zaten...

Farkettinmi bilmiyorum.Artık kimse seni sallamıyor  :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

insanların büyük çoğunluğu araba alırken donanım seçeneklerine göre alıyor. mazda3 te kaç farklı seçenek var? dinamik ve komfort. bir de bunların hb ile sedan kasaları + spor paketleri var. peki megane için kaç farklı model ve donanım paketi var? ühüüüüüühü kadar var yaklaşık. adam gidip arabaya kuruluyor şovrumda, sonra satıcı arkadaş gelip bir düğmeye basıyor ve hooooop tavan gitti. doğal olarak da adamın ağzından salyalar akmaya başlıyor. golf mesela, bir kere insanların aklında çok sağlam bir yeri var çünkü asırlardır üretilen ve rekor kıran bir model. doğal olarak bu kadar uzun süre üretilen bir araç için kimse kötü diyemez. aynı sebepten dolayı mazda, yeni modeline 3 yerine 323 olarak devam etseydi belki de şimdi sattığından daha fazla satardı. falan filan işte...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest infsphinx

ben farklı düşünüyorum...

Mazda yeni modele 3 ismini vererek yeni bir atılım yaptı artık bundan sonra Mazda daha sağlam tasarım ve motoruyla geliyor dedi...

Mazda 3 ün Mazda 323 olarak çıkması durumunda daha az talep göreceğini düşünüyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Satış stratejisi Honda'nın iyi olduğundan dolayı Honda bugün Tr'de yatsınmayacak bir yere sahip. Çünkü zamanında Honda'nın türk pazarına girmesini sağlayan insanlar getirdikleri araçların beğenilmemesi durumda kullanılmış dahi olsa hemen aldıkları parayı geri ödeyip sorunu çözüyor ve insanların ağzına sakız yapmıyorlardı ve ya mekanik arıza durumunda. Fakat durum Mazda'da hiç bir zaman böyle olmadı. Her zaman duyduğum şey , insanların bakış açıları "çok zor bulunur parçası , servisi yok , iki ay parça beklersin vs..." oldu. Ve halen de bu şekilde sürüyor ne yazık ki... En basitinden bir RX8 22500km'de motor yaktı (solventli benzin kullandığı için, benzin aldığı istasyona da bu hasarı ödetebilirdi de neyse o ayrı bir mevzu) garanti kapsamında olan araca hemen müdehale edip sorununu çözecekleri ve (+) puan kazanacakları yerde araç için kallavi bir fatura çıkarıldı ve araç 6-7aydır yatıyor! Aslında mantıklı düşünülürse RX8 TR için fazla bir araç , gelişmişlik ve bilgi açısından , yaygınlık vs... İnsanlar zor zar güvenerek iç donanımına ve albenisine kanarak aldı ve bir çoğuna tanıtım amacı ile ÖTV vs... vergiler ödenmeden 20 küsür milyarlara verildi. Reklam bu şekilde olmaz , reklam sorunsuz servislikle olur , parça teminindeki hız ile olur ki bunların hepsi = müşteri memnuniyeti. Arkadaşım 0km Mercedes C200 K. almıştı ve aracın 5000km'de ECU'sünde bir sorun oldu. Yeni ECU gelene kadar arkadaşıma eşdeğer şekilde bir araç tesis edildi ve defalarca özür dilendi , aracın parça geliş süresini asla kendisi sormadı çünkü hergün arayıp durumu rapor ettiler (şurdan çıktı , şuraya geldi , bize gelmesi tahmini şu günü bulur vs...) işte o zaman insanlar parasını verirken düşünmüyor. Ama babama sana da bir Mazda 3 veya 6 yakışır dediğim zaman aman kalsın diyor , çünkü kimse parası ile rezil olmak istemiyor. Sorun olduğunda eğer sen garanti kapsamındaki aracı servis olarak kapıdan alır kapıya bırakırsan , sorunsuz iş yaparsan kimse senin dedikodunu yapmaz. Şimdi kimseye ne yazık ki anlatamıyoruz Mazda'nın düzeldiğini bir nebze olsa da çünkü daha yeni yaşanan RX8 olayı benim bir çok arkadaşımın RX8 alacakken s2000 e dönmesine yol açtı. Bunlar basit ayrıntılar fakat düşünüldüğünde RX8'lerin potansiyel 2.el alıcıları S2000 ve RX8 arasında tercih yapacak ve RX8 alacakken vazgeçen , sorunlu olduğu için almadım diyen bir S2000 sahibinden araç alacak olan arkadaşı kesinlikle arkadaşının sorunlu dediği aracı almaz... Durum ne yazık ki bu. İkinci eli olmayan aracın sıfırı da satılmamaya ne yazık ki mahkumdur , alan insanlar satabilecekmiyim endişesi taşımamalı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...