Jump to content

1.Nesil Mazda3 Stop Lambası Arıyorum

okanemreocal

Tavsiye Edilen Mesajlar

Bütün 1. nesil mazda3 lerde olan kronik stop içi buharlaşma benim stoplardada vardı hatta benden önceki sahibi bu kısımla hiç ilgilenmediği için lambaların içi artık kireç tutmuştu elimden geldiği kadar temizleyip lambalar üzerine en açığından kırmızı film çektirip kullanıyordum (sinyalin kırmızı yanmasını hiç sevmeme ramen)  geçen geri manevra yaparken bahçe duvarı üzerindeki hafif çıktıya çarptım oda tam sağ  stopun üzerine geldi normalde dağılması lazımdı fakat film kopan parçaları bir arada tutuyor şimdilik....  elinde mazda 3 1.nesil  sedan siyah zemin şefaf camlı sağ dış, sol dış, sağ iç (normalde geri vites fakat arkasis olursa daha iyi en azından asimetriliği ortadan kaldırmış olurum) olan arkadaşlar varsa alabilirim.... birde sitede şunu gördüm  http://www.otoaydinlatma.com/index.php?do=catalog/product&product_name=MAZDA-3-STOP-LAMBASI-SOL-DIS&pid=541 orjinal mi bilmiyorum....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

11 Aralık 2015 at 16:12, okanemreocal :

Bütün 1. nesil mazda3 lerde olan kronik stop içi buharlaşma benim stoplardada vardı hatta benden önceki sahibi bu kısımla hiç ilgilenmediği için lambaların içi artık kireç tutmuştu elimden geldiği kadar temizleyip lambalar üzerine en açığından kırmızı film çektirip kullanıyordum (sinyalin kırmızı yanmasını hiç sevmeme ramen)  geçen geri manevra yaparken bahçe duvarı üzerindeki hafif çıktıya çarptım oda tam sağ  stopun üzerine geldi normalde dağılması lazımdı fakat film kopan parçaları bir arada tutuyor şimdilik....  elinde mazda 3 1.nesil  sedan siyah zemin şefaf camlı sağ dış, sol dış, sağ iç (normalde geri vites fakat arkasis olursa daha iyi en azından asimetriliği ortadan kaldırmış olurum) olan arkadaşlar varsa alabilirim.... birde sitede şunu gördüm  http://www.otoaydinlatma.com/index.php?do=catalog/product&product_name=MAZDA-3-STOP-LAMBASI-SOL-DIS&pid=541 orjinal mi bilmiyorum....

Ebayda farlar mevcut 80 $ a kadar gümrüksüz getirtebılıyorsunuz. Eger ki ürününüz 80$ üstü ise satıcıyla irtibat kurun faturayı 70 $ dan kessin size fakat siz ödemeyi yine 80 $ üstü fiyati neyse gerceklestırırsınız.. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...
15.12.2015 at 08:17, Ozgurlukyolda :

Ebayda farlar mevcut 80 $ a kadar gümrüksüz getirtebılıyorsunuz. Eger ki ürününüz 80$ üstü ise satıcıyla irtibat kurun faturayı 70 $ dan kessin size fakat siz ödemeyi yine 80 $ üstü fiyati neyse gerceklestırırsınız.. 

dostum bilgiler için teşekkürler.... dolar 3 tl olunca fiyatlar tr ile aynı oluyor hatta çoğu daha pahalı  ... ebayda bitane bulmuştum teki 42 dolardı fakat nakliye için  32 dolar istiyor  yani yine tuzlu....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Link attığım sitedekini sipariş verdim 2gün içinde geldi.. tayvan malı yazıyor bence kalitesi çokta fena değil... hatta stopların kırmızısı ve sinyalin sarısı orjinalinden birazdaha koyu oda hoşuma gitti frene basınca stopların  pembe yanmasındansa kan kırmızı yanması daha güzel bir görüntü veriyor......

Bu arada lambaların montajını kendim yaptım tabi takmadan önce etrafını iyice şeffaf silikon çektimki tekrar su toplamasın.... Yanlız döşemeyi sökünce bişey farkettim sizlere paylaşmak isterim stopların su toplama kronik sorununa bence çözüm olacak  ...... aracın C sütunundan aşağı doğru bir su tahliye hortumu iniyor hortum tavandan geliyor fakat sunroof tan mı yoksa tavan çıtaları altından biryeremi bağlı onu tespit edemedim.... sorun ise hortum suyu dışarı tahliye etmiyor da döşeme ile kaporta sacı arası bir yere yani bagaja boşaltıyor..... bunu nasıl fark ettim .... montaj işine girmeden arabayı yıkatmıştım ve daha tam kurumadan döşemeleri söktüm..... su biriktintisi daha ordaydı  sonra hortumu farkettim ve su damlamaya devam ediyordu.... ufak bi pet şişe aldım kapağını hortum girecek kadar deldim ve serum misali yerleştirdim.... bu sağ tarafta olan olay acaba hortum bir yere bağlıydıda ben mi fark edemedim diye sol tarafıda söktüm ve aynı durum sol taraftada var.... şimdilik orayada petşişe bağladım ama enyakın zamanda kaportacıya gidecem tabana sağa ve sola iki küçük delik deldirip hortumların ucunu dışarı verip etrafınada silikon çektirecem.... formda okumuştum arkadaşın biri su dışardan girmiyor bagajda ıslak bez bırakıncada stoplar nemleniyor demişti , onun  tezide doğrulanmış oluyor .....

SONUÇ: Eğer sorun bu hortumlardan kaynaklanıyosa ortada  büyük bi mühendislik hatsı var ...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
  • Yeni Oluştur...