Jump to content

1. Nesil Mazda 3 Konsoldan Ses Geliyor

gökhanözen89
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaslar 2007 model mazda3 sahibiyim soguk havalarda konsoldancızırtı geliyor videoyada koydum soguk havalarda oluyo calıstiktan sonrada devam ediyo kılima açık yada kapali olmasi farketmiyor motor isininca 10 dk sonra kesliyo  daha once yasayan arkadaslarin yardimini bekliyorum ustalar yakit pompasi diyolar ama ustunkoru konusuyolar bakmtiramadim bi turlu

VID-20151215-WA0008.mp4

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sesin nereden geldiğini şekilden şekile girip bulacaksınız. Bir motor gibi gözüküyor ve aklıma ilk otomatik Klima sıcaklık sensörü motoru geldi kontağın oralardadir ve kirlenip ses yapar. 2. İhtimalse yakıt pompası gibi gözüküyor 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

8 saat önce, Mutlu Tekir :

Sesin nereden geldiğini şekilden şekile girip bulacaksınız. Bir motor gibi gözüküyor ve aklıma ilk otomatik Klima sıcaklık sensörü motoru geldi kontağın oralardadir ve kirlenip ses yapar. 2. İhtimalse yakıt pompası gibi gözüküyor 

Kesinlikle katılıyorum. Sıcaklık sensörü dışında, trim parçalarda ses yapar soğuk havalarda. Malum plastik aksam soğuk ta sertleşir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benimde sesin geldiğini düşündüğüm nokta. Sıcaklık termostat fan bölümü.  Aşağıda paylaştığım video işinize yarayabilir.

Bu konu bu arada forumda mevcuttu ama şu an bulamadım bağlantısını. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tesekkurler arkadaslar doguda ögretmenlik yapiyorum malum bu aralar karisik servisede gidemiyorum onerilerinizi dikkate alip bibakayim sorun çözülünce bilgilendiririm :)

Arkadaslar birde bu yakıt pompasından boyle bir ses gelirmi arkadan falan gelmezmi acaba ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

26 dakika önce, gökhanözen89 :

Tesekkurler arkadaslar doguda ögretmenlik yapiyorum malum bu aralar karisik servisede gidemiyorum onerilerinizi dikkate alip bibakayim sorun çözülünce bilgilendiririm :)

Arkadaslar birde bu yakıt pompasından boyle bir ses gelirmi arkadan falan gelmezmi acaba ?

Siz bence öncelikli olarak dediğimiz yere bakın. Benim içimden bir ses buradan geliyor diyor. :D

Değilse artık ihtimallere bakarız. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar sesi buldum ilhan beyin söyledigi videoda gösterilen yerden geliyor cikardimm kicuk fan gibi bisey var temizlettimm hafifte olsa ses kesilmedi cok tozluydu . Temin etmeye kalksak nasil buluruz acaba tam ismi termostat fanmidir?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 saat önce, gökhanözen89 :

Arkadaşlar sesi buldum ilhan beyin söyledigi videoda gösterilen yerden geliyor cikardimm kicuk fan gibi bisey var temizlettimm hafifte olsa ses kesilmedi cok tozluydu . Temin etmeye kalksak nasil buluruz acaba tam ismi termostat fanmidir?

eğer otomatik sıcaklığı kullanmıyorsanız kablosunu çıkartın çalışmasın

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mutlu bey aklimda geldi aslinda sonra dedim baskabiseyle fln alakalidir zarari olmasin diye. Klimaylami alakali yaza geri takarim ozaman onemli bisey degil ise 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

49 dakika önce, gökhanözen89 :

Mutlu bey aklimda geldi aslinda sonra dedim baskabiseyle fln alakalidir zarari olmasin diye. Klimaylami alakali yaza geri takarim ozaman onemli bisey degil ise 

rahatsız ediyorsa çıkartabilirsiniz otomatik digital klima sıcaklığı otomatik olarak ayarlamaz sadece. fan hızını kendiniz ayarlıyorsanız çok da mühim değil.

ben temizledim ses gitmedi, bir tek motor çalışmıyorken duyuyorum, o da benim için önemli değil. motor çalışırken ses duymadığımdan ve otomatik sıcaklığı kullanmak istediğimden çıkarmıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 8 ay sonra ...

Arkadaslar 2005 mazda3 kontagi aciyorum,marsa basmiyorum.

Kontak tarafindan sanki cd okumaya calisipta zorlaniyormus gibisinden veya fan sesi gibi rahatsiz edici bir ses geliyor.Bilgisi olan varmi acaba

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

26 dakika önce, social :

Arkadaslar 2005 mazda3 kontagi aciyorum,marsa basmiyorum.

Kontak tarafindan sanki cd okumaya calisipta zorlaniyormus gibisinden veya fan sesi gibi rahatsiz edici bir ses geliyor.Bilgisi olan varmi acaba

Merhaba @social, konunuzu forumda ki mevcut konu ile birleştirdim. Sorununuz çok büyük olasılıkla aynı, yanıtlara yukarıda ulaşabilirsiniz.

Keyifli forumlar diliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Arkadaşlar anahtar girişinin hemen arkasında havalandırma yeri gibi biyer var ne işe yaradığını hala anlamadım.. bikaç gündür motor soğukken kontağı açtığımda bi hırıltı sesi gelmeye başlıyor ordan..gürültülü bi ses değil ama 2 yıldır duymadığım bir şey..motor sıcakken bu ses gelmiyor..sabah ilk kontak vurmamda bu hırıltıyı duyuyorum.. bilgisi olan varsa yardımcı olsun lütfen...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...