Jump to content

2. Nesil Mazda 3 Frenden Gelen Ses

jybe
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Selam arkadaslar 2010 mazda 3 AT aracımda bi kac gunden beri olan bi sikinti var..ilk hareket ettigimde motor sogukken frene basıldığında degisik bi surtme sesi gbi bi ses gelio baya rahatsiz edici  taki ekrandaki motor soguk isareti sönene kadar..daha sora bole bi ses yok..daha once bole bi sorun yoktu acaba soguk havayla alakali biseymi oldu diye dusunuyorum.1-2 dakikada bekliorm halbuki hareket etmeden brz isinsin diye.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tamamen soğuk hava ve ıslaklık ile alakalı. Yağmur yağmasa bile bulunduğumuz mevsimden dolayı nemleniyor. Bu da 6-7 frenleme sonrası normale dönüyor. Bir sıkıntı yok merak etmeyin hepimizde olan bir şey bu. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hocam bendede 2012 dizel Mazda 3 var aynısı senin dedigin gibi sabah bendede oluyor yolda fren performansi etkisi yok sadece ses oluyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 11 ay sonra ...

İyi akşamlar arkadaşlar. 1 buçuk ay kadar önce mazda 3 2011 impressive model arabaya sahip oldum şükür.İlk defa mazda kulanıcısı olmama rağmen keyifle severek sürüyorum arabamı.Fakat son zamanlarda havalarında soğumasıyla vitese geçerken özellikle D deyken frene basıldığında önden bir ses geliyor ve araba hareket ettiğinde de ses ara ara devam ediyor.N modunda ya da R moduna geçildiğinde gelmiyor.Bu ses normal mi yoksa herhangi bir arızanın habercisi mi ?Kafama takıldığı için sizlere sormak istedim.Bilgisi ve deneyimi olan arkadaşlar paylaşırsa yorumlarını benimle memnun olurum şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet ona benzer bir ses tar tar şeklinde  duyuluyor.Isınınca araba geçiyor gibi ama bu aralar sık yapmaya başladı acaba teker falan mı sürtüyor bir yere diye düşünmüştüm.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sıkıntı yok, otomatik araçlarda olan bir şey. siz frene basıyorsunuz ama araç d'de olduğu için gitmeye çalışıyor, ortaya da hoş olmayan bu ses çıkıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Mehmet Özdemir :

sıkıntı yok, otomatik araçlarda olan bir şey. siz frene basıyorsunuz ama araç d'de olduğu için gitmeye çalışıyor, ortaya da hoş olmayan bu ses çıkıyor.

Gerekli açıklama budur. Tamamen Drive'da iken gitmeye çalışmasından kaynaklı bir mekanik ses. Zararı olmaz. Ayrıca 1. nesilde olan bir ses. 2. nesilde varmıydı hatırlayamadım ama, 3. nesilde hiç bu sese rastlamadım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Fakat hareket halindeyken de ara ara gaza bastığımda geliyor gibi ses.Başka  bir arızanın habercisi olabilir diye tedirgin oluyor insan.  Teşekkür ederim değerli bilgileriniz için Mehmet bey umarım geçer zamanla.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...