jackjoker

Mazda CX-3 Kızdırma Bujisi

merhabalar.

cx - 3 de kızdırma bujisi ışığının yandığını hiç görmedim. ya denk gelemiyorum çabuk sönüyor ya da farklı bir çalıştırma metodu uyguluyorum bilemedim.

soru saçma olabilir ama bu kadar hızlı kaybolması enteresan. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, zealot :

Yeni nesil dizeller böyle,  

Bujiler mi gelişti yoksa ön yanma odası tasarımı falan mı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

başta kızdırma bujileri olmak üzere,  sanırım her şey gelişti.  detaylı bir bilgim yok malesef dizellerde uzman değilim =(

yeni model dizellerde  motor soğukken 1sn filan yanıyor kızdırma lambası

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yarım kontak yapınca kızdırma bujisi ışığı yanıp sönüyor. Direk marşa basarsanız işaret çıkmadan çalışıyor araç.

jackjoker bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Teknoloji değişiyor ve gelişiyor. :D

Fotifoti bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
28.02.2016 at 01:22, fotifoti :

Yarım kontak yapınca kızdırma bujisi ışığı yanıp sönüyor. Direk marşa basarsanız işaret çıkmadan çalışıyor araç.

ben arabayı aldığımdan beri daha kızdırma buji ışığını hiç görmedim :D

hemen çalıştırmam. önce yarım kontak yaparım sonra çalıştırırım. ona rağmen daha yandığını görmedim :D benim ki fabrikadan kızdırılmış ve yollanmış. sen her seferinde kızma denmiş :D 

Mehmet Özdemir bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ben arabayı aldığımdan beri daha kızdırma buji ışığını hiç görmedim

hemen çalıştırmam. önce yarım kontak yaparım sonra çalıştırırım. ona rağmen daha yandığını görmedim  benim ki fabrikadan kızdırılmış ve yollanmış. sen her seferinde kızma denmiş  

Kızma da yanında yat :) sizin araç garajda mı duruyor ? (Ben temizliğe devam)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yüksek sıkıştırma oranı ve yüksek başlangıç yakıt basıncı ile ön kızdırma çoğu araçta - derecelerde birkaç saniyelik çalışıyor artık.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Eğer aracınız otomatik ise frene basmadan start butonuna basarsanız araç yarım kontak çalışıyor ve bu tarz diğer araçlarda beklememiz gereken ışıklar yanıyor ve sönüyor. Tekrardan frene basıp butona bastığımızda Araç çalışıyor :D fakat direk frene basıp butondaki yeşil ışıklar yanınca basıyorsanız ara kontak olmadan araç direk çalışıyor :D

NoooFearrrr bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu da ilginç bir durum sonuçta kontak olmayınca nasıl yarım kontak yapılacağını da öğrenmiş olduk.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

o kızdırma bujisi ışığı yanmayan  cx3 lerinizi   gönderin  @M.E.G    'e    lamba sönmüyor  sönmüyor,   :tey:

M.E.G ve Servet bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Zealot :

o kızdırma bujisi ışığı yanmayan  cx3 lerinizi   gönderin  @M.E.G    'e    lamba sönmüyor  sönmüyor,   :tey:

O iş sende, ne yapar eder yakarsın o lambayı :D 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yeni nesil dizellerde yanmiyor.Kizdirma bujisi isigi gordugum tek araba 300Td 94 model station bir Mercedes ti.Arkadasim isik sonene kadar bekliyordu havanin sicakligina gore 1 2 saniye sürüyordu sonmesi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.