Jump to content

Yeni ( 2009 - 2010 ) Mazda3 !!

M.E.G
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

09 Ekim 2008 tarihinde Mazda Motor Japonya'nın yaptığı basın açıklaması ve yayınladığı fotoğraflarla Yeni Mazda3 gün ışığına çıkmış oldu.

Konuyu aşağıdaki linkten takip edebilirsiniz

Edit : Burak - 09.10.2008

Anlaşılan o ki 2008 in sonuna doğru Yeni Mazda3 ü  büyük olasılıkla Paris te görebileceğiz ve 2009 yılının bahar-yaz aylarında satılmaya başlanacak.

Fotoğrafların doğru olduğu varsayılırsa görüldüğü kadarı ile gösterge panosunun alışıldık 2 gösterge bölümüne bir açı verilmiş.

Bu fotoğrafların hangi donanım paketine ait olduğunu bilmemekle birlikte direksiyon ve konsolda ciddi değişiklikler göze çarpıyor. 

Göze çarpan diğer bir hususta 6 ileri vites ve koltuk ısıtma düğmeleri. 6 ileri vitesin Amerikada üretilen yüksek hacimli motorlar için olduğunu tahmin ediyorum zira bu segmentte Türkiye ve Avrupada sunulacak olan 1.6 motor seçeneğinde 6 ileri vites olacağını pek tahmin etmiyorum ama deri koltuk seçeneği olursa ısıtmalı koltuk olasılığı çok uzak görünmüyor.

Konu ile ilgili link ve resimleri aşağıda bulabilirsiniz

Edit : Konuyu daha güncel hale getirdim - Burak

Arkadaşlar aşağıdaki sitede 2009 Mazda3 diyo doğrumu bilmiyorum ama ben pek fark göremedim çift egzoz dışında.

http://www.edmunds.com/insideline/do/News/articleId=122903

Bir de bu adrestede HB var hangisi doru bilmiyorum.Eğer HB doruysa SW deil artık :)

http://car.solnew.com/2007/10/14/2009-mazda3/

01.jpg

ve son olarak  aşağıdaki linklere görünen casus fotoğraflar ve haber var

http://www.leftlanenews.com/mazda-3-future.html

http://www.autoblog.com/2008/04/08/spy-shots-2010-mazda3-caught-testing-in-new-mexico/

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 170
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

17

• MuRDoC_111

14

• Uygar

13

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Gönderilen Fotoğraflar

Sedan sıradan az modifiyeli bir araç işte, spy foto falan hikaye, hb ise fatoş, başka biryerde geçmişti konusu...

Yalnız kasa değişiminin ne zaman olacağını kim biliyor? 2009 modellerde değişip, 2008 ortasında mı gelecek, yoksa 2010 modelde değişip 2009 ortasında mı gelecek? 2009 da değişecek olsa gerçek spy fotolar yakalanırdı şimdiye kadar diye düşünüyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

dün bi sitede baktım kasa deişim yıllarını vermiş mazdanın 2009 da deişcek diyor demekki 2008 in 8. ayında gelmeye başlar gerç

bugunkü otoshow yada otohaber birinde okudum mazda europe önce parça temini ve servis demiş herzamanki gibi,bu demkki ilk planda arac  getirmicekler yani bize harbiden 2009 da ancak gelebilir gibi yeniler, mazda3 ve 6 ana hedefimiz demiş adam yeni 6 yıda getirces demiş ( yok getirmeseydin eskiler yeter bize) yalnız yeni 6 nın resimlerinde gördüğümüz orta konsoldaki ekran yalan olmuş klima dügmeleri almış yerini...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

dün bi sitede baktım kasa deişim yıllarını vermiş mazdanın 2009 da deişcek diyor demekki 2008 in 8. ayında gelmeye başlar gerç

bugunkü otoshow yada otohaber birinde okudum mazda europe önce parça temini ve servis demiş herzamanki gibi,bu demkki ilk planda arac  getirmicekler yani bize harbiden 2009 da ancak gelebilir gibi yeniler, mazda3 ve 6 ana hedefimiz demiş adam yeni 6 yıda getirces demiş ( yok getirmeseydin eskiler yeter bize) yalnız yeni 6 nın resimlerinde gördüğümüz orta konsoldaki ekran yalan olmuş klima dügmeleri almış yerini...

Bunların ağzı gözü oynuo yaw :D bi 2008 in ilk çeyreğinde getircez diolar bi getirmiycez diolar yedikleri belli deil :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Abi çift egzoz ve marşpiyelin varsa 2009 dur :D

konduriciis marşbiyeli artık çift eksoza uygun deil makyajlı arka tamponları en azından burdaki ustalar eksozun oldugu yerdeki kavisi veremez gecen Biran abi farkedip gösterdi bizimkilerde ufak bi kıvrım var kesilirse sırıtır bence...
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gerçi ben arabanın kasasında radikal bir değişiklik yapacaklarını sanmıyorum, yaparlarsa bozma ihtimalleri daha yüksek çünkü ama donanımda ciddi işler yapmaları lazım...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

benim aracın en çok sevdiğim yeri farları.Çok çekici bi duruşu var.Bence farlarıyla hiç oynamasınlar :)

valla aracın hatlarının daha iyi olabilecegini sanmıyorum bundan öte yapılacak her deişiklik hayal kırıklıgı yaratır gibime geliyor  yok eger kasa tamamen deişirse ona lafım yok
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence sedanda fazla oynamaya gerek yok çünkü o zaman tamamen çizgiden çıkar şu çin çakma malındaki ince stopları beğenmiştim bunu yapabilirler.Yada tamamen kasa değişmeli.Bence mazda bundan sonra Golf'daki gibi ufak tefek değişiklikler ile yoluna devam ederse başarılı olur.(Volkan kızmasın) ama civic sedan gibi radikal değişiklik yapar ise zıçabilir. ;D Mavi Hb 2009 çakma değil ise ben beğendim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sedanı yeni değil o makyajlı orası kesinde 2.linkteki hbnin gerceklik payı olabilir diye düsünüyorum.. fena olmamıs eger gercek ise ya da geliştirilmeye acık olan model ise.. ama yinede stopları daha dorusu kıcını görmeden mümkünü yok karar vermem :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Fatoş olm o, burada konuştuk o fotoyu daha önce, siz yeni mi görüyorsunuz yani? Elemanın teki geçmiş makinenin başına çizmiş, altında da yazıyor zaten "Eğer gerçekse"diye...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda aslında 3ü önce tasarladı,sizinde dediğiniz bundan sonra yapılabilecek bişey kalmadı kasa konusunda. :) Fotodaki Hb Clio hb benzemiş görüntüsü.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
 Paylaş

• Yeni Oluştur...