Jump to content

Kalorifer Sorunu?

Guest _Akhan_
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar bende Mazda 323 1993 GLX Sedan var araçta klima var orj. soğutması çok iyi fakat ısıtma sistemi çok ılık üflüyor neden olabilir?

Çözüm: Ön konsolu sökmeden bir yöntem var motor kısmından kalorifer peteğine giren 2 adet boru var (devirdaim boruları) aracı çalıştırıp ısınmasını bekliyoruz daha sonra bu boruların sıcaklığını elimizle kontrol ediyoruz eğer birisi sıcak diğeri ılık ise petekte tıkanıklık olma ihtimali yüksek yapabileceğimiz şu boruları söküp bir tarafından bahçe hortumunu sokuyoruz ve tazyikli suyu açıyoruz diğer tarafından pislikler akar tabi yeterli değil daha sonra bir huni ve hortum yardımıyla peteğin içine kireç çözücü dolduruyoruz 5-10 dk kadar bekletip boşaltıyoruz bu yöntem işe yaramaz ise peteğin şişlenmesi gerekiyor dolayısıyla ön konsol sökülüyor ve peteğe ulaşılıyor (sanayide petek şişleyen yerler mevcut) bunlarda işe yaramaz ise petek değişimi gerekiyor bilginize...

post-0-141695282547_thumb.jpg

post-0-141695282618_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Arkadaşlar bende Mazda 323 1993 GLX Sedan var araçta klima var orj. soğutması çok iyi fakat ısıtma sistemi çok ılık üflüyor neden olabilir acaba?

bazı araclarda bi vana gibi

bişey oluyor yaza girerken açıyolar kısa girerken o vanayı kapatıyolar senin arabanda da varsa o kalorifer vanasından acık olabilir

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

eğer LPG takılı ise kalarüfer hortumundan bir T ile bağlantı çekilmiştir. bu küresel valfin açıklığından geçen su akımının azalması kalarüfer peteğinin yeterince ısınmasını engelliyordur. eğer LPG yok ise kalarüfer peteği tıkalı olabilir ya da motor yeterince ısınmıyordur , bu durumda termostata baktıman gerekir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sanayide bi ustaya sorduk vana yokmuş bunda araçta lpg var Kalorifer hortumlarını keserek araya T atmışlar bunun sorun olmayacağını söyledi kalorifer peteği değişecek dedi direk

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

büyük ihtimal kalorifer peteğinde tıkanma gibi bişey var hafta sonu kendim söküp bakacağım bugün boruları kontrol ettim peteğe giden borunun birisi tam ısınmıyor dolayısıyla devirdaym olmuyor söküp dağıttıktan sonra yazarım sonucu

Not: Sen sökme ustaya göster diyenler olabilir arabamın heryerini adım gibi biliyorum daha önce ön paneli komple indirmiştim el becerim iyidir ayrıca burdaki ustalara aracı sağlam ver bozuyorlar o yüzden yapabildiğim kadar herşeyini kendim yapıyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

o yüzden yapabildiğim kadar herşeyini kendim yapıyorum

maşallah.. tam bir avrupalı zihniyeti.. adamlar evlerinde ne var herşeyle kendileri ilgileniyorlar..boya badanadan ev eşyalarının tamirine bahçe bostandan arabalara kadar... bu yetenek veya herneyse yurtdışına gidip gelmiş insanlarda da görüyorum. bu galiba ordaki hayat tarzından kaynaklanıyor.. tam bir açıklama yapamıyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

maşallah.. tam bir avrupalı zihniyeti.. adamlar evlerinde ne var herşeyle kendileri ilgileniyorlar..boya badanadan ev eşyalarının tamirine bahçe bostandan arabalara kadar... bu yetenek veya herneyse yurtdışına gidip gelmiş insanlarda da görüyorum. bu galiba ordaki hayat tarzından kaynaklanıyor.. tam bir açıklama yapamıyorum :)

Aslında bi anlamda da duygularıma tercüman oldun kardeş sağolasın hep şöyle bi hayalim var avrupadaki insanları bilirsiniz müstakil ev kendine ait bir garaj eğer böyle bi imkanım olsa arabam sanayi yüzü görmez herşeyini yaparım insan kendi emeğini kattığı şeylerle zamanla arasında farklı bi duygu oluşuyor bilmem hiç yaşayan varmı bu biraz hayata bakış açınızla ilgili birazda zevk meselesi  :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

avrupada zaten büyük alışveriş merkezleride bile nerdeyse araçların parçalarına ulaşmak mümkün.. evin garajında iş görme mevzusu zaten çok güzel bir olay.. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

büyük ihtimal kalorifer peteğinde tıkanma gibi bişey var hafta sonu kendim söküp bakacağım bugün boruları kontrol ettim peteğe giden borunun birisi tam ısınmıyor dolayısıyla devirdaym olmuyor söküp dağıttıktan sonra yazarım sonucu

Not: Sen sökme ustaya göster diyenler olabilir arabamın heryerini adım gibi biliyorum daha önce ön paneli komple indirmiştim el becerim iyidir ayrıca burdaki ustalara aracı sağlam ver bozuyorlar o yüzden yapabildiğim kadar herşeyini kendim yapıyorum

Tüm anlatımlara katılmakla beraber bir ipucu vereyim, hortumun biri sıcak biri soğuk dedinya, su devirdaimin olmadığı bir gerçek, iki hortumu da çıkarıp soğuk olan taraftan bir çeşme hortumu baağla ve suyu aç önce az aç yavaş yavaş suyu arttır pisliğin çamurun çıktığını göreceksin , bunu yapmadan boşuna sökme  ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Vala dündar abi sağolasın güzel fikir aslında ama ben birazda meraktan söktüm bile :) arabanın ön konsolu komple indirdim gerekli parçaların bakımlarını yapıyorum şuan yarında komple tekrar geri toplayacağım bir kaç foto çekebilrisem sizle paylaşırım havalandırma sistemini komple temizlemiş oldum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Vala dündar abi sağolasın güzel fikir aslında ama ben birazda meraktan söktüm bile :) arabanın ön konsolu komple indirdim gerekli parçaların bakımlarını yapıyorum şuan yarında komple tekrar geri toplayacağım bir kaç foto çekebilrisem sizle paylaşırım havalandırma sistemini komple temizlemiş oldum

kendin uğraşmak , emek vermek zevklidir ;) tebrikler...
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Cumartesi başladığım ön konsolun temizliği bakımı ve kalorifer peteğinin temizlenmesi işlemini ertesi gün tamamladım arkadaşlar şuan ön konsolun sıfır arabadan farkı kalmadı kaloriferde istediğim performansına ulaştı herşey yolunda gitti hava biraz yağmurluydu bir kaç resim çekebildim parçalar bagajda konsol yerde temiz bi yerde sonuç olarak hiç vida artmadı ve eksik yok  :D hava güzel olunca kuzuyu yıkayıp bir kaç foto çekicem onlarıda paylaşırım aracım türünün en iyilerindendir :)

post-0-141695282551_thumb.jpg

post-0-141695282604_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Forumda yer ve fotoğraf yükleme sıkıntısı yok. Biraz küçültürsen rahatlıkla foruma yükleyebilirsin.. Imageshack ten hem gereksiz pencere açılıyor hem de yüklemesi çok uzun sürüyor ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Forumda yer ve fotoğraf yükleme sıkıntısı yok. Biraz küçültürsen rahatlıkla foruma yükleyebilirsin.. Imageshack ten hem gereksiz pencere açılıyor hem de yüklemesi çok uzun sürüyor ;)

Küçülttüm ama siteye nerden yükleniyor onu bulamadım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...