Jump to content

Mazda 3 Kafamı Karıştırdı

Guest Dersim
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar mazda 3 çin malımı kullanıyor müzik sistemi olsun diğer iç tasarımda kullanılan parçalar olsun?Bu soruyu bir başka mazda 3 forum sitesindede dile getirmiştim,birde sizlerin görüşlerinizi alayım istedim.Hayatımda hiç kullanamadım mazda 3 daha,umuyorumkide bir toyota kadar kaliteli ve sağlamdır. Ayrıca bu araçla ilgili olumlu yada olumsuz görüşlerinizi yazarsanız memnun olurum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

zaten çin malı olmayan ürün kalmadı :) kaldıki çin malı derken akla hep en dandik şeyler geliyor lakin aklına gelen gelmeyen en tanınmıs markaların çinde üretimleri vardır.. malzeme kalitesi yüksek tutuldugu taktirde düsük işçilik için çinde üretim yapılmasının bi sakıncası yok bence.. dediğim gibi çin malı olmayan bi ürün yok gibi.. yalnız kalite olayı olarak düsünmen lazım olayı, o da ayrı bi konu zaten.. mesela fiat.. parcalar dısardan geliyo burda sadece birleştiriliyo gibi düsün.. sonra satıyoz dobloyu ya da transit connect i Türk malı olaraktan..

asıl mevzuya gelirsek mazda 3 ün bazı parcalarında cin üretimi ürünlerin kullanıldıgı mümkündür, cd changer ve teyp çin malı olmasada (clarion-fransız) cıkan hoparlörlerin arkasında cin malı yazıyodu ama fabrika cıkısı bi araca göre gayet iyiydi verdiği ses.. sadece biz durumu abartmak istedik yoksa iğrencti hemen değiştirmemiz gerekti gibi bi durum yoktu ortada..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Cevap verdiğin için teşekkürler,evet çin malı denince aklıma en fazla 5 - 6 ayda bozulabilecek bir müzik sistemi geliyor,yada hemen arıza verecek bir araç geliyor,yani bu çinliler kabusumuz oldu gibi bu konuda. Kısacası mazda 3'te çin malı kullanılıyor ama bunlar kaliteli malzemeler öyle değilmi? Aynı şekilde toyota'da falanda kullanılıyormudur bu çin malları?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Müzik sistemi segmentindeki diğer markalara göre çoğundan çok daha kaliteli ve performanslı.İç kabin kalitesi ufak tefek sorunlar hariç genelde kaliteli.Sağlamlık açısından motoru standart beygir gücüne göre yeterince atak ve performanslı.Motor ayrıca problem çıkartmadı şimdiye kadar.Bu benim 3 senelik m3 kullanım izlenlerim.Donanım olarak bazı eksikleri olsada örneğin makyaj ayna aydınlatması,far sensörü,yağmur sensörü gibi,çok donanımlı bir araba.Bu saydığım eksikleri diğer rakiplerine karşı teknik,güvenlik donamı ile kapatıyor.Zaten önemli olan bu.Ama yeni çıkacak m3 bu saydığım ufak donanım eksiklikleride giderilecek ve hatta fazlası eklenecek diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mazda 3 te cin malı kullanılıyor derken aklıma gelen daha dorusu şu ana kadar gördüğüm tek çin malı malzemeyi söledim, o da hoparlörlerdi :) baska çin malı olabilecek bişey yoktur zaten geriye motor, yürüyen aksam, bide dösemeler falan kalıyor.. onlarda has be has japon malıdır merak etme :)

toyota yı bilemem yalnız..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok sağolun arkadaşlar,içim rahatladı sayenizde bu konuda. :) Bu arada NeBiAnd mazda 3 makyajlanmıştı,yeni bir model daha mı geliyor acaba?

.Ama yeni çıkacak m3 bu saydığım ufak donanım eksiklikleride giderilecek ve hatta fazlası eklenecek diye düşünüyorum.

Demişssinde,affınıza sığınırak soruyorum bu arada mazda hakkında pek bir bilgim yokta.Tşk ediyorum tekrardan. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

evet büyük ihtimalle kasa değişecek.. yani ben sıfır alacaktım ama yakın civardaki bayilere sordum hepsi öyle dedi.. yeni kasa cıkana kadarda ikinci el aldık..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

birde irfan belki bu yıl olmazda seneye filan eger hoperlorları değirsem bana tavsiye edebileceğin bişe varmı.. müzik sisteminden pek anlamamda.. öyle çok iyi bişe değilde ortalama bişeler olsun..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

birde irfan belki bu yıl olmazda seneye filan eger hoperlorları değirsem bana tavsiye edebileceğin bişe varmı.. müzik sisteminden pek anlamamda.. öyle çok iyi bişe değilde ortalama bişeler olsun..

eger bagaja bass kutusuda atmayı düsünüyosan forx komponent ve tweeter takımını tavsiye ederim.. ben, Okan Abi ve Volkan Abi olmak üzere hepimiz forx taktırdık, gayet iyi gercekten.. en azından bizim hoparlör yuvalarına uyumlulugu olupta en iyi sonucu veren budur heralde :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazdaya rahatlıklsa binebilirsiniz kesinlikle başınızı ağrıtmaz.Ağrıtacak olsaydı "Dünyanın en az arıza yapan aracı" şeçilemezdi ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok sağolun arkadaşlar,içim rahatladı sayenizde bu konuda. :) Bu arada NeBiAnd mazda 3 makyajlanmıştı,yeni bir model daha mı geliyor acaba?

.Ama yeni çıkacak m3 bu saydığım ufak donanım eksiklikleride giderilecek ve hatta fazlası eklenecek diye düşünüyorum.

Demişssinde,affınıza sığınırak soruyorum bu arada mazda hakkında pek bir bilgim yokta.Tşk ediyorum tekrardan. :)

Makyajlanma 2006 yapılmıştı.Muhtemelen kasa değişkliği ile 2009 senesinde yeni m3 karşımıza çıkar. ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 10 ay sonra ...
  • 10 ay sonra ...

Tesisat yaptırmayı değil (işin içine girildimi çıkmak mümkün değil) ancak 4 adet hoparlör ve tweter ile müzik kalitesini yükseltmek istiyorum. Anfi, BAS takmayı düşünmüyorum(mümkündür herhalde), anlamam fazla bu işten ancak kaliteli hoparlör tavsiye ederseniz çok memnun olurum,

Hoparlör ebatı kaç idi??

Bir de şu andaki orjinal hoparlörler(Sağ arka ve sol ön)sesi biraz fazla açıncı(17-18 lerde) cortlamaya başlıyor, bu gevşek olduğundan mı patlamış da olabilir mi?? (2006 sonu çıkışlı 2007 model araba makyajsız HB)

şimdiden yardımlarınız için teşekkürler... :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Senin ilk mesacında dediğin anlamda tesisatçı yani, boru tesisatçısı değil....:D

:) Abi doğru diyorsun da, tanıdık olmayınca bunların hepsi hangisinin bayiliğini yapıyor yada hangisinden daha iyi kar ediyor ise onu tavsiye ediyorlar öncelikle... Bu nedenle TESİSATÇIYA gitmeden önce tecrübelerden yararlanmak isterim açıkçası ...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...