Jump to content

Motor Arıza Işığı

İbo
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Dündar ustam ve konuya hakim forum sakinleri size bi sorum olacak kısaca şöyle bahsedeyim;

Takriben 4ay önce açık hava filtresi taktım arabama faık usta taktı..4ay sorunsuzca kullandım ve 1hafta arabamı hiç çalıştırmadım 1hafta sonunda ise marşa bastığımda motor arıza işiği yanıyordu tabi direk servise gittim..neyse bilgisayara felan bağladılar araçta fakir karısım arızası cıktı ..tabirimi mazur gorun tam anlamam neyse filtreyi çıkardılar hava tuttular bidaha taktılar bilgisayardan sildiler arızayı aradan bir gün gecmedi tekrar ışık yandı..ama ışık yanmadan once araba dururken bi garip oluyo şoyle anlatayım hani nefessiz kalırsın bi an bulursun ve sonuna kadar nefesiini çekersin ya aynen oyle rolanti sapıtıyo aşşa çıkıyo 1000rpm nin ustune cıkıyo araba titriyo felan ondan sonra işik yandı işte bi yardım edin arkadaşlar ne yapmam lazım tırsıyorumda şimdi bişe felan olcak die :'(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba , öncelikle geçmiş olsun , bu arızanın hava filitresi ile direk bir alakası olduğunu sanmam , fakat cihaza bağlanıp arıza kodunun takibi gerekli olacaktır ,  olası neden hava akış sensörü yada oksijen sensörü gibi gözüküyor veya gaz kelebek gövdesinin temizliğide gerekebilir buradan aracı görmeden net bir açıklama yapamam ama gelişmeleri aktarırsanız yorumlarım dahada netleşir saygılarımla. ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...