Jump to content

Mazda CX-3 Şehir İçi Fren Sistemi

mazdago
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Bugün yine aynı şey oldu ben caddede giderken sokakdan bir okul taşıtı çıktı yavasladim o caddeye çıksın diye o önüme geçince pat diye kendi kendine fren yaptı araba bir sure öyle kaldı ekrandaki kırmızı çarpışma şeklindeki ışık yanıp söndü baya sonra sonunce devam ettim yola böyle şeyler yapacaksa çok problem otoban da giderken birden durursa hiç şaşırmam artkk

30km hızın üzerinde fren yapmaz. (Mrcc açık değilse) . Beni iki kere kazadan kurtardı. Faydalı bişi

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Faydalı olduğunu düşündüğüm yerlerde güzel birşey ama.beklemedigim bir yerde gereksiz yere bunu yapması korkutucu birşey ben kapattim artık hepsini

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Faydalı olduğunu düşündüğüm yerlerde güzel birşey ama.beklemedigim bir yerde gereksiz yere bunu yapması korkutucu birşey ben kapattim artık hepsini

Ben hiç öyle bir durumla karşılaşmadım. Kırmızıda ani durdular ben frene basmadan araba durdu :) kapamak yerine nerede Nasıl davrandığını anlarsanız daha faydalı olur. Kitapçık yok yanımda, kitapçıkta vardır mutlaka calışma şartları

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Muhtemelen alakalı değildir, ama tek aklıma gelen olduğu için yazayım dedim. Eğer yukarıdaki lazer sensörü işin içindeyse, bu iki olayda ön camınız temiz miydi? Özellikle sensözlerin olduğu bölge?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Muhtemelen alakalı değildir, ama tek aklıma gelen olduğu için yazayım dedim. Eğer yukarıdaki lazer sensörü işin içindeyse, bu iki olayda ön camınız temiz miydi? Özellikle sensözlerin olduğu bölge?

Devrimcan şehir içi fren desteğinin sensör, ön panjurda Mazda logosu içerisinde. Camdaki sensör mrcc için

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 hour ago, fotifoti said:

Devrimcan şehir içi fren desteğinin sensör, ön panjurda Mazda logosu içerisinde. Camdaki sensör mrcc için

Tam tersi olmasın fatih abi :D mazda logosundaki radar mrcc ve sbs için.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Normalde iyi çalışıyor kırmızı ışıkta vs devreye giriyor orda sıkıntı yok ama bu dediğim gibi durumlarda beklenmedik şekillerde caliisyor araca yol verdim çarpmayacak şekilde o da hareket halinde benim ki de hareket halinde pat diye durması olmuyor işte problem burda benim aklıma gece olduğu için okul tasitinin reflektör u sensore yansımış sensor de bunu daha yakın mesafe olarak algilamis olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tam tersi olmasın fatih abi [emoji3] mazda logosundaki radar mrcc ve sbs için.

Nekahattayım bana aldırmayın [emoji12] aklımda öyle kalmış . Biri şema paylaşmıştı . Videoda camdaki gibi görünüyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

39 minutes ago, fotifoti said:

Nekahattayım bana aldırmayın emoji12.png aklımda öyle kalmış . Biri şema paylaşmıştı . Videoda camdaki gibi görünüyor

İlk sayfada ben paylaşmıştım :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 yıl sonra ...

Merhabalar bu gün şehir içinde öndeki araç fren yaptı ama fren lambaları yanmıyordu farkına geç vardım kullandığım araç birden bire fren yaptı benden hızlı tepki verdi ve öyle ani oldu sanki aracın arkası kalktı öndeki araçla tahminim 1 metre mesafede durduk scbs aktif fren uyarısı yaptı sistem iyi çalışmakta arka koltukta oturan kemeri takmalı fren çok sert oldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

nedense biz bastığımızda o kadar şiddetli fren yapamıyoruz. kendisi fren yaptığında yere yapışıyor, ben de onu anlamadım. bazen apartmanın park yerine girerken bariyere fazla yaklaştığımda devreye giriyor ve çok sert fren yapıyor. 

bir de ayak hafif de olsa frendeyse devreye girmiyor bildiğim kadarıyla. o çok saçma olmuş, baktın ki yeterince fren yapılmıyor gir devreye ama değil mi. ayrıca makyajda biraz yükselttiler ama 30 km'ye kadar çalışması biraz komik. 4. nesilde muhtemelen daha gelişmişi ile gelir. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet normal frende yumuşak uzun fren yapıyor sanırım sistem de ayrı bir hidrolik pompa var bu belli bir basınç uygulayıp hazırda bekliyor kritik mesafede bir valfle basınçı sisteme veriyor.4-30 km hızda çalışmasını nedenini çalışınca anladım yüksek hızlarda freni aynı şekilde yapsa öne takla atarak yola devam edeceğiz 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Freni daha güçlü yaptığı hissi sizin ayağınız frende olmadığı ve ani freni beklemediğiniz için oluyor. Sizin uyguladığınız frenden daha güçlüsünü yapması mümkün değil, aynı dip freni yapar. Birde fazla sesli çalışıyor fren yaparken.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...