Jump to content

Power Sense Aracıma Alışamadım...

emeknet
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Selam arkadaşlar, aranızda yeniyim fakat 2013den bu yana mazda 3 kullanıcısıyım.

Dizel manuel vites mazda3 aracım vardı sattım ve yeni mazda3 power sense aldım.

Aldım almasına ama arabaya alışamadım gitti, henüz 14 gün oldu, otomatik vites biraz sürüş zevkimi aldı sanki,

Aldığım gibi satışa koydum rakam olarak diğer power sense ilanlarına göre yazabileceğim en düşük rakamı yazdım.

Neden Mazda nın ikinci eli böyle zayıf anlamıyorum.

Bence kesinlikle tam donanımlı ve manuel bir araç sunmalı mazda bizlere, yoksa gidip ford focus alacağız..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikle sizi performans olarak mı tatmin etmedi bu araç ? Çünkü sürüş yol tutuş olarak ikinci nesil mazda3' e göre oldukça iyi bir araç. İkinci el konusunda arabaların yeterince tanıtılmaması ve performansına edilmedik laf bırakılmadığından üstüne üstün şehir efsanelerinin üstüne gitmeyen bir yönetim olduğundan dolayı durum bu şekildedir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sn emeknet ,Sebeplerini somut ve açıklayıcı bir şekilde ifade ederseniz en azından bizde mevzuyu anlamış oluruz. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

14 dakika önce, Ali :

Öncelikle sizi performans olarak mı tatmin etmedi bu araç ? Çünkü sürüş yol tutuş olarak ikinci nesil mazda3' e göre oldukça iyi bir araç. İkinci el konusunda arabaların yeterince tanıtılmaması ve performansına edilmedik laf bırakılmadığından üstüne üstün şehir efsanelerinin üstüne gitmeyen bir yönetim olduğundan dolayı durum bu şekildedir.

Ben aracı genel olarak beğendim başarılı bir araç, fakat daha evvel hiç otomatik araç kullanmamış olmamın da sanırım etkisi var, kendimi çok boşta hissettim araçta, birde performans olarak eski mazda aracım daha seriydi. Bu şehirde 5,5 saatte karşıya geçtiğim zamanlarda oldu fakat yinede manuel olmalı benim aracım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

32 dakika önce, NoooFearrrr :

Sn emeknet ,Sebeplerini somut ve açıklayıcı bir şekilde ifade ederseniz en azından bizde mevzuyu anlamış oluruz. 

Otomatik olması sanırım alışamama neden oldu.

Birde beklediğim gibi performanslı bulmadım.

Aracı Mersin'den alıp geldim İstanbul'a yol müsaitti hız denemesi yaptım 210a yakın bir hızı gördüm fakat yoldaki eğimden dolayı bunu yakalayabildim.

Genel olarak performans hissedemedim, yol tutuşu ve donanım özellikleri aracın görünüşüne kadar mükemmel,  ama performans beklentime cevap veremedi maalesef.

Şimdi işin en kötü yanı aracımı satınca ne alacağımı da bilmiyor ve içinden çıkamıyor olmam.

30bin km de 2015 ford focus baktık aracın volanı arızalı çıktı, hani bu her araçta olabilir belki ama araçtırdığım da motor sorunu yaşayanda çok olmuş.

sanırım ben tekrar dizel manuel imprasiv bir mazda3 bakacağım.

İlhan tarafından düzenlendi
Düzenleme: Konu harici mesaj metni (Satılık İlanı)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

8 dakika önce, emeknet :

Aracı Mersin'den alıp geldim İstanbul'a yol müsaitti hız denemesi yaptım 210a yakın bir hızı gördüm fakat yoldaki eğimden dolayı bunu yakalayabildim.

Genel olarak performans hissedemedim, yol tutuşu ve donanım özellikleri aracın görünüşüne kadar mükemmel,  ama performans beklentime cevap veremedi maalesef.

Şimdi işin en kötü yanı aracımı satınca ne alacağımı da bilmiyor ve içinden çıkamıyor olmam.

30bin km de 2015 ford focus baktık aracın volanı arızalı çıktı, hani bu her araçta olabilir belki ama araçtırdığım da motor sorunu yaşayanda çok olmuş.

bu arada reklama girmezse aracım bu; 289158008

Arabanızı F1 şanzuman ile kullanırsanız biraz daha ritim tutar sizi tatmin edecektir. Aslında araba hantal değil ama önceden kullandığınız araç seri bir yapıya sahipse ve turbo varsa sizi alt devirlerde tatmin etmeyen mazda3 benzinli hantal hissi verecektir. Ama tam tersi eski kasa benzinli kullanan çoğu insanı da tatmin eden bir araba olacaktır. Eski kasa dizel biraz daha seri ve turbo patlaması vs. işin içine girince insan keyif alıyor. Mazdanın bu motoru biraz daha güçlü yapıp emisyonu Türkiye için bırakıp verine makyajlı kasada daha seri bir araç getirmesi lazım. Bunu yapar mı bence yapmaz ama bir vw, ford vs yapacaktır. Focus benzinli otomatik alırsanız oda size hantal gelecek bilginiz olsun. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

çok doğru söylediniz Ali bey, focus dizel manuel alayım diyorum 2015 ama henüz net bir kararda veremedim. Evvela kendi aracımı satmalıyım, bakalım nasipte ne varsa o olacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

17 dakika önce, emeknet :

7 dakika önce, emeknet :

Yok hayır yapmadım.

Test sürüşü yapmış olsaydınız, yukarıdaki izlenimleri şimdi belki burada hiç konuşmayacaktık.

90 Bin küsür lira para vererek otomobil alıyorsunuz ve test sürüşü yapmıyorsunuz. Çok büyük cesaret...

Dizel Mazda 3 kullanıcısıyım, skyactiv mazda 3 ile arada uçuk bir fark yok.  Ali'nin dediği gibi anlık turbo/tork durumlarından ötürü performanslı gibi geliyor size. Dizel Mazda 3 ilede 210-250 Km hızları bulamayacağınızı biliyorsunuzdur zaten..Dizel Mazda 3 kullanıcısı olarak hiç tereddüt etmeden Skyactiv Mazda 3'ü alırım. 

Performans arıyorsanız bunu Ford Focus'ta da bulamazsınız..Ne Focus ne Mazda 3 performans araçları değiller. 

Ne diyeyim sizin için hayırlısı olsun inşallah. Allah gönlünüze ve bütçenize göre performanslı bir otomobil verir inşallah.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 dakika önce, emeknet :

Sıfır almadım İlhan bey, 74 bin verdim. Biraz zarar edeceğiz artık yapacak bir şey yok.

Anlaşılan kafaya koymuşsun, hayırlısı olsun :) O kadar dolu ve üstüne beklediğin performansda bir aracı sattığın fiyatlarda almak da zor diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

18 dakika önce, emeknet :

çok doğru söylediniz Ali bey, focus dizel manuel alayım diyorum 2015 ama henüz net bir kararda veremedim. Evvela kendi aracımı satmalıyım, bakalım nasipte ne varsa o olacaktır.

Focus  biraz konfora dönük yapılmış, ölçüleride nispeten geniş ben zorlandım bursaya giderken virajlarda, ancak performans istiyorsanız opel astra 136 lık alın, başka araç aratmaz... viraj direksiyon hızlanma 10 numara ancak focus kadar konforlu değil...

Bu yıl yılın otomobili Astra, performansçılar mutlaka denemeli...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 dakika önce, emeknet :

Sıfır almadım İlhan bey, 74 bin verdim. Biraz zarar edeceğiz artık yapacak bir şey yok.

Sıfır veya 2.el fark etmez..Sonuç itibari ile ha 90 bin küsür, ha 74 bin..Her ikisi de çok ciddi rakamlar bunlar. 2.elde almış olsanız Mazda bayisinde Mazda 3 testi yapabilirdiniz. Olan olmuş sizin için hayırlısı olsun...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

12 dakika önce, emeknet :

Ben sizin yerinizde olsam dizel mazda3 beklerim. Zaten araba aynı büyük ihtimal full donanımın manuali gelecek. Mazda3 kullanan kişilerin şunu iyi bilmesi lazım araba ilk üç vites oldukça konfor ve yakıta odaklanmış yapıya sahip. Ama 4,5,6 araba daha seri ve verimli siz satmak yerine bence f1 ile sürün kesinlikle verim alacaksınız. 

Not: ( Turbonun tadı ayrı ) :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Burak teşekkürler video yu izledim, testi de bizim buradan şile ye doğru yapmışlar. Aracımı uygun yazmama karşın gelen teklifler hep 70 bin olduğu için zaten şuan binmek durumundayım.

Ali bey, dizel mazda 105 beygir gelecekmiş, hatta bir kaç eksi yönü daha vardı konuşulanlar arasında ama hatırlayamadım şimdi. Evet turbonun tadı başkaymış kaybedince anlıyor insan. çok güzel çok şık araba bununda değerini satınca fark edeceğim onu da biliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir arkadaşımız da haftalardır cx3 almak icin fiestasının satılmasını bekliyor :( ben Mazda 3 aynı gün sattım. Yarisi satamadım takasa verdim. Biraz da kısmet işi. Aracın İkinci eli zayıf değil hangi aracı ederine vermek isterseniz zor gidiyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Alışmak için 1-2 ay daha bekleyin derim. Dizel ile benzinli motorların yapısı farklı olduğundan dolayı da olabilir bbu fark. dizelde ilk kalkış anında kafayı koltuk başlığına dayar, bu yalancı performanstır. Dizel 2. nesil mazda 3 ile, 3. nesil benzinli otomatik mazda 3 ün 0-100 hızlanma değerleri eminim çok yakındır. ayrıca yukarıda bir arkadaşımızın dediği gibi kulakçıklarla manuel olarak da değiştirebilirsiniz vitesleri. Daha fazla zevk verebilir öyle kullanımda. bir de performans istiyorsanız 4500 devir üstünü görmeniz şart. dizellerdeki gibi torku her bantta veremiyor.

Üzüldüm açıkçası, bu kadar güzel bir araçtan soğumanız... Fırsat verin kuzuya derim. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...