Jump to content

2013 Model Dizel Mazda 3- 28000 Km'de Tavsiyeleriniz Nedir ?

el_saka

Tavsiye Edilen Mesajlar

arkadaşlar bu aracı bir memur arkadaştan almak üzereyiz,araçta hata boya yok,tramer kaydı da yok,garantisi hala devam ediyor,lastikler yeni nokian line,ocakta muayeneye girmiş,bi bana servis bakımını yaptırmak var...ama bir lira biyüklüğünde 1-2 mm kalınlığında hafif boya paslanması olmuş tavanda dikizin bir karış gerisinde taş izi var...fiyat yoğun pazarlıktan ötürü net 50 lira,fikirleriniz benim için çok değerli ne dersiniz?ilk mazda aracım olacak hem acaba memnun kalacak mıyım?tecrübelerinizden faydalanmak isterim,şimdiden teşekkürler...

IMG_0763.JPG

touring(hız sabitleyici ve park sensörü de var)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2011 Yılından bu güne dizel Mazda 3 kullanıcısıyım.

18 Bin km'de 2..el almıştım, şu an 120 bin km'yi devirdim.

Bu güne kadar çıkardığı tek sorun 105 Bin km'de baskı balatam değişti,900+Kdv yaptırmıştım. 

100 Bin Km'de Triger değişimi var. Yanlış hatırlamıyorsam 1200-1300+Kdv idi.. Ben 115 bin km'de değiştirmiştim.

Bu modelde kullanılan dizel motor PSA'nın motoru. Aynı motor Ford-Volvo-Peugeot-Citreon ve Mazda'da kullanılıyor-du.

Bursa gibi bir şehirde ortalamanız sanırım 5.7 - 6.5 litreler arasında gezer. Tabi kullanım tarzınıza, süresine ve güzergahına göre bu durum değişiklik gösterebilir.

Fiyat konusuna gelince, ben 2.el piyasasından koptum.. Sıfırda ikinci elde aldı başını gidiyor, takip edemiyorum artık.

O küçük göçüklere ve boya zedelenmelerine zamanında müdahale edilmediği için paslanmış olsa gerek. Yapılmayacak şey değil, küçük göçük onarım merkezleri var..Rötuş boya ilede halledilebilir kanımca.

Aracınızın km'sini Tüvtürk muayeneden kontrol edin.

Bu arada kaç km'de araç ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar haftasonu iş bitecek gibi,az veya çok veya alınır alınmaz ne dersiniz?ben iyi gibi diyorum bu fiyata bu renk bu km???sizce...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Fiyat güzel bence de ama mide bulandırıcı detaylardan da bahsetmişsiniz. bunları takmam diyorsanız alınır bu araç

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
  • Yeni Oluştur...