Burak

Carbon Clean nasıl uygulanır ?

Carbon Clean daha önce de bahsi geçtiği gibi araçlarımızın yakıt püskürtme sistemi ve yanma odasında biriken kurumları temizlemek amacı ila uygulanan bir sistem.

Forumdaki bilgi kaybı olmadan önce bu konuda bir yazı yazmıştım ama uçtuğu için tekrar yazma gereği hissettim.

Aralık başında gittiğin Carbon Clean'in Türkiye Distribütörü Karbon Teknik firmasının sahibi Fatih Bey ile yaptığımız uzun sohbet sonucunda bu işlemin diğer kurum temizleme işlemlerinde hem mantık hem de uygulama olarak farklı olduğunu görüp ikna oldum.

Hemen ardından Kadosan da bulunan en yakın uygulama merkezine gidip bu işlemi yaptırdım. Uygulama merkezi bir Bosch Car Service. Sahibi Ahmet Bey bizi çok içtenlikle karşılayıp bu konuda forum üyelerimize bir indirim uygulamayı kabul etti. (Detaylar ekte)

Sonuç olarak yapılan şey öncelikle aracınızın yakıt pompasından gelen hortumun sökülerek pompa sigortasının çıkarılması. Bu yolla aracın benzin pompalaması engelleniyor. Sonra hazırlanan yakıt+carbon clean karışımı IMAGE_065 deki hazneye konuyor ve araç bu depodan besleniyor. Yaklaşık 20 dakika bu karışım ile çalıştırılıp bir süre dinlendiriliyor ve etkin maddenin daha iyi nüfus etmesi sağlanıyor. Sonra karışıma biraz daha carbon clean katılıyor ve araç devirli kullanılırken

bir yandan da emme manifolduna manifold temizleyici sprey sıkılıyor ve aracın tüm karışımı tüketene kadar çalışması sağlanıyor.

Bundan sonra istenilen şey aracınızı 100-150 km devirli kullanmak.

Kendi aracıma yaptıralı 1 aya yakın zaman oldu ve özellikle ilk 50 km den sonra gaza aldığım tepkilerde ciddi bir farklılık hissettim. Uygulamadan 1 hafta sonra benim eski aracımı (100.000 km de Ford Fiesta) götürdüm ve onda da ciddi bir geri kazanım hissettik. Arkadaşım motorunun artık daha sessiz çalıştığını söyledi.

Ekte diğer resim ve Ahmet Bey'in sitemiz için yaptığı özel fiyatları bulabilirsiniz

post-1-141695256203_thumb.jpg

post-1-141695256206_thumb.jpg

post-1-14169525621_thumb.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ahmet Bey'in sitemiz için vermiş olduğu teklif.

Unutulmaması gereken birşey var ki bu fiyat sadece Kadosan Bosch Car Service için geçerli.

22068_.pdf

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.