Jump to content

Bu Araç Alınır mı ? - V Ortak Konu

Mersinden_Ersin

Tavsiye Edilen Mesajlar

İkinci el konusuna pek hakim değilim de, "bel altı boya" muhabbetine, km nin yaşa göre düşüklüğüne ve galeriden olmasına kıllandım biraz, sizin yorumlarınız nedir? 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-lotus-motors-2006-model-mazda-3-296783495/detay

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 1,4b
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt
40 dakika önce, mersinden_ersin :

@İlhan abinin önerisiyle 6'lara da bakalım dedim, pek detay vermemiş ama bi kafamı kurcalamadı değil.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-orjinal-95.000-km-mazda-6-300714170/detay

Senelik 742 lira vergisi var kardeşim. Şahsen ben 1.nesil Mazda 3 alacağıma, 1.nesil Mazda 6 alırım. Tabi bu zevk ve renk meselesi..Herkesin otomobile bakış açısı ve beklentisi farklıdır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, mersinden_ersin :

@İlhan abinin önerisiyle 6'lara da bakalım dedim, pek detay vermemiş ama bi kafamı kurcalamadı değil.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-orjinal-95.000-km-mazda-6-300714170/detay

Ersin bağlantısını paylaştığım aracın sahibi forumdan tanıdık bir abimiz.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-sahibinden-orjinal-mazda-6-192800546/detay

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, mersinden_ersin :

İkinci el konusuna pek hakim değilim de, "bel altı boya" muhabbetine, km nin yaşa göre düşüklüğüne ve galeriden olmasına kıllandım biraz, sizin yorumlarınız nedir? 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-lotus-motors-2006-model-mazda-3-296783495/detay

Çok parlak yeni cilalanmış araçlara şahsen pek alıcı gözle bakmam cunku o parlaklığın altından bambaşka seyler cıkabilio .) Bu ilanda tek güzel sey LPG takılmamış olması.

mLzXX8.jpg(Resim boyutu: 148 KB)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

16 saat önce, mahirakman :

Fiyat konusunda sizi yanıltmak istemem. Ama bu fiyatlara çıktığımda ben direk 1.nesil Mazda 6 bakarım. 

2.İlan nispeten Km daha düşük. Sıkı bir pazarlıkla fiyat konuşulabilir...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

17 saat önce, mahirakman :

Km leri biraz yüksek bu fiyatlar için. Şayet 70bin km nin altında ve touring ve dynamic olursa alınır diye düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ilhan bey 2. ilan aslında cazip gibi ama donanım olarak yeterli gelmedi. 1. ilan için fiyatı düşürürse ve araçta bir problem yoksa almayı düşünüyorum. olmazsa mazda 6 fikrinizide değerlendireceğim. teşekkürler herkese

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

11 dakika önce, mahirakman :

ilhan bey 2. ilan aslında cazip gibi ama donanım olarak yeterli gelmedi. 1. ilan için fiyatı düşürürse ve araçta bir problem yoksa almayı düşünüyorum. olmazsa mazda 6 fikrinizide değerlendireceğim. teşekkürler herkese

İlk aracı Hb be galeriden olduğu için hiç ilgimi çekmedi..Donanım olarak karşılaştırırsanız evet haklısınız. Ben model yılı düşük km ve sedan olarak baz aldım verdiğini iki ilanda..

Alacağınız araçta lpg düşünüyor musunuz ?

Ben her daim Lpg'yi kendim taktırma taraftarıyım.

Lpg'li bir araç alacaksanız çok iyi kontrollerden geçilmesi gerekiyor..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

lpg taktırmayı kesinlikle düşünüyorum ve lpgnin mazdada hassas bir konu olduğunu okuyorum sürekli. donanımlı ve lpgsiz bir mazda için fiyatı biraz yukarı çekmem gerekecek yada başka bir modele yönleneceğim. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

45 dakika önce, mahirakman :

lpg taktırmayı kesinlikle düşünüyorum ve lpgnin mazdada hassas bir konu olduğunu okuyorum sürekli. donanımlı ve lpgsiz bir mazda için fiyatı biraz yukarı çekmem gerekecek yada başka bir modele yönleneceğim. 

Lpg'siz daha hesaplıya bulabilirsiniz. Ama şu an okullar tatil oluyor, yaz geldi..İnsanlar tatile filan gidecek bayram öncesi rakamlarda bir yükseklik olabilir. Zaman sıkıntınız yoksa muhakak kısmetinizi bir şekilde buluyorsunuz. 

Mazda haricinde olacak ise yine Japon markasından şaşmayın derim..Mazda Honda Toyota 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

evet şu an honda jazz aklımda. dediğiniz gibi aktif bir döneme giriyoruz ama o kadar vaktim yok. en kısa zamanda bulmalıyım. fikirleriniz için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

20 dakika önce, mahirakman :

evet şu an honda jazz aklımda. dediğiniz gibi aktif bir döneme giriyoruz ama o kadar vaktim yok. en kısa zamanda bulmalıyım. fikirleriniz için teşekkürler.

Eski bir Honda Jazz kullanıcısıyım. "B" segmentinin en keyifli otomobillerinden birisidir. Lpg'ye bence gerek yok, çünkü çok ekonomik. 32-33 Litre yakıt şehir içi minimum 450-500 km kesin yapabiliyordum..Şehirler arasında 32-33 litre ile 700-750 km'leri çok rahat görüyordum.

Lpg tamamen tasarrufunuza kalmış bir durum. Çok çok fazla km yapıyorsunuzdur ihtiyaç derim.

B Segmenti olmasına rağmen, bagaj hacmi "C" segmentinde olan bazı araçlardan bile büyüktür bagaj hacmi. İç hacmi çok kullanışlı geniş ferah bir araçtır.

Bendeki 2006 Model Jazz Elite Cvt idi..2012 yılında kasa yeniledi yanlış hatırlmayorsam..Buradaki şanzıman değişmişti, pek önermiyorlardı bu şanzımanı aklınızda bulunsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

en iyisi cvt şanzıman diyoerlar 2009-2012 arası ishift sanzımana geçmiş sonra tekrar cvt ye dönmüş ve dediğiniz gibi çok ekonomik bir araç ve şu an cazip olan bu görünüyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2. ilandaki gri daha temiz duruyor, LPG'siz ve kazasız. Fiyat konusunda birşey diyemem. Ancak temiz bir aracın fiyatı hiçbir yerde düşük olmaz. 2.ilanda km'nin orj old iddia ederken aracın kaçıncı sahibi old eklemesi de iyi olurdu. Aracın ilk veya ikinci veya bilemedin üçüncü sahibiyse öyle iddia edilebilir ancak kaçıncı sahibi olduğunu belirtmemiş. Hangi aracı alıyorsan al, sahip geçmişini incelemek şart.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@PekosBill'den gelen soru;

Şu 3 araç hakkında uzman görüşüne ihtiyacım var. fikrinizi belirtirseniz epey yardımcı olacak

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-acil-satilik-307514174/detay

41,750 son dedi, sag arka çamurluk degişik park esnasında vurmuş tramerde 740 tl bu yüzden.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-is-kuracagim-icin-acil-satilik-mazda-3-307505050/detay

44 e tamam dedi, bundada geri giderken sürtünmeden kaynaklı stop lambası degişik ve tamponda lokal boya var, tramerde o yönde

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-ilk-sahibinden-cok-temiz-2011-51-000-km-mazda-3-imp-otm-307445008/detay

plaka kalapı ama sahibiyle görüştüm herkes kapattıgı için kapattım açayım bari dedi. bi sıkıntısı yokmuş, sol arka kapıda bi çizigi ve tamponlarda ufak tefek çizikler var. son 46 olur dedi ama 45,5 hatta 45 e bırakabilir 

fikrinizi belirtirseniz sevinirim, teşekkürler şimdiden 

1-2 Kuruş fazla olsun, ama impressive. Donanım olarak daha yüksek...Her şeyi geçtim sunroof var. Km'si daha düşük..Tramer, tuvturk ve servis kayıtlarına bakıp kontrol etmek lazım. Aracı ama görmekte fayda var derim. Diğerlerini Touring oluşundan ötürü direk eledim...Tabi sizin İzmir'de oluşunuzdan ötürü bu durum nasıl olur bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

haklısınız tüm oklar impressive den yana aslında ama alması satması sigortası falan derken 48 i bulacak ve onuda şu anda çıkarmak benim dengeyi bozar sanırım biraz. teşekkür ederim tavsiyeniz için :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Muğladaki beyaz hb güzelmiş,  en iyisinden lpg var, navigasyon  ekran da var.. hb tam keyif aracı, lpg litresi inmiş 1.89  tl,PO da... benzin ile yarı yarıya tasarruf var...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

28 dakika önce, emregc :

Muğladaki beyaz hb güzelmiş,  en iyisinden lpg var, navigasyon  ekran da var.. hb tam keyif aracı, lpg litresi inmiş 1.89  tl,PO da... benzin ile yarı yarıya tasarruf var...

Vay @emregc hoş geldin.

O araç benim dikkatimi çekti..Lakin touring+hb oluşundan ötürü eledim. Birde @PekosBill'in yaşını baz alarak evli/çocuklu baz aldım :D Aile otomobili olarak ne bileyim sedan bagajlı araba daha kullanışlı oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.

• Yeni Oluştur...