Ali

Mazda2 Euro NCAP testi

Bu konuda 41 ileti var

nice, i was just wondering the other day if the 2 had made it to show room floors over here yet? i want to check one out as i really like the pictures i've seen of it.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

We hope it to arrive in 2008 as Mazda Europe takes over the operation in Turkey.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

can't wait to see one. i need to find the Mazda dealer here in Adana. i know you gave us the address, just need to find it.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

we hope it is. we'll need to get our fix every now and then checking out the new models and hopefully checking out some parts. we've seen euro rain guards that blend in nicely with the car lines we want to possibly get. so hopefully the dealer is still here and we can find some cool things.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar başka bir forumda da tartışma konusu bu, şunu iyi bilelim bu testler her aracın kendisine eşit ağırlığa çarptırılması ile yapılıyor, yani yıldızlar kendi sınıfı içinde geçerli.... Bu da yolda çarpışmak için kendi sıkletinize uygun rakip bulacaksınız demek oluyor....:)

Mazda 2 sahiplerine sesleniyorum :D , benimki 5 yıldız onlar 4 diye Mazda 3 lere girmesinler, yazık ederler kendilerine....

Şaka bir yana Mazda'da bu işleri öğrenmeye başladı galiba, gerçi 5 yıldız alan araç İspanya'da üretiliyor, muhtemelen İspanyollar pistonlamıştır ama olsun yine de iyi....

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Güvenlik olayının yapılamayacak bişeyi yok Selman Abi, Japon Honda 300'le çarptığında sürücünün içinden yürüyerek çıkabileceği F1 araçları yapıyo sonuçta. Tamamen maliyetle ilgili bişey, zira mühendislikle ilgili herhangi bi konuda Japonların kotaramayacağı bişey olacağını sanmıyorum...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Valla Ralf 2 sene önce geri geri duvara çarpmıştı yaklaşık 250'yle filan, bikaç hafta dinlenip düzelmişti. Schumi 99'da mıydı neydi dümdüz duvara girdi bi tek bacağını kırdı, ki ondan sonra büssürü gelişme oldu...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Valla Ralf 2 sene önce geri geri duvara çarpmıştı yaklaşık 250'yle filan, bikaç hafta dinlenip düzelmişti. Schumi 99'da mıydı neydi dümdüz duvara girdi bi tek bacağını kırdı, ki ondan sonra büssürü gelişme oldu...

Hani 300 :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kanada GP sinde Kubica yaklaşık 288 km hızla duvara toslayıp 75G ye mağruz kaldı ve sağ kurtuldu ...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kanada GP sinde Kubica yaklaşık 288 km hızla duvara toslayıp 75G ye mağruz kaldı ve sağ kurtuldu ...

Hani 300 :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

75G diyorum sen halâ 300 diyorsun :D

Ben zaten başından beri ölür demiyorum ki, dalak kopar diyorum... :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Nisanda Mazda tanıtım manıtım bi şey yapmayacak mı? Bir recepsiyon felan verse de bizi de çağırsa hayrına. Yönetimden isterük.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Güvenlik olayının yapılamayacak bişeyi yok Selman Abi, Japon Honda 300'le çarptığında sürücünün içinden yürüyerek çıkabileceği F1 araçları yapıyo sonuçta. Tamamen maliyetle ilgili bişey, zira mühendislikle ilgili herhangi bi konuda Japonların kotaramayacağı bişey olacağını sanmıyorum...

Fakat Civic'le 2. defa katılmalarına rağmen yine 4 yıldız aldılar  ;D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Maliyet hesabı bence yaw, Civic 4 veya 5 yıldız, öyle ya da böyle satıyo, üstünde daha fazla zaman harcayıp maliyetini niye artırsınlar ki?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Dalak kopartan hız değil ivmedir ;)

Abi gözünü seveyim bana açıklasana şu ivme olayını, adam 280le gidiyo(sabit hız), okey şu anda ivme yok...

Ama sonuç itibariyle bu 280le giden adamın (duvara koyduğu an sonrasında) çok büyük bir ivmeyle hızı sıfırlanıyor, bu hız sıfırlanması esnasında salkım üzüm gibi duran dalağı bulunduğu boşluktaki karşı duvara çarpıyor ve kopuyor.

Yani adamın hızı olmasaydı, ivmeside olamayacaktı...

Not: Hız sabitken ivme yoktur.

Teenkyuu :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.