Jump to content

Mazda2 Euro NCAP testi

Ali
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Mazda 2 Euro NCAP testinden de başarıyla ayrıldı toplamda 34 puan alan mazda 2 5 yıldız almayı başardı çocuk güvenliğinden 37 puanla 4 yıldız yaya güvenliğindense 18 puanla 2 yıldız aldı..

http://www.euroncap.com/tests/mazda_2_2007/306.aspx

Edit: Başlık değiştirildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 40
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

13

• Superas

7

• OveRMinD

7

• Selman

5

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

we hope it is. we'll need to get our fix every now and then checking out the new models and hopefully checking out some parts. we've seen euro rain guards that blend in nicely with the car lines we want to possibly get. so hopefully the dealer is still here and we can find some cool things.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar başka bir forumda da tartışma konusu bu, şunu iyi bilelim bu testler her aracın kendisine eşit ağırlığa çarptırılması ile yapılıyor, yani yıldızlar kendi sınıfı içinde geçerli.... Bu da yolda çarpışmak için kendi sıkletinize uygun rakip bulacaksınız demek oluyor....:)

Mazda 2 sahiplerine sesleniyorum :D , benimki 5 yıldız onlar 4 diye Mazda 3 lere girmesinler, yazık ederler kendilerine....

Şaka bir yana Mazda'da bu işleri öğrenmeye başladı galiba, gerçi 5 yıldız alan araç İspanya'da üretiliyor, muhtemelen İspanyollar pistonlamıştır ama olsun yine de iyi....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Güvenlik olayının yapılamayacak bişeyi yok Selman Abi, Japon Honda 300'le çarptığında sürücünün içinden yürüyerek çıkabileceği F1 araçları yapıyo sonuçta. Tamamen maliyetle ilgili bişey, zira mühendislikle ilgili herhangi bi konuda Japonların kotaramayacağı bişey olacağını sanmıyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla Ralf 2 sene önce geri geri duvara çarpmıştı yaklaşık 250'yle filan, bikaç hafta dinlenip düzelmişti. Schumi 99'da mıydı neydi dümdüz duvara girdi bi tek bacağını kırdı, ki ondan sonra büssürü gelişme oldu...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla Ralf 2 sene önce geri geri duvara çarpmıştı yaklaşık 250'yle filan, bikaç hafta dinlenip düzelmişti. Schumi 99'da mıydı neydi dümdüz duvara girdi bi tek bacağını kırdı, ki ondan sonra büssürü gelişme oldu...

Hani 300 :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Nisanda Mazda tanıtım manıtım bi şey yapmayacak mı? Bir recepsiyon felan verse de bizi de çağırsa hayrına. Yönetimden isterük.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Güvenlik olayının yapılamayacak bişeyi yok Selman Abi, Japon Honda 300'le çarptığında sürücünün içinden yürüyerek çıkabileceği F1 araçları yapıyo sonuçta. Tamamen maliyetle ilgili bişey, zira mühendislikle ilgili herhangi bi konuda Japonların kotaramayacağı bişey olacağını sanmıyorum...

Fakat Civic'le 2. defa katılmalarına rağmen yine 4 yıldız aldılar  ;D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dalak kopartan hız değil ivmedir ;)

Abi gözünü seveyim bana açıklasana şu ivme olayını, adam 280le gidiyo(sabit hız), okey şu anda ivme yok...

Ama sonuç itibariyle bu 280le giden adamın (duvara koyduğu an sonrasında) çok büyük bir ivmeyle hızı sıfırlanıyor, bu hız sıfırlanması esnasında salkım üzüm gibi duran dalağı bulunduğu boşluktaki karşı duvara çarpıyor ve kopuyor.

Yani adamın hızı olmasaydı, ivmeside olamayacaktı...

Not: Hız sabitken ivme yoktur.

Teenkyuu :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...