Jump to content

3.Nesil Mazda 3 Kaza Sonrası, Bagaj Kapağındaki Hasar

61kdeniz
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

merhaba arkadaşlar dün itibariyle yalovadan izmire giderken bursa çıkışında durağan trafikte arkadan tır aracımıza çarptı sonuç resimlerdeki gibi servis olarak ya izmir yada dönünce kocaeli götürmeyi planlıyoruz sizinde düşüncelerinizi merak ediyorum hangi servis iyidir bu bagaj vakumla geçer mi ?

IMG_6964.JPG

IMG_6965.JPG

IMG_6966.JPG

IMG_6970.JPG

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhabalar, öncelikli olarak çok geçmiş olsun, Allah beterinden korusun hepimizi. :nazar:  :dua:

Söz konusu aracın kaportası/sacı olunca fotoğraflardan yapılabilir yada %100 değişim gerektirir diye yorum yapmak çok zor. Kendimden örnek vereyim bana sağımdan bir minibüs çarpmıştı. Tam orta direğin olduğu kısımdan darbeyi aldım. Ön kapı ve arka kapı darbe aldı.

o7933q.jpg

Minibüsçü bayağı düzgün ve efendi birisiydi..Trafik sigortamı bozmak istemiyorum, bir ekspertiz yaptıralım aracınıza. Duruma göre ben kendim karşılarım hasarınızı dedi..En yakın servise gittik 2 kapıda değişecek dendi..Hal böyle olunca minibüs sürücüsü ben trafik sigortamı kullanayım o zaman dedi.

Bende aracımı doğru kendi servisim olan Evo'ya  götürdüm. O değişecek dedikleri kapıyı onarmaları 5 dakikalarını almış. :)

Ama arka kapım değişti..Görünürde çok bir şey yokmuş gibi görünsede. Yeni nesil otomobillerde ince ama mukavemetli sac kullandıkları için, bu tip kaporta onarımlarının zorlaştığını dile getirmişti servis. Bu kapı onarılmasına onarılır..Ama ne ortaya çıkan eserden ve işçilikten ne biz memnun kalırız ne de sen abi demişlerdi. Bu konuda hassas ve titiz olduğumu biliyorlar. Değişimi direk ben isteyip onaylamıştım.

Tampon gibi plastik aksamlarda oluşan göçükleri çok kolay gideriyorlar..Isıtıp ama vakım ama bir iki çekiç darbesiyle düzeltiyorlar.

Şimdi sizin bu hasar sonrası başka yerleri kasmış mı ? İçeride bagaj menteşe/amortisörleri vs ne durumda hepsine bakılması lazım. Şimdi bagajı yaparlar, görünürde olur. Ama bir yağmurda bagajınıza su dolar.. O yüzden bunu kestirmek çok zor. Kaporta servisi iyi olan servisi tercih etmenizi öneririm. Ben bu konuda çok şanslıydım kaporta/boya konusunda hiç bir sıkıntı yaşamadım bu güne kadar.

Tekrar geçmiş olsun..

Tavsiyem İzmir'e gidip gelin..Hiç oralarda bu işle uğraşmayın. Ya bu işi Haldız'da halledin, yada İstanbul'a gelin derim..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

çok geçmiş olsun Allah daha beterinden korusun. Bana vakum ile düzeltilebilir gibi görünmedi ne yazık ki. Özellikle logonun olduğu kısımlarda göçme hayli keskin bir şekilde. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

teşekkürler arkadaşlar Allah beterinden korusun hepimizi bugun izmirdeki mazda bayide baktıracağız expert raporu için  ona göre değişim için kocaelideki haldıza götürmeyi planlıyoruz zaten aracı satmak için değil uzun süreli binmek için almıştık parça değişimi olacak

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Büyük geçmiş olsun... Kapıları ve bagaj kapağı gibi parçaların değişimleri en iyi varyant olarak söylemişlerdi serviste... Çekiçle yapılan düzeltmelerde macun çekileceği için kısa dönemde olmasa bile uzun dönemde macunun atma kırılma vs. durumları kesinlikle oluyormuş... Çünkü kapılar ve bagaj kapağı her açılıp kapatıldığında bu parçalarda oluşan titreşim bile macunun atmasına sebep oluyormuş....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Cok gecmis olsun. En zahmetsiz sekilde halledersiniz insallah. Boyle bir durumda yapacak hicbir sey yok ama ben hep durdugumda onumdekiyle bir tampon boyu bosluk birakiyorum. Arkamdaki hizli geliyorsa yavas yavas ilerliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikle geçmiş olsun. En iyisi diğer arkadaşlarında söz ettiği gibi parçaları yenileriyle değiştirmek. Sacların köşeli kısımları darbe aldığında vakumla tam olarak düzeltilemiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, 61kdeniz :

teşekkürler arkadaşlar Allah beterinden korusun hepimizi bugun izmirdeki mazda bayide baktıracağız expert raporu için  ona göre değişim için kocaelideki haldıza götürmeyi planlıyoruz zaten aracı satmak için değil uzun süreli binmek için almıştık parça değişimi olacak

Ekspertiz sonucu ne çıkarsa çıksın..Bence bu işlemi oturduğunuz yere yakın yerde yaptırın. Oldu ya bir sorun yaşadınız teslimat sonrası. En azından mesafe yakın muhatap bulursunuz. 

Tüm evrakları eksiksiz tamamlamayı unutmayın. Tutanak her iki tarafında imzasının olmasın bakın....Bol fotoğraf, karşı tarafın ehliyeti, ruhsatı, sigortası. Kaza yeri mevki belirtilsin tutanakta.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi hiç düsünmeden deiştir derim için kafan rahat eder sakın onarım macun felan cektirtip yaptırma eskisi gibi olmayacak benim 626 aracıma volvo jip çarpmıştı geçen sene arka tampon vede bagaj kapağım deişti acıbadem merser mazdada onarım yapıldı eskisinden daha iyi oldu sanada tavsiyem.deişim olacaktır eskisi gibi kullanır gönül rahatlığıyla binersin inşallah allah birdaha yaşatmasın böyle kazalar ama biz nekadar dikkat edsekte gelip vuruyorlar engel olamiyoruz küçük kazalar büyüklerini engellermiş kolay gelsin

GALAXY J7

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Zaten yeni model araçlarda kaportaları ellerinden geldikçe girinti ve çıkıntılarını fazla fazla yapıyorlar ki kaporta işçliği yerine direk değişim yapılsın parçadan kazansınlar diye...  İyi tarafı bu girinti ve çıkıntılar araçları daha seksi göstermesi O0

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

herkese teşekkür ederim bugün abimle görüştüm izmir deki mazda yetkilisine gitmiş çok kötü bir izlenim almış kimse ilgilenmemiş hatta yeni müşteri gelmiş abim anlatmış :D sadece ekspertiz  raporu tutturmuş büyük ihtimalle geçen bakımda gittiğimizde bizimle ilgilenen haldıza götürmeyi düşünüyoruz 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu tür carpıkları gayet iyi düzelten kaportacılar var. İyi kaportacı yoksa değişim. Bursa'da 2005'te Peugeot'uma benzer şekilde carpmışlardı. Yollarda özellikle trafik aniden yavaşlamışsa hemen 4'lü çakarı yakarım ki arkadan gelen farketsin diye. Bazen de frene basıp cekerek dururum ki fren ışıkları yanıp sönerek sinyal versin diye. Her halukarda ucuz atlatmışsın. Esasen bagaj ve arka tampon değişse de tamir de edilse 2. planda olan parçalar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

15 saat önce, 61kdeniz :

Kardeşim çok geçmiş olsun yarın sabah saatlerinde müsait olunca beni ara Haldız iyidir Fahrettin abi ile konuşup neler yapılabilir detaylı öğreniriz .. Tekrar geçmiş olsun 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

uploadfromtaptalk1464971954385.jpg

Öncelikle geçmiş olsun

Aynı olay benimde başıma Ozdilekten bir önceki lambalarda ışıkta beklerken geldi. Arkadan carptilar.

Ben Haldizda yaptırdım. On numara iş çıkardılar. Tanıdıkları çok iyi bir göçük ustası var. Bagaj kapağı boyanmadan çok güzel duzeltildi. Tampon değişti.

Eğer giderseniz servis müdürü Fahrettin beye selamımı söylerseniz sevinirim.

Ben Yalova dan Harun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...