Jump to content

140'dan Sonra Sarsıntı Sorunu (Familia)

pepe
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

323 98 mazdam 140 km yi geçtikten sonra hatrı sayılır bir biçimde sarsılıyor 140 kadar hiç bir şey yok

nedeni nedir?Görüşlerinizi bekliyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hayır abi sadece yüksek hızlarda o da 140 tan sonra 140 kadar hiç problemsiz devam ediyor sonra birden araba komple sarsılıyor acaba ne olur diye 180 e doğru yol aldım ama araba kendinden geçti ben de ürküp bıraktım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bence motorla ilgili değil.. yoksa atıyorum her 5000 devire geldiğinde araç aynı sarsıntıyı yapması lazım ...  :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bir rot balansçı yolu gözüküyor sana...

jantlar eğri olabilir, balansı bozulmuş olabilir,lastiklerin tabanları bozulmuş olabilir,az bir ihtimal jantların içine çamur birikip balans yaptırabilir...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bir rot balansçı yolu gözüküyor sana...

jantlar eğri olabilir, balansı bozulmuş olabilir,lastiklerin tabanları bozulmuş olabilir,az bir ihtimal jantların içine çamur birikip balans yaptırabilir...

Benim de aklıma gelenlerin tümünü sıralamışsın ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hepeinize çok teşekkürler bende lastik veya rotlardan olduğunu düşünüyordum  çünkü ilk vitesler ve onların yüksek devirlerinde bir problem yaşamıyorum ama yine de motorla ilgili bir şey olabilir mi diye sormak istedim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim arabada gaza basınca sarsıntı var, rot başlarında boşluk mu ne varmış, lastikçi söylemişti...

O jantlar olduğu sürece daha çok rotcuya gidersin .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yok yaw lastik değiştirdim, Kumho'lardan memnun diildim, sonuçta ucuz etin yahnisi hesabı...

Açar mısın biraz daha.. ???
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kumholar iyidir.Sen 18 jant kullanıyorsun.Yanak genişliği tahminen 40-45 civarıdır.Lastiğin esneme yapmıyor,üstelik arabayı alçalttın.Bence rot problemi yaşaman çok normal

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...

Benim de aklıma gelenlerin tümünü sıralamışsın ;)

bende katılıyorum..120 den sonra başlayıp150 ye kadar torpido resmen zıplıyordu..ilk başlar çok korktum ama daha sonra alıştım..biraz sabrettikden sonra 160 a gelince kesiordu..
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...