Jump to content

3. Nesil Mazda 3 Seramik Kaplama

bayfeynmann
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Bu işlemi İzmir Yeni Otomotiv yapmıyordur bence. Anlaşmalı oldukları bir yer vardır, orada yaptırıyorlar olsa gerek.

Kendileri yapıyorlarmış anlaşmalı bir yer değil

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

13 dakika önce, eshotcu :

Kendileri yapıyorlarmış anlaşmalı bir yer değil

O zaman iyi düşünün, taşının öyle yaptırmaya karar verin derim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben yapılan uygulamayı gördüm. İlk önce pasta ve cila ile başlanıyor sonra araba yıkanıyor ve temizleniyor. en son seramik uygulamaya geçiliyor ve sürdüklerini 1 dakika içinde silmeleri gerekiyor silmezlerse leke gibi izler kalıyor. öyle 2 günlük iş yok ortada ama yinede siz bilirsiniz.

fiyat ne verdiler?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

38 dakika önce, eshotcu :

Vallahi yalan değil bende bayadır düşünüyorumemoji1.png

Belki işlerini gerçekten layığı ile yapıyorlardır. Ama asıl uzmanlık alanları ve işleri, yetkili servis hizmetleri olan tamir/bakım/onarım. O yüzden bu tarz şeylerde dikkat ederim ben. Yani kebapçıda pide yemem, pideyi gider pidecide yerim. :D Ramazan Ramazan böyle bir örnek olmadı ama. :geyik:

Bu uygulamalar en iyi preimum markaların servislerinde yapılıyor. İyiler ama bir o kadarda pahalı olabiliyorlar dışarıya göre. Ama işlerini layığı ile yapıyorlar diyebilirim. Çünkü kendi bünyelerinde ya anlaşmalı oldukları yada franchise bayiliklerini aldıkları oto kuaför uygulamalarını yapan bir birim/bölüm oluyor. Bu kişilerin işi sadece, oto kuaför hizmeti. Hal böyle olunca hizmet daha kaliteli oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, Koray74 :

Ben yapılan uygulamayı gördüm. İlk önce pasta ve cila ile başlanıyor 

Sıfır bir araca neden pasta uygulaması yapılır anlamış değilim. Bence mahsurlu.

Seramik kaplama bende yaptırdım.Şuan markasını söyleyemeyeceğim hatırımda değil ama ürün Japon malı.

İki şişe kullanıldı.Şişesi bizim paramızla 180 Lira.

Uygulama birkaç saat sürüyor.Sonrasında ise sürülen malzemenin sertleşmesi ve boyaya tam olarak oturması için 24 saat süre gerekli.Bu süre zarfında aracın gölgede ve tozdan kirden uzak mümkünse kapalı bir yerde beklemesi gerekiyor..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

seramik kaplama yapacak arkadaşlar, boşa cuvalla para vermeyin. piyasada seramik kaplama cok zor, boyayı bozarsın diye bir ınanış hakim, aldanmayın, ben açıkcası uzun uzun araştırdım, uygulama videolarını ızledım, kendim yaptım seramik kaplamayı. cok zor değil. sadece bir kaç püf noktası var. en onemlı noktalardan bırıde  tozsuz kapalı alan. ( avm lerin otoparkı bence uygun :)  )

seramik sıvısını uyguladıktan sonra ortamın sıcaklıgına gore bekleme suresı onemli. orneğin ortam 30 derece ise 1-2 dakika, 20 derece ise 3-4 dakika 10 derece ise 5-7 dakika beklenecek. zaten uygulama yaparken hıssediyorsunuz silme zamanını.

sonrasında aracın 2-3 gun beklemesıne falan gerek yok. sadece 24 saat su gormeyecek, 1 haftada araba yıkanmayacak.

linkteki ürünü 38 dolara profesyonel set aldım uyguladım. fiyatlar sürekli değişken, takip edip kampanyada iken almak mantıklı, boşa para vermeye gerek yok. firmanın seramik ile ilgili çeşitli urunlerı var, incelenebilir.

http://tr.aliexpress.com/item/automotive-detailing-coating-car-paint-detailing-coating-exterior-car-detailing-new-car-detailing-coating-Professional-Set/32249619934.html

buda ayrıntılı uygulama videosu ve testi.

https://www.youtube.com/watch?v=k4SYAaGJQMk

seramik kaplama için oncesınde boyadaki kılcal cızıklerı almak ıcın pasta cıla uygulaması yapılıyor. egerkı aracınızın pasta cılaya ıhtıyacı yoksa dırek seramıgı uygulayabılırsınız.

uygulama sonrası resmınıde eklıyorum, parlak - ayna efekti.

IMG_3987.JPG

IMG_3975.JPG

IMG_3981.JPG

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

17 saat önce, Efebey :

Sıfır bir araca neden pasta uygulaması yapılır anlamış değilim. Bence mahsurlu.

Seramik kaplama bende yaptırdım.Şuan markasını söyleyemeyeceğim hatırımda değil ama ürün Japon malı.

İki şişe kullanıldı.Şişesi bizim paramızla 180 Lira.

Uygulama birkaç saat sürüyor.Sonrasında ise sürülen malzemenin sertleşmesi ve boyaya tam olarak oturması için 24 saat süre gerekli.Bu süre zarfında aracın gölgede ve tozdan kirden uzak mümkünse kapalı bir yerde beklemesi gerekiyor..

Sıfır araç diyorsunuz da benim aracım 2015 mayıs çıkışlı. Ben arabayı mart 2016 da aldım, ve bu araba yaz ve kış gördü. sıcak yağmur ve kar kapalı alanda muhafaza edilmemiş. Sanırım seramik kaplama öncesi bu işleri yapıyorlar diye düşünüyorum. Piyasada fiyatlar 2000 tl ye kadar çıkıyor. 

Seramik işlemini yaptırdıktan sonra araca film de kaplattım. O sırada çırak arabanın ön kapısını hızlıca açıp alüminyum pencerenin köşesine öyle bir vurdu dedim yandık ama baktık ki hiç bir şekilde ne bir iz ve ya göçme olmadı. Denemeyi yapmış olduk böylelikle. Çünkü istersen demir anahtarla deneme yapabiliriz demişti.

Kısacası ben gayet memnun kaldım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...
23.06.2016 at 14:06, Koray74 :

Ben yapılan uygulamayı gördüm. İlk önce pasta ve cila ile başlanıyor sonra araba yıkanıyor ve temizleniyor. en son seramik uygulamaya geçiliyor ve sürdüklerini 1 dakika içinde silmeleri gerekiyor silmezlerse leke gibi izler kalıyor. öyle 2 günlük iş yok ortada ama yinede siz bilirsiniz.

fiyat ne verdiler?

23.06.2016 at 22:22, Bora Yetkin :

İstanbul anadolu yakasında seramik kaplama için nereyi tavsiye edersiniz?Kuşlarla başım dertte cırcır olmuş gibi hepsiemoji5.png

hocam fenerbahce stadın orada meguıars var ama ben ust duzey seramık dersenız acıbadem detail works 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...