Jump to content

Mazda 626 Çekiş Çok Düşük

Dawence
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Forum da konuyla alakalı bir kaç şikayet var fakat okuduklarım 90-91 model araçlar. 94 mod 626 hb aracım dün üst kapak jonta değişimi oldu. Eski haliyle aynı çekişte ben çekiş düzelir diye beklerken. Değişen bir şey olmadı arkadaşlar.... Araç düz yolda bile yaz yemiyor yani yokuş çıkmayı denedim %40 eğimli yokuşu 2 ile çıkmadı ortalama hızım 40 civarı iken bayram da izmir den antalya ya gitmeyi düşünüyorum araç yüklüyken torosları çıkması imkansız... Hararet normal yağı suyu var daha yeni usta herşey tamam dedi... çalışmasında sorun yok benzinde rolanti 1.500 civarı lpg de 900 civarı ateşleme de sıkıntı var ama bu şekilde uzun yola çıksam sıkıntı yaşarmıyım. bayram dan sonra elden geçirilecek araç ama planlarım aksamaması için biraz risk alsam başım ağrır mı ???  Tavsiye ve yorumlarınızı bekliyorum.......

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

59 dakika önce, zealot :

bence acil bi yetkili mazda servisine uğra.   

adam gibi teşhis koysunlar.  

buradan  o var mı. şu şöyle mi diye soru cevap  yapana kadar bayram gelir. 

bayram yoğunluğundan kimse ilgilenmiyor...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 hafta oldu 91 626 ya lpg taktıralı bendede benzinde 1000- 1.500 lpg de düşüyor titreme oluyor usta 900 km yap gel ayarı yapılsın düzelir demişti bir lpg ustasına götürünce

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

900 km yapmaya ne gerek var beklemeye gerek yok gid ayar yaptır değerler çok tuhaf geldi bana benzindede lpg dede aynı olmalı normalde

GALAXY J7

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ateşleme sorunu olabilir,  uygun olmayan buji ve kablosu, distribütör kapağında çatlak, tevzi makarası temas eden metalin oksitlenmesi, distribütör içene sızan yağ gibi şeyler. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bayram dan sonra tosun ustaya götüreceğim bayram tatilim iptal oldu sorun değil. Hissettiğim şey gaz ayarıyla alakalı değil lpg ci enjektörleri kabloları felan hepsini temizledi. araç 140 ı geçmiyor, sağlam bi yokuş gördümü tek kişiyken bile zorlanıyorsa ailem le birlikte yola çıkılmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1991 mazda 626 sahibiyim. Sanayi deneyimim çok azdır. radyatör suyunun 20 günde bi boşalıyor olması nedeniyle yetkili servise gittim. Yetkili serviste yaptırdığım işlem sızıntı yapan hortumun değiştirilmesi ve avans ayarı yapılması idi. Servisten çıkıp giderken çekiş ciddi şekilde iyileşmişti.  Ateşlemede sıkıntı var demişsiniz zaten. bu sorunu çözdüğünüzde çekişin iyileşeceğini düşünüyorum. iyi bir usta bilmiyorsanız eğer yetkili servise gitmeniz daha iyi olur. Bu arada conta değişiminin ne kadar maliyeti var.? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 saat önce, boreas :

1991 mazda 626 sahibiyim. Sanayi deneyimim çok azdır. radyatör suyunun 20 günde bi boşalıyor olması nedeniyle yetkili servise gittim. Yetkili serviste yaptırdığım işlem sızıntı yapan hortumun değiştirilmesi ve avans ayarı yapılması idi. Servisten çıkıp giderken çekiş ciddi şekilde iyileşmişti.  Ateşlemede sıkıntı var demişsiniz zaten. bu sorunu çözdüğünüzde çekişin iyileşeceğini düşünüyorum. iyi bir usta bilmiyorsanız eğer yetkili servise gitmeniz daha iyi olur. Bu arada conta değişiminin ne kadar maliyeti var.? 

Son çare o olacak galiba... Ben biraz tuzlu yaptırdım, 1800 tl üst kapak değiştirdim. Aracın çekişini bugün artırdım. Katalizör ü iptal ettirdim. Hissedilir bir artış var lakin ciddi bir ses artışı var araba kükrüyor resmen. :D:D:D 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

09.07.2016 at 22:47, aurora :

@Dawence, Tosun Usta'ya gittiniz mi? Son durum nedir?

Araç Tosun usta sayesinde düzeldi. Segmanlar da sıkıntı varmış.Sorun çözülmüştür....Ama merak ettiğim bizim araçların 0-100 değeri

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...