opr

Gaz Kesme Sorunu (1999-2001)

Bu konuda 57 ileti var

arkadaşlar aranıza yeni katıldım 99 323 sedan sahibiyim

fakat bir sorunum var belki burda anlayan yada daha önce yaşayan birileri olmuştur

aracımı alalı yaklaşık 10 ay oldu motorda sorun yoktu fakat geçen ay lpg taktırdım takan usta tecrübe sırsında aracın ani gaz kesmesi yaptığını bunun benz,ndede yaptığını söledi uzun uğraşlar sonucu benzindede olduğuna kara kıldık ancak benzinde hiç belli olmadığı için ben bu güne kadar anlayamadım zaten mazdayı pek iyi tanımıyorum

bu ani gas kesme  olayı özellikle 2000 3000 devir arası saniyelik bir olay lpg de bariz belli oluyor ama benzinde çok nadir yapıyor bunun nedeni nedir sizce

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

hakan abi gaz kesme dediğin olay tekleme gibi mi acaba eğer ki tekleme ise buji ve buji kablolarını bir kontrol ettir...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

halill sende burdasın  bütün act mazda takımı burda demek

adem usta başta sorun yok dedi şimdi üsteleyince bobinden olduğunu söledi ben anlamadım başka görüşlere ihtiyacım olucak bu sorun motor tekleme gibi yani araba devirlenirken tam zorlandığı sırada 2000 3000 devir arası ani anlık gazı kesiyo bu anlık oluyo genelde lpg de oluyo ama benzinde yaptığınıda gördük

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bence de bujilerin beslenmesiyle ilgili olabilir..

yani bobin diyosunuz doğrumudur banada mantıklı geldi aslında ama bilen birine henüz göstermedim malum bilende bilmeyende kafasna göre bişeyleri değiştirmeye kalkıyo hele hele servisler en kötüsü bu yüzden biraz bilgi toplayıp öyle baş vurucam servise

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

abi mazda adı nerde ben orda  ;)  dediğim gibi ilk önce buji ve kablolarına bakılmalı sonra ateşleme bobinine bakılmalı  O0

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Araç astina ise bobindendir kronik bir hastalıktır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

99 model 323 Sedan deniliyor Aras..

Aras misafir sanatçı gibi gelip ucundan okuyup gidiyor...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

hemen hemen astina ile aynı parçaları kullanıyorlar bobinin arıza yapması muhtemel

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

muhtemel olabilicekler : bobin,buji ,buji kablosu , (bnzin olsa benzin filitresi) hawa flitresi gaz teli kontrolu ... şu an kontrol edilmesi gereken aklıma gelenler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

sağolun arkadaşlar bujiler çok eski diil ama sanırım 7000 civarı oldu önce onlardan başlığim değiştirmeye daha sonra kablo ve bobine geçeriz başka bir sebebi olamaz sanırım herkezin ortak fikri bu yönde oldu

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Finallerden dolayı fazla giremiyorum.Ayrıca 99 model astina var:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

birde aklıma gelmişken söyliyim.benzin filtresi deponun içindedir değiştirmesi çok kolay deildir;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ben bu işten iyice sıkıldım arkadaşlar benzinde yapıyodu o kesmeyi dedim ama bu gün uğraştım hiç yapmadı kafası eserse yapıyo gibi durum var ortada ama lpg de hiç es geçmiyo sabit devamlı yapıyo tavsiye edebileceğiniz en iyi servis hangisi acaba birde araçta lpg dönüşümü olduğu için ilgelinirlermi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

abi yetkili servisler lpg var diye sallayabilir...

avrupa yakasında duruyorsa metaş,maslak merser var

anadolu yakasında koşoyolu merser, ikiler var

üyelerden birisi mutlaka kanka olmuştur ustabaşları ile önerebilcedkleri biri vardır  :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

halil lpg ile onların işi olmiycak sadece kontrol edicekler benzindede sorun varsa onu düzelticekler o düzelirse lpg dede düzelir umarım olmazsa artık iş lpg servisine kalıyor ne yaparlarsa yapsınlar

avrupa yakasında oturduğum için onlardan birine gidicem

ben birde bişey duydum ne kadar doğru bilmiyorum bizim arabalarda fabrikasyon bobin problemi olmuş garantinin çoktan bitmesine rağmen değiştiriyolarmış benim arabanın aynısından birinde vardı o değiştirmiş çok ilginç 9 yaşında araba

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bazı servisler araçta lpg olduğu için aracı servise hiç sokturmuyolar

maslak merser'e gidip ender abinin adını verirsen belki daha bir ilgilenebilirler  O0

değişim işini iyi niyet garantisinden yapabilirler bazı parçalarda bu olay olabiliyor

iyi niyet garantisi: kullanıcının herhangi bir şekilde arıza yaptıramayacağı ve de fabrikasyon bir hata varsa yapılır

en azından yurtdışında böyle ama bizde maksat para kazanmak olduğu için pek uygulanmıyor  ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

halil lpg ile onların işi olmiycak sadece kontrol edicekler benzindede sorun varsa onu düzelticekler o düzelirse lpg dede düzelir umarım olmazsa artık iş lpg servisine kalıyor ne yaparlarsa yapsınlar

avrupa yakasında oturduğum için onlardan birine gidicem

ben birde bişey duydum ne kadar doğru bilmiyorum bizim arabalarda fabrikasyon bobin problemi olmuş garantinin çoktan bitmesine rağmen değiştiriyolarmış benim arabanın aynısından birinde vardı o değiştirmiş çok ilginç 9 yaşında araba

Abicim yukardaki mesajımı okuduysan eğer söylemiştim;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Abicim yukardaki mesajımı okuduysan eğer söylemiştim;)

mesajınızı okudum ama araç astina diil 323 familia 1.5 olanlardan

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.