NeBiAnd

Havayla çalışan otomobil

Fransız Motor Development International (MDI) şirketi başkanı Guy Negre'nin icadı olan ve tamamen basınçlı havayla çalışan otomobiller bu yıl Hindistan'da üretime geçiyor. Tata Motors tarafından piyasaya sürülecek olan 330 kilo ağırlığındaki otomobil, saatte maksimum 150 km. hıza erişiyor. Reuters Haber Ajansı'na konuşan Negre, "Benim arabam sıfır kirlilikle çalışıyor. 100 kilometrede sadece 1 Euro'luk yakıt harcıyor. Yani hem ucuz, hem hafif, hem de çevreci" dedi. Otomobillerin 3 bin 500 ila 4 bin Euro'ya mal olacağı belirtildi.

post-19-14169525655_thumb.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bu tür haberler çok çıkıyo da bilmem hidrojenle çalışanı bilmem suyla çalışanı diye ama hiç icraat görmedik.. :D

gelecek sene havalı tata sürebilirsek iyiymiş.. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

sisteme osuruk gazı versek nos etkisi yaparmı acaba :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Maliyet 4 bin avro diyor.Bize gelene kadar 15 bin olur.Yani yine hava gazı. :geyik:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Maliyet 4 bin avro diyor.Bize gelene kadar 15 bin olur.Yani yine hava gazı. :geyik:

bize ucuz araba yok ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bizi bozar bunlar,burnumuzda benzin kokusu eksik olursa yapamayız  :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

arabam.com da da tata için 30 HP lik 2500€ luk araba yapacaklarmış diyor.. alüminyum ve plastik olacakmış.. motorsiklet tarzı gibi birşey felan demişler.. perşembe basın tanıtımı yapılacakmış..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

sisteme osuruk gazı versek nos etkisi yaparmı acaba :D

başlıı görünce böle bişi yazmak için girmiştim :2funny:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

başlıı görünce böle bişi yazmak için girmiştim :2funny:

valla baska bişi gelmio adamın aklına :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu araç gelirse kesin Hava vergisi de gelir Türkiyeye :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

petrol yüzünden dünya coğrafyasının değiştiğini düşündükçe, bu motoru icad eden adamın ömrünün pek uzun olmayacağı sonucuna varıyorum. elim bir kaza sonucu kafasına uçak düşebilir her an için :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

valla baska bişi gelmio adamın aklına :D

süper fikir kuru fasulye satışlarında patlama olur  :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.