Jump to content

Mazda 2 Cd Player Çalışmıyor

Attiwolf
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar, Mazda2 aracıma CD takmaya çalıştığımda, CD player takmaya çalıştığım CD'yi ne alıyor ne veriyor. CD düğmesine bastığımda ise "no CD" uyarısını veriyor. Bunun üzerine içerisinde önceki sahibin CD unutmuş olabiliceğini düşündüm ve başka bir CD üzerine koli bandını ters yapıştırıp, CD player içerisine sokup biraz aşağı yukarı oynattım. Ne olduysa birden CD'yi geri çıkarttı, fakat CD yi geri almadı. Bunun üzerine CD'yi yarım sokup, kontağı kapattım, otomatik olarak CD'yi içeri soktu. Kontağı açtığımda ise anında CD'yi geri çıkarttı. CD'yi tekrar sokmayı denediğimde ise CD'yi alıp içerisindeki müzikleri çalmaya başladı. Bunun üzerine başka CD'lerle de deneme yaptım, yaklaşık 5 dakika müzik çaldıktan sonra bir anda ses kesildi. Fakat CD şarkılarını değiştirebiliyordum ama ses yoktu. Bunun üzerine CD'yi eject butonu ile çıkarttım. Fakat şuan ne CD alıyor ne de soktuğum CD'yi çıkartıyor. Yaklaşık yarım saat uğraştıktan sonra hala çalıştırmayı başaramadım. Araştırdım fakat bu tür sorun ile karşılaşan görmedim yerli ve yabancı forumlarda. Sizin başınıza bu tarz bir olay geldi mi? Fikirlerinizi bekliyorum.

Not: Eject ya da Load butonuna bastığımda hiç bir mekanik ses gelmiyor. Aracımda tekli CD player mevcut. Kılavuzda CD sürücüye ait bir sigorta göremedim. Ayrıca kılavuzda bu teyplerin güvenlik kodu olduğundan bahsetmiş fakat kılavuzda bu kod yazılmamış. Normalde farklı marka araçlarda bu kod kılavuz içinde ayrı bir kağıtta geliyordu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu kadar uğraşınca küçük bir arızayı daha büyük bir hale getirmiş olabilirsin. En doğru yol söküp bir elektronikçiye göstermek. Ya da benim yaptığım gibi araçta AUX girişi varsa bunlarla hiç uğraşmayıp SPOTIFY dan müzik dinlemek.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

45 dakika önce, Burak :

Bu kadar uğraşınca küçük bir arızayı daha büyük bir hale getirmiş olabilirsin. En doğru yol söküp bir elektronikçiye göstermek. Ya da benim yaptığım gibi araçta AUX girişi varsa bunlarla hiç uğraşmayıp SPOTIFY dan müzik dinlemek.

Aux var, fakat arabaya her binişimde canımı sıkmıyor değil CD'nin çalışmaması.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

7 dakika önce, Mehmet Özdemir :

İyi bir elektronikçinin tamir edebileceği bir arıza. Geçmiş olsun.. 

Teşekkürler hocam.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Sanırım cam sigortası ile oynarken bir şekilde CD de kendiliğinden düzelmiş, Ustaya götürdüm bir baktık ki CD player takır takır çalışıyor.:rolleyes:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...