Jump to content

Zamana Direnenler

Misafir
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Triumph Herald

Triumph-Herald_2680525b.jpg

2013 yılında kaydedilmiş bir serüven ;  

1961 yılında bir bayan tarafından araç satıcısından yeni olarak alınıyor ve çekici üzerinde sahibinin evine getiriliyor. Bir süre sönra araç satıcısı bayanın ailesinden aldığı telefon ile onun vefat ettiğini ve aracı geri satmak istediklerini öğreniyor. Aracı görmek üzere gittiğinde aracın hiç kullanılmamış olduğunu görüyor ve özel koleksiyonuna dahil etmek üzere aracı alıyor. Aradan geçen 52 yıldan sonra mil  sayacında 20 mil yazan araç 2013 te yukarıdaki fotoğrafta görüldüğü gibi zamana meydan okuyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

24 dakika önce, Mehmet Özdemir :

arabayı aldığını unutmuş falan olmalı kesin, 52 yılda hiç mi kullanılmaz bir araç? :) evine çekiciyle getirmesi de ilginçmiş

Günümüzde bir çok zengin mi diyeyim, sonradan görmüş mü diyeyim, yoksa zamansızlıktan ötürü mü diyeyim bilmiyorum.

Lüks otomobillerde bu şekilde çok fazla teslimat var Mehmet'çim.. Malum enişte Bmw'de olunca neler neler duyuyorum kendisinden. Hediye paketi, fiyonk isteyenler..Otomobili ilk çalıştırdığında içinde şu şarkı çalmaya başlasın diyenler....

Aracın içine şu parfümü sıkın demeler..

Aracı hediye olarak alıp, hediyenin sahibini hava limanında ufak bir pankartla karşılattırıp. Akabinde birlikte otomobile gidip orada hediyeyi teslim etmek..

Bunlar hızıcana ilk aklıma gelenler.. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Görmüşsünüzdür diye düşünmüştüm @arman-1999 Kamil bey.

Yıl 1961. Hanım teyzemiz komşusunda görünce diğer başka bir yeni aracı, bir hışımla satıcıda almış olsa gerek soluğu. Üstelik araç kullanmayı dahi bilmiyordu ki çekiciyle gelmiş araç eve :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir an için gözümde şu sahne canlandı.

Hanım teyzemiz de etek, üstünde bir şal veya ceket  ( ama giyilmemiş, omza atılmış)

Saçlar her daim bakımlı muhtemelen aralarda balyaj

Araç mahalleye girerken çekicinin ön koltuğunda öyle bir oturuş var ki sanırsınız ki konsolos 

Çekicinin kapısı açılır, mahalleyi şöyle bir süzerrrr

Hamallara gerekli talimatı verir ve evine girer.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şimdi, arman-1999 :

Bir an için gözümde şu sahne canlandı.

Hanım teyzemiz de etek, üstünde bir şal veya ceket  ( ama giyilmemiş, omza atılmış)

Saçlar her daim bakımlı muhtemelen aralarda balyaj

Araç mahalleye girerken çekicinin ön koltuğunda öyle bir oturuş var ki sanırsınız ki konsolos 

Çekicinin kapısı açılır, mahalleyi şöyle bir süzerrrr

Hamallara gerekli talimatı verir ve evine girer.

Film karesi gibi @arman-1999 Kamil bey.

Bahşiş de vermemiştir şimdi o . :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla geçenlerde benim arabanın 2009 daki batilere yeni geldiğindeki fiyatını gördüm. Keşke o zaman alsaymışım, muhtemelen seri 1 in son aracı olduğundan ve vergi avantajından fiyatı çok uygunmuş. Ha biri bana hediye etseymiş ve araç çekiciyle kapıya kadar gelseymiş (dizlerdeki gibi çocuk gidip arabayı beğenir anne-baba akşama eve getirtir :D ) süper olurmuş. Zira arabamı benden başkasının kullanmasına pek katlanamıyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...