Jump to content

Mazda Fiyat Listesi - Ocak 2017

İlhan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Ka-Fa 1500 uzay gemisinde hissediyorum kendimi. 

1,5 benzinli Reflex AT dün 87642 TL idi. Bugün 96240 TL. Fark 8598 TL yani %9,81 fiyat artmış

1,5 benzinli Power AT dün 94263 TL idi. Bugün 103657 TL. Fark 9394 TL yani  %9,96 fiyat artmış

1,5 dizel Reflex AT dün 99280 TL idi. Bugün 112844 TL. Fark 13564 TL yani %13,66 fiyat artmış

1,5 dizel Power AT dün 105487 TL idi. Bugün 120260 TL. Fark 14773 TL yani %14 fiyat artmış.

Focus 106 bin, Astra 102 bin iken 120 bin neyin Ka-Fa sıdır ?

@İlhan abi beğenecek yerlerim ağrıyor. Dayak yemiş gibiyim

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benzinlideki artış neyse de, zaten pahalı olan dizeli hepten öldürmüşler. Tam da tr pazarının istediği kombinasyonu öldürmenin mantığını kavramak zor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Fiyat bence normal , bu özelliklerde diğer markalarda arsç yok , mazda3'te olan özelliklerin bir coğu ww grupta yok ve ww daha pahalı

Mazda Yetkili Servis Herter / Ankara

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Vw'deki fiyatlar;

http://binekarac.vw.com.tr/2016-tum-modeller-fiyat-listesi.aspx

Buradaki ilginç ve dikkat edilecek nokta. Opak Renk Tavsiye Edilen Kampanyalı Anahtar Teslim Fiyatı (*1-2-3-8-9) demişler !

1-2-3-8-9 numaralı maddelere göre aracın fiyatı net-belli değil !

Neymiş O maddeler bir göz atalım.

* 1- Doğuş Otomotiv üretim, ithalat gibi nedenlere bağlı olarak aracın model, standart ve opsiyonel aksesuarlarında, teknik özelliklerinde ve fiyatlarında önceden haber vermeksizin değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

* 2- Tavsiye edilen bu anahtar teslim fiyat listesi yenisi yayınlanana kadar geçerlidir. Listede belirtilen araçlar stoklarla sınırlıdır. Kesin sipariş verilmesi halinde ifa tarihinde yürürlükte olacak tavsiye edilen fiyat listesindeki fiyatlar geçerli olacaktır. Bu nedenle, aracın tavsiye edilen anahtar teslim fiyatı değişebilecektir.

* 3- Burada belirtilen fiyatlar, standart donanımlı araçlara ait olup, opsiyonel ekipmanlar ayrıca fiyatlandırılır. Araca opsiyonel ekipman eklenmesi durumunda, 25 Kasım 2016 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 2016/9542 sayılı “Bazı Mal ve Hizmetlere Uygulanan Katma Değer Vergisi Oranları ile Özel Tüketim Vergisi Oranlarının Yeniden Belirlenmesi Hakkında Karar” uyarınca aracın Özel Tüketim Vergisi matrahı ve vergi oranı değişebilecektir. Vergi mevzuatından kaynaklanan bu değişiklik, aracın tavsiye edilen anahtar teslim fiyatına yansıtılacaktır.

* 4- Menşei: İspanya

* 5- Araca ilişkin her türlü vergi (ÖTV, KDV, MTV vb.), trafik tescil ve ruhsat işlemleri resmi bedelleri; resmi tarife değişikliklerine bağlı olarak değişkenlik gösterebileceğinden, bu değişikliklerden kaynaklanabilecek fiyat farkı / farkları müşteri tarafından karşılanacaktır. Tavsiye edilen anahtar teslim fiyat listesinde belirtilen ÖTV oranları; a- aracın ithalatı aşamasında döviz kurundaki değişiklikler sebebi ile KDV matrahı baz alınarak hesaplandığından, b- 25 Kasım 2016 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 2016/9542 sayılı “Bazı Mal ve Hizmetlere Uygulanan Katma Değer Vergisi Oranları ile Özel Tüketim Vergisi Oranlarının Yeniden Belirlenmesi Hakkında Karar” uyarınca aracın motor silindir hacmi ve ÖTV matrahına göre değişebileceğinden, oluşabilecek fiyat farkı müşteri tarafından karşılanacaktır. Bu fark aracın tavsiye edilen anahtar teslim fiyatına yansıtılacaktır.

* 6- Trafik tescil ve ruhsat işlemleri resmi bedelleri plaka bedeli, ruhsat bedeli, ruhsat tescil bedeli ve damga vergisinden ibaret olup, bu bedeller müşteriye aittir.

* 7- Trafik tescil ve ruhsat işlemleri müşteri tarafından veya müşterinin talebi halinde müşteriye vekaleten yetkili satıcı veya yetkili satıcının yetkilendireceği üçüncü şahıslar tarafından yapılabilmektedir. Müşterinin trafik tescil ve ruhsat işlemleri hizmetinin yetkili satıcı veya yetkili satıcının yetkilendireceği üçüncü şahıslar tarafından yapılmasını istemesi halinde, hizmet bedeli yetkili satıcı ile müşteri arasında belirlenir. Bu nedenle, trafik tescil ve ruhsat işlemleri hizmet bedeli yetkili satıcıdan yetkili satıcıya değişkenlik gösterebilir.

* 8- Trafik sigorta poliçe bedeli yukarıda belirtilmiş olan tavsiye edilen anahtar teslim fiyatına dahil olmayıp, bu bedel müşteri tarafından ayrıca ödenecektir.

* 9- Söz konusu kampanya, 17 Ocak 2017 - 23 Ocak 2017 tarihleri arasında geçerlidir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Araba almayı dusunurken ben 2.nesıl guzuma olene kadar binicek gibi gozukuyorum bakım bölümünde gelecekte acacagım konular arasında 1.000 millyon km bakımında neler degisicek vs...:D hayallerimi yıktın mazda :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

23 dakika önce, dr_azoom :

Fiyat bence normal , bu özelliklerde diğer markalarda arsç yok , mazda3'te olan özelliklerin bir coğu ww grupta yok ve ww daha pahalı

bence değil, sebebine gelince;

- Highline dizel Golf şu anda 113500 lira ve mazda 3 dizel power 120000 lira. 6 ay önce dizel Mazda 3 ün fiyatı açıklandığında Golf ün fiyatı Mazda 3 ün üzerindeydi. Şimdi ise durum tam tersi. bunu her hangi bir açıklaması yok maalesef. 

- Mazda Türkiye de artık Doğuş gibi tutulanı yüksek fiyattan satma, elinde yeterli araç bulundurmama, otomatik farkına olması gerekenden fazla fark alma (ki bence öyle bir fark olmasının hiçbir sebebi  yok) v.b yaklaşımlarla politikasını belirliyor. Herkes kefen delme peşinde.

Her zamda veya uygulamada Mazda Türkiye' nin Doğuş Grubu takip ettiği bence çok açık ve net.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla daha düne kadar Mazda'nın fiyatları rakipleriyle aşağı yukarı aynı diyordum, ama bugün Mazda uçmuştur.

Param olsa Astra K 1.4 T Excellence dururken de gidip Mazda 3 1.5 Skyactiv-G Power Sense almam. Niye Astra daha ucuz, yalıtımı daha iyi, motoru turbolu ve lpg uyumlu, 0-100 hızlanması manuelde 8.3 sn, otomatikte 9 sn., ful led farlara sahip, masajlı koltuk, şerit takip, adaptif hız sabitleme var. Sadece turbo motor, led far ve şerit takip için alınır bana göre. 

Ayrıca 2. ellerine baktığımızda aynı şekilde astra 2016 model olmasına rağmen fiyatların 2013-14 Mazda 3 otomatiklere göre aynı olduğunu görebiliriz. Ben tercihimi km düşük, model yüksek, turbo lpg uyumlu motora sahip, 0-100 ü daha iyi, ara hızlanmasını ve yokuşta bağırmak zorunda kalmayan motoru kullanan Astra K'dan yana kullanırdım. 

Aynı şekilde böyle uçuşlarda olan Honda da var, atmosferik eski motoru getirip uçuşlardalar. 

Ayrıca 112 bin tl Mazda 3'e verilesiye kadar MX-5'e verilir en azından sürüşten daha fazla zevk alınır. Onu da geçtim D sınıfı araç alınır hiç yoktan. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 dakikadir fiyat listesine bakiyorum. Baktim , baktim benim gozlerim bozulmus arkadaslar tavsiye edebileceginiz bir goz doktoru var mi? Mazda turkiye neyin kafasini yasiyor merak ettim. Hangi maddeyi kullaniyorlar bilmiyorum ama bende istiyorum.:tey:Birak mazda almayi showroomun onunden bile gecmem. Bu fiyatlara (ozellikle mazda 3 icin yaziyorum) arac alacak olanlarin akil sagligindan suphe ederim. 

Carpinti basladi bende. Bu liste ruya veya saka yaptik diyin arkadaslar....:'(

1 saat önce, dr_azoom :

Beni vw ilgilendirmiyor hocam. Bana kimse kalkip su markada fiyat boyle mazda daha donanimli ondan onunda fiyati normal gibi laflar etmesin. Bu aracin degeri buysa buyursunlar istediklerine satabilirler. Yil sonu geldiginde satamadiklarinda ne olacak.toyota , honda derken sira mazdayami geldi.  

Japonlar harakiri yapmayi sever derlerdi ben inanmazdim. Malesef soyleyenler hakli cikti

Mutlu bey size katilmamak elde degil

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Cx-3 de baya  artmış. 120k TL. 

Ben yabancıların yerinde olsam Türkiyede ataba üretimim varsa durdurur ithal ettiriyorsam da durdururum. 

Hiç  bir emek vermeden alın teri dökmeden devlet kimi zaman arabanın değeri kadar kimi zaman arabadan daha pahalı vergilerle geçim sağlıyor. 

Ben bu  firmalar yerinde olsam İsyan ederim. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 dakika önce, SafaTR :

...

Ben bu  firmalar yerinde olsam İsyan ederim. 

İlk tepki 2017 İstanbul Oto Şov fuarına katılmama ile geldi. Devamı artarak gelir gibi....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

elimzdekilere sahip çıkıyoruz arkadaşlar. bu fiyatlara yeni araç falan alınmaz. kuru 4,5 TL'den mi hesaplamış bunlar?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

41 dakika önce, Mutlu Tekir :

motoru turbolu ve lpg uyumlu,

yeni 1.4 T  motorlar direkt enjeksiyon..   eski 140lıklar gibi emme manifoldundan püskürtme değil. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

26 dakika önce, Zealot :

yeni 1.4 T  motorlar direkt enjeksiyon..   eski 140lıklar gibi emme manifoldundan püskürtme değil. 

Bilmiyordum. Sağolasın.

Mazdanın da direkt enjeksiyon. İkisine de takılıyor da parasına değmez o zaman. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu zamlar gayet normal. Arkadaş dolar kurunda durum ortada neyin kafasını yaşıyoruz ? Şuan elektronik ve otomobil vb ürün gruplarına gelecek zamlar cep yakar. Ben bu ülkede sıfır araç alan insanları anlamıyorum. Kardeşim ikinci el al temiz bin satarken zarar etme. Adam gidip hangi markayı alırsa alsın zarar edecek. Malum sitede fiyatlara bakıp araçların rakamları yüksek değerli sanmamanız lazım. İnsanlar o fiyatlara zor satıyor. Arkadaşım golfünü 6 ayda zor sattı. Ben mazda3 üç günde sattım.  Kısaca Allah bu ülkenin sonunu hayır etsin. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

32 dakika önce, SafaTR :

Sadece dolar ya da euro kuru değil burda yansıtılan sanırım. Son ötv-kdv artırımının da etkisi olmalı.

ÖTV farkı bu zamlardan önce yansıtılmıştı. Reflex paket MT 80200 den 83700 e çıkarılmıştı. Aklımda kalan bu paketin fiyatı.

Eur Usd yükselişi ve model yılı farkını şimdi giydirdiler. Ama yakışmadı bence. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...